Šeptej mi tiše

Šeptej mi tiše

26. 11. 2013

Šeptej mi tiše
pod křídly noci,
šeptej mi mám tě rád,
jsem ve tvé moci.

Šeptám ti tiše,
vždyť noc je mladá,
šeptám ti můj milý,
jak mám tě ráda.

Šeptej mi tiše,
než z noci vzejde den,
šeptej mi lásko,
že chceš být se mnou jen.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Ono to s tou básní "K čemu jsou slova" hodně souvisí. Nejen, že je v ní použitý takový skladebný princip rytmu, jako je Zuzany oblíbený. Také obsahově je to o tomtéž. Že toho moc nenakecáme. Jen zatímco paní Jitka to vyžaduje, ona svou básní říká: "Tak si to nech". Zuzana má trochu pointu. Na závěr má vysvětlení : Protože za tebe mluví oči. Básni Šeptej mi tiše by také nějaké "protože" slušelo. Např. ...protože to ráda poslouchám ...slova lásky nezevšední ...abych věřila tomu, že to není sen ...ruce hladí tělo, slova duši Báseň by si nějakou takovou pointu zasloužila. Je dobře napsaná v rytmicky houpavém verši, příjemně se čte. Skladbou slov je i v emoční rovině hodně působivá. Především z ní vyzařuje určitá pravdivost a ta je nenahraditelná.
Jarmila Peerová
Další nádherná báseň Jituško,opět mám pocit,že máš novou múzu a ta Ti krásná slova našeptává....super.
Jana Šenbergerová
Děvčata, pokládala jsem verše za Zuzaniny, až po jejím komentáři jsem koukla... Krásné, obzvláště když to čte člověk zamilovaný až po uši.
Zuzana Pivcová
Je to sice opak mého předchozího tvrzení K čemu jsou slova, :-) ale, Jíťo, moc hezké.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...