Pro dobrou pohodu vám všem
Všechny fotografie: Eva Mužíková

Pro dobrou pohodu vám všem

4. 12. 2023

Jak hrdlička přišla k pásku
František Halas

Maria Panna v samé práci
a Ježíšek nechce spát
Poklízet vařit zašívat si
a ještě k tomu kolíbat

Hrdlička lítá samá legrace
a nechce se jí mršce do práce

Durdí se Panna. Co se máš co smát
Ježíška budeš kolíbat

Kolíbala hrdlička
kolíbala Ježíška
sotva zavřel očička
ulítla mu hrdlička

Kolíbka se zastavila Ježíšek ten pláče zas
mlíko z plotny utíkalo k obědu byl právě čas

Ty lajdačko hned pojď sem
počkej my tě přivážem

Vzala Panna sametku
Ty poběhlice
uvázala hrdličku
rovnou ke kolíbce

Oběd už je uvařený a Ježíšek spinká dál
neposeda nesměje se pásek se jí zařezal

Prosím prosím Svatá Panno dej mi trošku zalítat
já už budu tuze hodná přijdu zase kolíbat

Ježíškovi do kašičky
cukrů cukrů cukrů dám
cukrů cukrů do hubičky
řekni Už se nehněvám

Pana v smíchu klopí řasy
Kš Kš Leť si pohane
Za trest však na věčné časy
Pásek ti už zůstane

 

Lidičky mojí zlatí. Pro dobrou pohodu jsem vám poslala tuto básničku, kterou nám v našem klubu přednesla z hlavy jedna 86ti letá seniorka. Jako bonus přikládám pár fotek ze zasněženého Liberce a mého domova. Mám tu na tři dny čubinku Dorku, procházka brzo ráno v křupajícím sněhu pod nohama je opravdu nabíjející.

 

Zdraví vás velice, Dorinka, Kubíček a psí máma Bertice.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Opět skvělé dílo, Evi... díky :-)
Eva Mužíková
Děkuji za krásná slova, jsem dojatá zas a znova. Myšlenka se urodila, ráda jsem vás potěšila.
Alena Vávrová
Ahoj Evko, to je moc hezké od Tebe! Dík za básničku a fotečky, máš to tam krásné a Kubíček s Dorinkou jsou zlatíčka a zasněžená příroda je kouzelná.
Martina Růžičková
Díky za připomenutí Halasovy básně, na kterou jsem už zapomněla. Je kouzelná a moc mě potěšilo si ji znovu přečíst. Připojené fotky jsou milé a pohodové. Přeji vám hezký předvánoční čas. :-)
Soňa Prachfeldová
Je to pěkné velice, ty naše jedinečná čertice. ☃️
Jana Petrickova
Evi, kraaasneee fotky, basnicka a nejviic diiky za hlidani Dorinky, ktera si u tebe opravdu uzila wellness :) Ses nase nejlepsi psi tetaaa! :)
Anna Potůčková
Díky za Tvé veršování a díky za fotečky. Krásně jsi nás naladila na Vánoční notu.
Miloslava Richterová
Tuhle básničku, tu mám moc ráda :-) děkuji za krásný zimní pozdrav a přeji též pěkné předvánoční dny :-)
Elena Valeriánová
Milá Evo Bertice, potěšila jsi mou mysl, potěšila jsi mé srdce a to velice. Děkuji za pěkný a veselý článek i fotečky. Na jedné je dokonce Tvůj odraz. Dávej na sebe pozor, milá Evo Bertice, chyběla by jsi mně velice.
Alena Tollarová
Zdravím Evu, zdravím Dorinku, zdravím Kubíčka i celý Liberec a přeji vám všem zimní předvánoční pohodu. Báseň je krásná a paní má můj obdiv, že si ji pamatuje :)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.