Bílá

Bílá

2. 6. 2014

Bílá je zima,
bílá je stopa,
bílá je zeď.
Bílá je Čapkova nemoc.
Bílá je obec v Beskydech.

Bílá je vesna
i třešňový květ,
málokterý nerozkvet.
Také cesty jsou bílé,
zasněžené,
zledovělé.

Bílá je sněhová vločka
a slavice Lucka Bílá.
Bílá je hora
i bílá sobota,
bílé jsou vlasy
stařenky,
bílá je kousek života.

Bílá je krásná
a tak zkouším
s prsty
na klávesách
verše psát.
V záplavě běli,
v čarokruhu,
v jarním slohu,
někdo mi
napsal
mám tě rád.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
ANO, ZDE JSOU LVI, NEBO-LI NEPROBÁDANÁ MÍSTA, Děkuji pane Libánský,i paní Šachové děkuji, mému vnukovi se to také nelíbí, tedy ta barva.....pěkný den...
Nina Šachová
Bílou moc ráda nemám, evokuje ve mně špatné vzpomínky, ale Vaše básnička je roztomilá.
Vladka Steinová
Dobrý den a děkuji všem.....
Jiří Libánský
Možná někdo také tuší bílá místa ve své duši tak prozkoumej už dnes svá "hic sunt leones"
Helenka Vambleki
Chtěla bych napsat, jen ať tryskají, ale tu bolest Vám nepřeji. Myslím, že tryskat by mělo i z radosti - zkrátka z emocí. Tak ať převládají ty kladné emoce!!!
Vladka Steinová
Dobrý den, moc děkuji za uznání, potěší to. Tvořím,když je mi nejhůře, když mám vnitřní bolest.To pak ze mně tryskají nápady.Pěkný den.
Zuzana Pivcová
Moc hezké a nápadité!
Jana Šenbergerová
"Bílá" je milá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.