Změna identity
FOTO: Alena Velková

Změna identity

10. 2. 2024

Identita neboli totožnost či sebeuvědomění. Slovo, které hýbe naší společností. Vedle například matematické, bankovní, národní, sociální a rasové je asi nejsložitější se vyznat v identitě sexuální. Změna identity je zkrátka velké téma pro lidi, natož pro psy.

„Tys byla zase u kadeřnice? Co kdybys tam vzala taky někdy mě! Vidíš ty moje dredy? Vždyť už jsem širší než delší. I já chci mít zase krásné vlasy, útlý pas a bříško dmoucí,“ vyčítala mi Bobina.

„Máš pravdu. I mě už nebaví tě dvě hodiny denně česat. Nemůžu se pak ani narovnat.“

 02-zmena-identity.jpg

A tak jsme vyrazily do salónu psí krásy. Výsledek se dostavil za čtyři a půl hodiny. Poměr cena (1.700,- Kč) a výkon stál za to: domů jsem si vezla plyšáka z Ikea a jako bonus budu pár týdnů chodit vzpřímeně. Upřímně řečeno, bála jsem se, že se po tolika hodinách nedoplatím.

03-zmena-identity.jpg 

Bobina byla z lazebnice sice nadšená, ale trochu unavená, takže po návratu bez zaváhání padla do mojí postele a spala jako zabitá. Ne že by tam směla, ale trochu zneužila své nově nabyté krásy.

04-zmena-identity.jpg 

Musela jsem jí vzbudit a vytáhnout na procházku. To bylo haló. Všichni žasli, všichni se chtěli zase pomazlit. Vše bylo zalito sluncem, dokud jsme nepotkali pudlici Daisy. Holky spolu dováděly. Najednou se z kroužku obdivovatelů ozvalo:

„Ti pudlíci jsou tak krásní.“

05-zmena-identity.jpg

Vidíte ten rozdíl ve výslovnosti? Já nejsem moc útlocitná, ale tohle se mě teda dotklo.

A Bobina? Ta se s tou změnou identity ještě nevyrovnala. Proto si i ona položila zásadní otázku dnešní doby, kdo je a kam kráčí.

Dospěla k názoru, že než být pudlem, raději se nechá přebarvit a změnit na tibetského mastifa.

06-zmena-identity-tibetsky-mastif-thepics.top.jpg 

Foto tibetského mastifa: thepics.top

Ostatní fotografie: Alena Velková

 

 

 

domácí mazlíčci pes Soutěž - zima 2024
Hodnocení:
(5 b. / 32 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Teda takhle úžasnou reportáž už jsem dlouho nečetl! Tak lehké, tak přiléhavé, tak vtipné - zlepšila jste mi původně již dobré ráno.
Miloslava Richterová
Bobinko, nakrátko i nadlouho, sluší ti to moc ! :-)
Jiří Dostal
:-) Fantastické jako vazba "vzbudit jí", tak neotřelé a moderní, když genitálie, tak genitiv :-)
Jana Kollinová
Paní Aleno, Bobina je nyní nádherná, ale překvapuje mě, že má zabarvené chlupy kolem tlamičky, kde ten svůj čumák pořád ráchá? Všimla jsem si, že to mívají pejsci s bílou srstí, ale ne všichni. Marně přemýšlím nad vtipnou reklamou na zaručeně bílou po vyprání, ale napadá mě jen Vanish Oxi Action, ale koupel v takovém roztoku by se Bobině určitě nelíbila. Ale i se zabarvenými vousky je krásná celá celičká! :-)
Alena Velková
Opravdu to bude vždycky na dlouho, protože jí koupou, fénují, stříhají, vystříhávají tlapky...no je na ní práce jak na kostele. Já u toho nebyla, jela jsem domu. Cena mi podle jiných srovnání přišla ještě docela slušná, tak uvidíme, snad nezdraží :-)
Alena Gebauerová
Vtipné napsáno. Opravdu ji to sluší, je nádherná, Ale to fakt trvalo tak dlouho a bylo tak drahé?
Jana Kollinová
S potěšení sleduji články o Bobině a tentokrát jsem přímo nadšená proměnou Bobiny po návratu od lazebnice.
Hana Rypáčková
Moc jí to sluší být plyšákem.. I když teď mnohé mate. To bude pohodlné pro vás obě...
Eva Mužíková
Alenko, krásně jsi vše popsala, takové příběhy mne baví. Bobina je zvláštně zbarvená, krásná. Já jsem měla deset let sedmdesátikilového leonbergera, jeho hříva byla kolem krku až na zem. Nádhera
Blanka Lazarová
Mě se taky Bobina líbí i chlupatá. Ale praktický to asi moc není. Tak snad se sestřih líbí i Bobině. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...