Zmámená létem

Zmámená létem

10. 7. 2014

Opilá povětřím,
na vratkých nohou,
pod klenbou nebeskou,
kam ptáci mohou,
zmámená krajinou,
letní čas vdechuji.

Sluncem ožehnuta,
po louce běžím zuta,
nohy se do trávy noří,
obloha modrá,
jak oči všech moří.

Chrpy a máky vlčí,
ve zlatém obilí skromně se krčí.
V blízké dědině poledne zvoní,
v kapličce bílé,
kde lípy tak voní.

V úvoze cesty prašné, boží muka stojí,
tam každý pocestný,
hlavu svou skloní.
Panna Maria žehná všem lidem,
krajina česká,
voní tu klidem.
   
                     

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Jarmilko, je to moc emotivně vyjádřeno, co vše v Tobě spočívá, ten obraz domova, který má v každém z nás určitou uchovanou podobu. Je hezké, že sis takhle "odskočila" z cest.
Jiří Libánský
Krásně romantické léto. Krajina jak živá.Super náladovka.
Jarmila Peerová
Děkuji za " vlídné " přijetí a jen chci doplnit,že máš Jituško pravdu,je to moje vzpomínka na konkrétní vesničku,která je pro mě tou nejmilejší vzpomínkou na doby dětství a na milovanou babičku,Zřejmě to tak má hodně z nás..díky.
Jitka Chodorová
A léto budiž pochváleno,Jarmilko,dostala jsi mě do prázdnin u babičky,kde to bylo zrovna tak,jak popisuješ v této hezké básničce,děkuji ti za ní,pro mě je hodně pravdivá,jen asi o více,než 50let zpátky.
Jana Šenbergerová
Moc hezky jste vyjádřila, co často vnímám, když se kochám krajinou při jízdě na kole.
Alena Vávrová
Moc hezké a výstižné. Byla jsem o víkendu na cestách, převážně východočeským venkovem, bylo překrásně a také mne všechno toto dostalo a k tomu krásné vzpomínky.
Jaroslava Handlová
Verše lehounké jak vánek. Také podléhám tomuto letnímu mámení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...