Óda na zmrzlinu

Óda na zmrzlinu

5. 8. 2013

U nás je jenom jedna cukrárna
a nemá otevřeno od rána.
Přesto je pro mě ta pravá,
od deseti v ní voní káva
a krásně studí zmrzlina.
Lískooříšková je ta jediná,
co mě do cukrárny chodit nutí,
vyniká totiž skvělou chutí.
Je plná oříšků pražených
a také sladké smetany.
Kolem cukrárny zní dětí smích
a včelky lítají nad námi
v naději marné,
že ochutnat jim dáme.
To se ale mýlí,
náš jazyk je nám milý.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milada Salajková
Miluji zmrzliny ovocné. Mnoho cukráren se až příliš zmodernizovalo, ale jedna tu pro mě zůstala, příliš nezměněná od let gymnazijních, takový tichý přístav s obrazem šeříku. Stává se, že tam chodím pro zmrzlinu v době kdy ještě není a také v době kdy už není. Doma ji vyrobit neumím.
Zuzana Pivcová
Jako dítě jsem velmi toužila po extrémně voňavé zmrzlině, kterou vyráběli u nás v městečku soukromníci. Narozdíl od mnoha lidí nemám ráda zmrzlinu smetanovou, nýbrž jako Jitka upřednostňuji tzv. vodovou ovocnou. Té jsem se na jaře na Kypru nacpala v horku pořádně. Ale idylické prostředí tam nebylo.
Olga Štolbová
Zmrzku já také ráda a odjakživa - nejraději citronovou. Ale možná,že té lískooříškové bych neodolala.Díky.
Jitka Chodorová
Vzpomínám na dětství,kdy z každé cukrárny voněla káva a vanilková zmrzlina,která se krásně nabírala lžičkou-lopatičkou,dnes dávám přednost zmrzlině ovocné,zvláště,když jsem v CHorvatsku,tak si jí užívám,třeba Šumno more nebo melounová,to je ukrutná bašta.Díky Jano,že jsi mě to připomněla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.