Co dělá pro seniory
město Ždánice?

Co dělá pro seniory
město Ždánice?

6. 3. 2012

Jsme malé město Ždánice na jižní Moravě, kde z celkového počtu obyvatel 2.760 je cca 600 důchodců. To je docela početná skupina obyvatel, a proto se snažíme dlouhodobě organizovat a pořádat různorodé akce. V závěru minulého roku to byla např. úspěšná beseda se seniory s občerstvením a ochutnávkou vánočního cukroví, v programu vystoupily místní mažoretky, děti z mateřské školy i harmonikářka. Paní starostka seniorům promítla videozáběry z místních akcí, aby i oni mohli shlédnout, co se ve Ždánicích v uplynulém roce vykonalo.
Máme ve správě dům s pečovatelskou službou s 24 byty, kde se pořádají celoročně různé akce (zdravotní přednášky, tréninky paměti, kulturní vystoupení atd.) Sociální služby nám zde i v terénu smluvně zajišťuje Charita. Kulturní dům i další organizace a spolky ve městě rovněž organizují akce pro seniory, zájezdy, besedy i další doprovodné akce. Výčet by byl rozsáhlý, na webových stránkách města www.muzdanice.cz v sekci \"Ždánický zpravodaj\" jsou pravidelně zveřejňovány články z akcí i fotografie.

 

Jiřina Jelínková, sociální práce MěÚ Ždánice

 

Oslovili jsme představitele měst a obcí s dotazem, co udělali v  posledních letech pro své seniorské spoluobčany. Na tomto místě budete moci nacházet příspěvky vedení měst a obcí.


Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek