O pravdě a lži

O pravdě a lži

27. 9. 2013

Nemůže zahynout,
co dobré jádro má.
Pravda je dobrá,
lež je zlá.
A kdyby stokrát
ležela pravda
pod zemí v příkopu,
tak po stoprvé
se k ní prokopu.
A kdyby stokrát
lež nad pravdou
zvítězila,
darmo by s pravdou
soutěžila.
Ta ví, jak se nedat.
Lidé ji vždycky budou hledat.

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
K tomuto rýmování mě inspirovala píseň Jarka Nohavici Pravda a lež.
Zuzana Pivcová
Jako absolutní pravda to tak je. Mnohým ale dá práci to přijmout. Kéž by moudrost z básně skočila do co nejvíce hlav. Nemyslím zrovna jen těch, kteří to čtou.
Jiří Libánský
Krásná oslavná báseň o pravdě. Lidé se hádají často, kdo z nich má pravdu. Když řeknete šamanovi, že máte pravdu, tak ho to rozesměje, jaké je to hloupé tvrzení. Pravdu vnímá jako synonymum pro skutečnost. Pravda je třeba že venku prší. O tom dešti může někdo vědět víc, protože zmokl, někdo o dešti venku slyšel a někdo ani netuší, že venku prší. Ale déšť přeci nemůže nikdo mít, ve smyslu vlastnit. Hledání pravdy je pátrání po skutečnosti a dohadování se o tom, kdo má pravdu, je hloupé. Líbí se mi, že v té básni to, o tom hledání pravdy, je.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.