Povídka: V golfovém klubu
Ilustrační foto: Pixabay

Povídka: V golfovém klubu

3. 1. 2024

Dítě v kanceláři řvalo a řvalo. Nebylo k utišení, ať se Matka snažila sebevíc. Alžběta sedící u vedlejšího stolu už z toho byla na nervy. „To byl nápad, brát ho s sebou do práce, zrovna, když je golfový turnaj,“ řekla otráveně.

„Vždyť víš, že ho nemám kam dát. Nikdo dneska nemůže hlídat. Vůbec nechápu, co s ním je. Vždycky bývá tak hodné. To budou asi zuby,“ zoufala si Matka a tajně doufala, že turnaj už začal, a tudíž nikdo z klientů klubu nebude nic potřebovat.

V tu chvíli se ozvalo zaklepání nebo spíš zabouchání na dveře a do místnosti bez pozdravu vletěl poněkud rozčílený Muž v golfovém oblečení. Obě ženy sebou leknutím trhly, když uviděly největšího klubového potížistu.

„Co ten tady chce?“ proletělo jim hlavou.

„Policii, zavolejte okamžitě Policii! Z auta mi ukradli všechny golfové hole!“

„Okamžik, posaďte se. Hned se vám budu věnovat, jen co kolegyně utiší Dítě,“ chlácholila ho Alžběta. „No nazdar. Teď kromě Dítěte budeme muset uklidňovat i Chlapa,“ procedila skrz zuby, aniž se přestala profesionálně usmívat.

„No dovolte, já na nic čekat nebudu! To je skandál,“ hulákal už téměř nepříčetný golfista. „Člověka okradou, a ještě by měl čekat!“

Najednou mu zazvonil v kapse telefon.

„Slyším!“ zařval.

Potom už jen zaraženě poslouchal a zmohl se pouze na: „Aha, díky.“ Pomalu vložil mobil do kapsy a otočil se k Alžbětě.

„Omlouvám se. Volala žena, že jsem si ty golfové hole zapomněl doma. Sakra! Já se na ten turnaj tak těšil. Myslel jsem, že vyhraju.“

Z ničeho nic se Dítě na okamžik utišilo, jako by chtělo, aby bylo slyšet Alžbětu, jak říká: „Dnes jste přeci také vyhrál. Sám nad sebou. Dokázal jste přiznat chybu.“

Muž se na ni nečekaně usmál: „Vy toho nějak moc víte.“ Otočil se a seběhl po schodech ven.

Z dálky k němu už jen slabě doléhal pláč Dítěte, které zase řvalo a řvalo.

 

 

 

 

golf povídka
Hodnocení:
(4.9 b. / 26 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Hart
Pěkná zápletka, překvapivá. Dobrý!!!
Soňa Prachfeldová
Pěkné, hlavně, že se hole našly doma a přestal řvát, Chlap jeden zapomětlivý.
Marie Měchurová
Ali, piš dál!!
Blanka Lazarová
Ali, moc pěkné. :-)
Jaroslava Handlová
Vtipné a poučné. Aleno, díky.
Alena Velková
Vlastní zážitek to nebyl, ale psala jsem to vnučkám pro poučení :-)
Anna Potůčková
No, přiznat někdy svou chybu je častokrát nadlidský výkon. Spousta takových svou chybu nikdy nepřizná a zatlouká a zatlouká.....Hezká s vtipem napsaná povídka
Zuzana Pivcová
Někdo je pruďas a chová se v afektu jako hulvát. Když se dokáže omluvit, je to velký výkon. A přijmout omluvu od takového rapla také občas znamená určité sebezapření. Díky, pojala jste to pěkně. Vlastní zážitek?
Vladislava Dejmková
Trefné…
Hana Rypáčková
Dobrý....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.