Čas jahod a třešní
Ilustrační foto: pixabay.com

Čas jahod a třešní

14. 6. 2017

Pěkně se vybarvil,
k červeni přibyla zlatá.
Paprsky slunce vůbec nešetřil,
sluneční kotouč po modré obloze chvátá.
Teplá ranní pohlazení
v horká během dne se změní.
Někdo jim tvář nastaví,
jiného to nebaví.
Někdo s dekou k vodě běží,
jiný chládek najde stěží.
A jiný to neřeří,
slunce ho vždy potěší.
Tak už také nereptejme,
slunných dnů si užívejme...

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Právě dneska jsem posnídala misku výborných jahod, krásných jako na obrázku a opravdu voňavých. Zato třešně se mi jeví nedostupné, tak dík za připomenutí jejich času aspoň básní.
Jana Šenbergerová
Teprve teď jsem objevila v básničce překlep - neřeší. Když jsem to psala, měla jsem už pořádně rozvinutý šedý zákal. :-)
Jana Šenbergerová
Máš pravdu, Zuzko. Ta už tu byla, ale jahody i třešně naštěstí zrají každý rok. Dnes měli nádherné třešně, ale cena se mi až tak moc nelíbila. Zato jsem si pochutnala na jahodách ze zahrady, které vypadaly naprosto nezrale, ale byly doslova sladké jako med. Znáte někdo takové?
Marie Seitlová
Jani krásný čas jahod, těch pár mám, ale třešni ani jednu. Dík za báseň, pěkná.
Lenka Hudečková
Jani, krásně jsi to napsala...já jsem zatím viděla třešně jen v krámě za 200 Kč/ kg....
Elena Valeriánová
Nejde mi hvezdičkovat, nevím proč. Báseň je taková rozverná, letní, líbí! *****
Hana Rypáčková
Archivní? Opravdu hezké a aktuální , u mne jahody ano, třešnička - byly dvě na stromě a obě naklované, už asi žádná. V dutince podruhé hnízdí špačíci. Probírají jahody.
Zuzana Pivcová
Myslím, že je to báseň "archivní", nebo ne? Každopádně ale příjemná a plná léta, které láká.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.