Žďárské vrchy a sochy Michala Olšiaka k sobě patří
Všechny fotografie: Jaromír Šiša

Žďárské vrchy a sochy Michala Olšiaka k sobě patří

7. 3. 2024

Nabízím pohodlnou procházku v papučích, kdy vám otevřou náruč Žďárské vrchy a nabídnou 21 soch zmíněného autora.

 

article_photo

Račín, Rak. To dá rozum. Monitoruje okolí mezi rybníkem a hotelem Leopold.

article_photo

 Mamlas, trošku opuštěný hledí na Žďár nad Sázavou.

article_photo

Tři studně, Káně. Jako všetšina soch je v nadživotní velikosti. Když budete mít dobrou výšku, brnknete si hlavou o špičku zobáku.

article_photo

Studnice, Sova. Posedává o kousek dál na soukromém pozemku.

article_photo

Rozcestník, Dařbucha. To mírně napovídá, že naproti přes cestu omývá břehy moře Vysočiny, Velké Dářko.

article_photo

Ronov nad Sázavou, Drak Socha má hmotnost přes 10 tun a v nejvyšším bodě dosahuje výšky 5 metrů.

article_photo

Nejdek, Mamut. Hezky pěšky lesem k řece Sázavě, kde má svoji bustu.

article_photo

Škrdlovice, Hroši. Opět tématické, koupou se naproti restaurace U Hrocha.

article_photo

Vítějeves. Špenát s variací knedlíků po domácku za 90 Kč.

article_photo

Tři Studně, Hejkal. Nevím jak moc se hlasitě projevuje, a jak to snáší hosté v nedaleké restauraci.

article_photo

Poděšín, Strom. Dalo by se do jeho kmene zajet na kole.

article_photo

Slavětín, Jelen. Stojí ostražitě na konci lesa.

article_photo

Hamry nad Sázavou, Kůň. Snaží se z bahna vytáhnout vůz. Za dobu co tu stojí s ním ale ještě ani nehnul.

article_photo

Žďár nd Sázavou, Lev a Orlice. Symboly hlídaná hranice Čech a Moravy.

article_photo

A tady mezi Sirákovem a Újezdem také.

article_photo

Ždár nad Sázavou, Charlie Chaplin. Někdy mu je zima v létě zase hic.

article_photo

Ve Žďáru nad Sázavou se narodila síťovka, geniálně jednoduchý vynález Vavřína Krčila, kterou vytlačila až doba plastová. Lahváče se v ní krásně rýsovaly a cinkaly.

article_photo

Obyčkov, Želva. Právě vykonala ranní koupel v Oslavě a rozhlíží se kde by co by.

article_photo

Na cestě domů.

article_photo

Doma. Trenažér pro pocestný v obci Sulkovec.

article_photo

Hluboká, Josefína. Ta Napoleonova to si nebude.

article_photo

Hamry nad Sázavou, takže Hamroň.

article_photo

Fryšava, Houby. Rostou v krají po celý rok.

article_photo

Nové Město na Moravě, Svatý Florián. Kde jinde, než na hasičárně.

article_photo

Sazomín, Kavka. I s mladou dohlíží na dětské hřiště.

article_photo

Přerov, Zubr. Pivovarská restaurace.

article_photo

Žíííš pardón. Zubr, Bystřice nad Pernštejnem v areálu Eden.

cestování fotografování příroda
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaromír Šiša
Obyčtov jsem popletl, urnávám, ale bohužel nelze už opravit, pač systém už nedovoluje do zveřejněného článku zasáhnout.
Dana Straková
Moc krásné, děkuji za inspiraci, asi by to chtělo vidět všechno na živo. Takhle bohužel z vašich obrázků znám jenom ten špenát...
Zuzana Zajícová
Jako vždycky velká paráda. Některé výtvory jsem viděla, ale ty jsi prostě důsledný a objel jsi je všechny
Petr Dvořák
Malá oprava: Obec se želvou se jmenuje Obyčtov a nikoliv Obyčkov. Socha není náhodně zrovna želva jen proto, že je umístěna v bezprostřední blízkosti Oslavy, ale v obci se nachází ještě kostel Navštívení Panny Marie, který je dílem Jana Blažeje Santiniho. Kostel je také ve tvaru želvy, jejíž trup je natočen hlavou směrem k východoseverovýchodu. V půdorysu jsou dobře vidět i nožičky želvy a Santini musel mít zřejmě neobyčejný smysl pro humor, protože vchod kostela umístil do . . . ehm . . . pod ocásek. :-) Další nejbližší Santiniho stavba je Santiniho hostinec v Ostrově nad Oslavou. Nejsem si jistý, jestli má otevřeno, ale v sedmdesátkách určitě míval. 10 km odtud ve Žďáru nad Sázavou je světoznámý poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Daniela Řeřichová
Pěkný vtipný článek a super fotografie. Některé ze soch znám z každoroční návštěvy Horácka.
Zuzana Pivcová
To je hezké!! Vůbec nic proti takovému umění nemám.
Martina Růžičková
Díky za přehlídku Olšiakových soch. Už jsem o nich hodně četla a obdivovala je na fotkách, ale navštívit je ve skutečnosti se mi zatím nezadařilo.
Naděžda Špásová
Sochy jsou krásné, na Žďársko jsme jezdili třináct let na dovolenou ,tohle tam určitě nebylo.
Irena Mertová
Krásná procházka. Sochy se mi líbí, Hroši nemají chybu! :-)
Marie Seitlová
Pár jeho soch jsem viděla, když jsem byla asi před 6 lety ve Žďárských vrších na rekondičním pobytu. Má zajímavé sochy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.