Obyčejný den studentky gymnázia aneb když moje dcera studovala
FOTO: Přibová Michaela

Obyčejný den studentky gymnázia aneb když moje dcera studovala

24. 1. 2024

Nastává hodina literatury. Řekni mi něco o díle Balzaca. „ Evžen se stává milenkou otce Goriota.“

Co napsal Dostojevskij? „Bratři Kolomazové“.

Inu, každý svého osudu strojvůdcem.

Hodina češtiny: Učitelka ukazuje dvě kopie obrazů: „Tohle je Georges Braque, zátiší.“

„To napravo nebo nalevo?“

Nezval napsal Edisona. O čem pojednává, Blanko? Ty jsi z něj byla zkoušená, já si to pamatuju. „No, jo, ale já ne.“

Hodina tělocviku. „Z tý pravý nohy se odražte oběma.“

Jéé, já mám plný oči písku. „Tak to vyplivni.“

„Co dělají tvoje rodiče, Honzo? Matka úřednice a má stejné telefonní číslo? A otec?“

Ano, máma má stejné číslo, ale otec mění zaměstnání, takže nevím.

Takže matka sedí a otec nevíš, reaguje paní profesorka.

Hodina dějepisu. Definujte 15. století.

„V letech 1439 – 1448 vládlo v Čechách bezvládí.“

Přestávka: „Kluci, brácha rozbil přední hlavou sklo.“

Gaudeamus igitur, Iuvenes dum sumus…  Radujme se tedy, dokud jsme mladí…

 

Soutěž - zima 2024 škola vzpomínky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Ve 4,třídě jsme nacvičovali ve škole na 1. spartakiádu s krychlemi. Měli jsme je na zkoušení ze čtvrtek. O přestávce jsme si s nimi samozřejmě hráli. Dostala jsem poznámku : O přestávce hází krychlí. Tatínek kroutil hlavou a ptal se jak se to dělá? Další kuriózní poznámku dokonce do třídní knihy jsem utržila na střední škole: Ničí státní majetek od profesorky, která mě neměla z neznámých příčin ráda a dokonce se mě snažila potopit i při maturitě, teprve zásahem přísedícího profesora jsem dostala 2, i když jsem uměla na výbornou. Ona neměla dobrou pověst ani na škole, měla přezdívku, kterou tu nemohu citovat.
Zdenka Soukupová
A já jsem dostala asi v osmé třídě do žákajdy poznámku, kde kromě jiného byla věta: Tahala se s chlapci po chodbě, až se škola otřásala.
Alena Velková
To jsou perličky :-) My se zase dozvěděli, že Mozart napsal operu Jon Bon Jovi.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.