Kde domov můj?

Kde domov můj?

7. 5. 2013

Můj domov je tam, kde právě jsem. Nosím ho stále s sebou. Je i tam, kde mohu hlavu složit a kam se mohu vracet. Ráda ho opouštím, a ještě raději se vracím.

Je příjemné, když tam na mne někdo čeká. Nečeká-li, nevadí. Všichni, které mám ráda, jsou stále se mnou, proto netrpím pocitem samoty.

Jako doma se cítím v lese. Stromy vnímám jako sestry a bratry a často si s nimi povídám. A nejen s nimi. Vedu dlouhé dialogy s přáteli, se svými dcerami, s těmi, kteří už nejsou mezi námi.

Nebo jen tak jdu, medituji a cítím se v bezpečí, jako doma.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Peerová
Myslím,že domov má každý rád a rád se do něj vrací. Ale souhlasím,že i les může být tím kusem domova nádherného...
Jiří Libánský
Myslím, že slovo "domov" vyvolává v lidech dost rozdílné představy. Ale asi vždy spojené s příjemnými pocity.
Zuzana Pivcová
Mám ráda svůj byt, i když je malinký a nebohatý, mám ráda svou zem, s níž je to nápodobně. Cítím se dobře i jinde, kde je hezká příroda a příjemní lidé. A velkou část svého soukromí trávím myšlenkami a nikoliv akcemi. V hlavě je také domov a je hezké, když v ní je "uklizeno". A k téhle úvaze jsi mě inspirovala Ty.
Olga Štolbová
Domov je tam,kde je mi dobře i když jsem sama. Jano,moc pěkné.
Jitka Chodorová
Doma,to kouzelné slovo,které nás zbavuje tísně,bolesti i nepříjemných pocitů,i tady máme Jano společné cítění,doma je člověk tam,kde jsou jeho blízcí a kde může hlavu složit,jak jsi krásně napsala.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.