Podzimní hýření
Ilustrační foto: Pixabay

Podzimní hýření

9. 10. 2022

Kdo zlatem nešetří?
Buky ni břízy.
Pod buky leží bukvice,
břízy si oblékly bělostné řízy.
A jejich listí,
dukátky zlaté,
nám pod nohama šustí.
Javorů špičky hoří jak svíčky,
žaludy pod sebe setřesou duby..
Co jako podzim
barevným hávem může se chlubit?

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Před dvěma dny jsem jela jen několik málo kilometrů autobusem a nemohla jsem se skutečně z okna na tu krásu vynadívat - byla to přímo závratná záplava barev - moc jsem litovala, že nemám s sebou svůj foťáček. A co teprve v lese při sběru hub - ty nádherně vybarvené mochomůrky mne přímo svou krásou opíjely, tak jako nádherné suchohřiby. Jani, moc děkuji za nádherná slova, která vyjádřila krásu i barvy podzimu*
Jitka Hašková
Krásná básnička o podzimu.
Dana Kolářová
...Však dříve nás podzim barvami oslní...
Jana Šenbergerová
A je to tu zas! Nemohu se vynadívat. Jen ten vítr je poněkud nedočkavý a odhaluje lepá těla stromů.
Olga Štolbová
Jani,moc hezké a nápadité.Žádné roční období se nemůže chlubit takovou záplavou barev a když na ně zasvítí sluníčko,jarní kvítí na ně nemá.Díky...
Jaroslava Handlová
Tak velké hýření si může dovolit jen příroda. I proto jí patří můj obdiv, a Tobě Jano obdiv za to, jak hezky jsi krásy podzimu vyjádřila ve verších.
Jitka Chodorová
Podzimní hýření je krásná doba smíření,hezky jsi to napsala Jano,díky.
Zuzana Pivcová
Krásně poetické a barevně názorné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...