Deníček Betynky: Uprostřed zimy
FOTO: M. Richterová

Deníček Betynky: Uprostřed zimy

7. 2. 2024

Mám ráda zimu. Často se u nás všichni scházíme a vždycky přijede i Valda, to se pak užijeme! Mám ráda všechny ty naše lidičky, velké i malé. Všechny je poskáču a všechny olížu.

Mám ráda zimu, je bílá, studená a můžu lízat sníh. Vůbec se neušpiním, i když se kloužu a válím z kopce. Jen jsem pak strašně mokrá, mám na sobě koule sněhu a musí se mi to vyčesat. To nevadí, lehnu si před kamínka a je to. Taky se ráda zachumlám do deky.

Na horách je bezvadně. Baví nás s paničkou ráno brzy vstávat a vítat den. Včera jsme vyšly, na jedné straně slunce vycházelo a úplně na opačné straně obrovský měsíc zapadal, jen se přes něj mraky honily. Panička řekla, že je to krása. Já jsem ale na stráni cítila myši. To se dám vždycky do hrabání a moc mě to baví, ani mi nevadí, že pod sněhem utečou. Co mi vadí, to je vichřice a ledovka. Les hrozně hučí a s paničkou se bojíme a jsme venku jenom krátce. Šly jsme ke stromkům, už nám je zas okusují srnky. Páníček je honem více ovázal.

Když jsme doma z hor, je to taky prima, chodíme k potůčku a do polí. Tam se taky pěkně čichá. Ale jsem zase samé bláto a pak musím do vany. Panička je zamazaná taky, venku si dlouho myje boty, hází mi přitom míček a já ho přináším.

 

 

 

 

domácí mazlíčci pes
Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Miloslava Richterová
Paní Evo, také rády čteme Vaše texty. A Zdeni Jírová .. o Mopince jsem si přečetla, díky.
Eva Mužíková
Betynko, tvé deníčky mne moc těší. Hezké pohlazení na moji pejskařskou duši.
Miloslava Richterová
Pane Zelenko, to mě moc mrzí.
Jan Zelenka
Moc hezké. Tak o to potěšení, hrát si s pejskem, jsem v prosinci přišel. Bohužel. Britney je už v psím nebíčku.
Hana Rypáčková
Zdravíme Betynku. Taky milujeme hory a sníh.
Zdenka Jírová
Roztomilý pejsek. Fotky jsou moc pěkné. Dcera měla fenku maďarského pasteveckého psa, říkala jí Mopinka, protože tak vypadala. Napadla mě, když čtu o sněhových radovánkách tvé Betynky. Mopina , když se vyválela ve sněhu, který samozřejmě také milovala, tak byla jak sněhová koule. Psala jsem o ní také článek. Bohužel, loni odešla ve svých letech za duhu.
Miloslava Richterová
Také vám všem děkujeme :-)
Helena Přibilová
Děkuji za moc hezké vyprávění s roztomilými fotečkami.
Naděžda Špásová
Tak Betynko, ať se ti dobře daří, to ti přeje Booneček, jsem mix čivava s pinčem.
Alena Velková
Pejskové jsou krásní. Hned bych se pomazlila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...