Skloňování

Skloňování

28. 4. 2013

Blíží se máj, lásky čas. Láska je cit, ale také slovo s velmi širokým významem. City prožíváme, slova podle potřeby skloňujeme.

1. KDO, CO - LÁSKA je a kvete v každém věku.

2. KOHO, ČEHO - bez LÁSKY by nebylo života.

3. KOMU, ČEMU - LÁSCE se podvolujeme, vzpíráme se jí, oddáváme se jí, spíláme jí, ale nikdo se jí nevyhne.

4. KOHO, CO - LÁSKU potřebujeme, hledáme a zapomínáme, že JE vždy a všude.

5. OSLOVUJEME, VOLÁME - LÁSKO, bože lásko! Kde tě lidé berou?

6. KOM, ČEM - o LÁSCE se sní, přemítá, pochybuje, mluví, píše, zpívá, tančí, maluje, modeluje ...

7. KÝM,ČÍM - s LÁSKOU není nikdo sám.

A protože láska JE, proč se trápíme láskou?

Milujme se!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Trochu jsem si vzpomněla na svou někdejší básničku Ve všech pádech nebo jak, kde jsem takto skloňovala oslovovaného muže Ty. Tím to nechci vůbec srovnávat, skloňovat lásku takto je umění právě tak, jako ji žít.
Jiří Libánský
Nápadité. Celkové vyznění je velmi pěkné. S tím zpracováním v jednotlivých pádech je to tak zvláštně technoromantické.
Jarmila Peerová
Souhlasím se skloňováním,láska je potvůrka,co nás šálí,mámí,těší i provokuje,ale bez ní by bylo na světě smutno,prázdno a nicota.... bezva nápad.
Jitka Chodorová
S láskou je svět krásnější, a to v každém pádě,hezky jsi to Jano ztvárnila.
Věra Jelínková
...papuče letí pod pohovku... "Něco o lásce" , zpíval Pavel Dobeš již v roce 1988. To mi některá z mých dvou hemisfér zpívala, když jsem četla o "Skloňování" slova LÁSKA. Abyste si to mohli "oživit" přidávám link http://www.youtube.com/watch?v=sxY1vNA_fqs

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.