Jen pojďte sem pane
FOTO: Hana Šimková

Jen pojďte sem pane

7. 1. 2024

Jen pojďte sem pane,

sem ke mně ke stolu,

ještě ten kousek žití

budem tu spolu.

Já nechci nic pane,

nic, ani tulit se,

já chci jen tiše sedět,

na kraji ulice.

Sedněte ke mně pane,

nic vás to nestojí,

přece to vaše srdce

se mého nebojí.

To moje srdce bije,

můžete slyšeti

a doufám, že ještě dlouho

nebude obětí.

Budu se snažit pane,

tu s vámi ještě být,

ale držet vás nechci pane

můžete klidně jít.

I když to srdce pane

chce ještě dlouho bít.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Haničko, vždy jste byla bojovník, a to vám zůstalo. To zlé jste si vybrala a pro rok 2024 vám přeji hodně zdraví, energie a dobrých přátel.
Hana Šimková
Všem děkuji za hezká slova.
Jana Jurečková
Některé věci nemůžeme ovlivnit, ale je hezké si s někým nezávazně posedět a popovídat. Balzám na duši. Znám takové chvíle, to pak jinak chutná život... Krásné verše, milé a laskavé. Život je o naději a o lásce. Držte si obojí, moc vám to přeji.
Soňa Prachfeldová
Hanko, vy se nedáte a nic nevzdáte.
Hana Šimková
Zuzanko, bohužel skutečnost.
Zuzana Pivcová
Trochu v tom, Haničko, cítím sebe v mladším věku. Je to skutečnost nebo jen verše? Přála bych Ti to druhé.
Libuše Křapová
Také jsem si vzpomněla na H.H. Hanko, cítím z tvé básně emoce, citlivě jsi je zveršovala. Snad ne špatná zkušenost?
Blanka Lazarová
Pěkné, .....Díky. :-)
Michaela Přibová
Báseň jsem si přečetla s potěšením. Děkuji.
Jan Zelenka
Hanko, moc hezké, jen přemýšlím, jestli je to spíš optimistické, či spíše neveselé. Kloním se k tomu druhému. Ale své pocity jsi vyjádřila moc hezky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...