Mlč už
FOTO: UI DALL·E 3

Mlč už

7. 12. 2023

od rána do noci
nabrané do talíře
nalité do hrnku
schované v prádle
  řeči řeči řeči
   mlč už
nechci tě poslouchat
průběžná otrava sluchu
venku je klid
studené oko zírá z oblohy
na slepé oblouky kostelních oken
jen bílá kočka na hřbitovní zdi
  mlčí do tmy
    chci zpátky svoje tiché sny

Moje poezie
Hodnocení:
(5.2 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Slova, slova, slova, dovedou potěšit i ublížit.
Alena Vávrová
Je to hodně sugestivní a taky o tom svém vnitřním pocitu z některých veršů neumím moc psát.
ivana kosťunová
Neumím slovně hodnotit verše, které mě zaujaly- to je pro mne vnitřní záležitost, takže spíše se zmíním o tom, jakou historku ve mne evokoval nadpis Mlč už. Jeden velmi stařičký profesor na naší škole užíval takové archaické výrazy jako Mlč již , běž již, a nejčasteěji užíval výraz "piš již" Proto si vysloužil přezdívku " Pišiš", na škole mu nikdo jinak neřekl.
Jana Jurečková
Hezké. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Mně se to moc líbí, věřím, že řeči dovedou některé vztahy zcela umořit.
Jana Kollinová
Mám ráda "noir" poezii, zejména uvedenou charismatickou mužskou tváří, kterou jste, pane Polanský, vybral, ale vidím jen krásu obličeje a temnotu duše.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.