Kouzlo třešňových květů

Kouzlo třešňových květů

12. 4. 2014

Milostná hra
uprostřed jara
a píseň, která
tenkrát se hrála,
třešňové květy,
co azyl nám daly,
polibky, které
duši nám hřály.

Zas přijde máj,
však třešňové květy,
budou jen tečky
na konci věty,
letos už odkvetlé,
jak sny jsou zrána,
polibek pod nimi
je bílá vrána.

Poprosme břízu,
též azyl dává,
májový polibek
je života láva.
Blíží se máj
a jeho lásky čas,
třešňové květy,
se rozhostily v nás.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milada Salajková
Jsou krásné Tvé třešňové květy. Zas přijde máj a snad se i něco změní.
Jiří Libánský
Krásná romantika májových lásek. Báseň, která zřejmě osloví každého.
Jarmila Peerová
Jaro miluji,máj je můj nejmilejší měsíc a třešňové květy nemají chybu.To vše jsi krásně spojila Jituško dohromady s kapkou lásky,vzpomínání a naděje...tak ať ,když už třešně budou odkvetlé,ta bříza to jistí....moc pěkné.
Zuzana Pivcová
jaro je s láskou spojené, Tobě se podařilo obojí spojit moc hezky. Teď se mi vybavilo, že v jedné básničce, která už čeká na vydání, mám taky tečku jako konec něčeho!
Jana Šenbergerová
To máš pravdu, Jitko. Letos nebude z prvomájového líbání pod rozkvetlou třešní většinou nic. Už kvetou a rychle odkvétají. Tyhle verše jsou líbezné jako třešňové květy.
Olga Štolbová
Tedy Jíťo, tahle báseň se Ti opravdu povedla, díky. Je tolik stromů, pod kterými se můžeme líbat, ale když není s kým, tak aspoň pokoukat na tu jarní krásu. To nám také dá sílu. ***

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...