Momentky z Prahy na sklonku roku 2023
Pražské modré blues

Momentky z Prahy na sklonku roku 2023

3. 1. 2024

Povánoční týden se čtyřicet let konal ve znamení bílé stopy na Vysočině. S vnoučaty přibyl snowboard a atraktivnější záznamy na chirurgii v novoměstské nemocnici.

Fryšava, Sněžné, Medlov, Maršovice, Rokytno, Sykovec, Tři Studně, Vysočina Aréna, Harusák, silvestrovský Kadov s historickými lyžemi, nejvýše položená Studnice s báječným zmrzlinovým pohárem a horolezeckými fotkami Radka Jaroše.

Obraz od místního rodáka F. Emlera visí nad mým psacím stolem.

V myšlenkách se vrací tichá krása vysočinských kopců, svist běžek, výskoky veverek v zasněžených smrčinách či nečekaná ptačí sóla.

A silvestrovské světlice čmárající v temné obloze vzkazy pro příští rok.


Už počtvrté je vše jinak a konec roku oslavujeme v Praze.

Touláme se nazdobeným městem, jehož obraz má každý den jiný rám.

Krátký úsek od Mánesova mostu přes park Cihelná, Pražské Benátky, Kampu a Střelecký ostrov na nábřeží k Tančícímu domu se ladí do modra.

Sváteční nálada, vůně nápojů a občerstvení v nasvícených lokálech, reprodukovaná hudba i potulný muzikant uprostřed hroznu natěšených diváků.

Víno a polibky na lepší příští.

Puls města se zrychluje.


Povzdech nad davy turistů rychle odeženu vzpomínkou na děsivě prázdnou metropoli v době covidové pandemie.

Tísní nás pohnuté události minulých dní.

Nebyl to jednoduchý rok pro nikoho z nás.

Ztišeně vcházíme do prvního ledna.

Každý sám za sebe i za ty druhé.

Na druhém konci města, na kraji vesnice. Oblohu máme společnou.

Přeji všem láskyplný čas v roce 2024.

 

 

Všechny fotografie: Daniela Řeřichová

 

 

 

 

Praha rodina Vánoce
Hodnocení:
(5.1 b. / 37 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav E. Sýkora
Úžasné fotky.
Eva Mužíková
Pohlazení na duši, krása pro oči.
Marie Bartošová
Danielo, cítím, že musíš to město hodně milovat... Jsem nadšená fotkami i textem. Díky za zprostředkování té krásy.
Soňa Prachfeldová
Danielo, krásné toulání Prahou, přeji celé tvé rodině vše nejlepší v roce 2024. ♥
Danka Rotyková
Pěkné fotky, děkuji. ?
Anna Čípová
Danielko, Tvé vzpomínání mě dojalo. Poetické a moc milé. Jsem ráda, že jsem mohla zhlédnout kouzlo podvečerní Prahy. Úžasná atmosféra. Do nového roku přeji vše dobré.
Dana Puchalská
Danielo, parádní fotky... Takže děkuju.
Helena Štěpánková
Překrásné!
Jaroslava Handlová
Danielo, dojala mě Tvoje vzpomínka na dřívější povánoční týdny v oblasti půvabných míst kolem Nového Města na Moravě. I mně se stýská, teď už to mám do této oblasti daleko. Praha, to je však perla mezi jinými městy. Ráda jsem se díky Tvým krásným fotkám prošla po známých místech i ve večerních hodinách s podmanivými světélky. Přeji Ti krásný celý nový rok 2024, hlavně pohodu a zdraví.
Daniela Řeřichová
Vaše ohlasy mě dojaly a potěšily. Moc děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...