Květinová trikolóra

Květinová trikolóra

5. 5. 2013

Nad vysokou kostelní věží
slunce dnes opět nesvítí.
Mraky ztěmnělou oblohou běží,
déšť bičuje posmutnělé kvítí.

Z panelákové lodžie
k protější zahrádce hledím.
Těším se, až vlajka barvami ožije,
zatímco já si v křesle sedím.

Svěží trojúhelník z modřenců
zkrášlil pruh narcisů bílých.
Snad pro potěchu mně i umělců,
jsou tam též řady tulipánů rudých.

Nad naší trikolórou moje srdce jásá,
i díky českým ručičkám vzniká tato krása.
Navzdory dešti omámí mě květinová pohoda,
obdivuji, co vytvořit umí kouzelnice příroda.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Věro, nemáš se proč omlouvat. Já se pokusím požádat Libora, aby dal na první místo obrázky narcisů, pak tulipány a nakonec modřence. Já už to po publikování sama nikterak upravovat nemohu. Věřím, že společně to zvládneme. Jenže si nejsem jistá, zda se Ti to bude líbit, protože úplně správně by musely být barvy svisle pod sebou, ne?! A to asi nepůjde.
Věra Jelínková
Jaruško, já v příspěvku nepíšu o básni, já se zmiňuji o české trikoloře. Jednou jsem dávala tuto otázku na web a dost jsem byla překvapená výsledky. Větší polovina si s umístěním barev na naší trikoloře nevěděla rady. Poetům fantazie sluší. Mi šlo jen a výhradně o českou trikoloru. Obrázky jsou rozmístěny přesně tak, jak jsou umístěny barvy na ruské trikoloře. Pokud se tě můj příspěvek nějak dotkl, tak se omlouvám.
Jaroslava Handlová
Jano děkuji. Věro, přeješ si přehodit také verše do správného barevného pořadí?
Jana Šenbergerová
Právě jsme se vrátili z projížďky na kole. Celou cestu jsme se kochali tím, co teď předvádí kouzelnice příroda, takže tato trikolora je pěknou tečkou za příjemně stráveným odpolednem.
Věra Jelínková
Víte jak si zapamatujete barvy naší trikolory? Myslím jak jdou barvy po sobě. Jednoduše, podle abecedy. Bílá,červená,modrá. Ale mladší lidé než já, se učili ve škole i jinou mnemotechnickou pomůcku, kterou já neznám. Sportovní fanoušci ale ve velké většině mají na tvářích namalovanou ruskou trikoloru.Schválně si toho všimněte.Takže, když trikolora, tak by bylo dobré ty obrázky přehodit.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.