Slzy svatého Vavřince

Slzy svatého Vavřince

12. 8. 2014

A jsou tu zas,
už přišel jejich čas.
Každý, kdo má rád ohňostroje,
teď může pozorovat hvězdné roje.
Noční oblohu ozáří,
vženou nám červeň do tváří,
když s hlavou zakloněnou
sledujeme tu kanonádu němou.
Ta neprobudí žádné spáče,
to jenom svatý Vavřinec prý pláče.

(Viz můj článek ze 7. 8. 2013)

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Se sestrou jsme se těšily, avšak v Týně bylo stále zataženo a deštivo, takže jsme hvězdné rojení neviděly. Stačily jsme ještě vidět ten superúplněk, pak už bylo nebe zamračené.
Jarmila Peerová
Mám velmi ráda to "nebeské divadlo ".letos bohužel bylo špatné počasí a tak se hlava zakloněná nekonala...ale napsala jste to Jani suprově...
Jitka Chodorová
Líbí Jano,taky už poznám tvůj specifický projev na toto téma,děkuji ti.
Olga Štolbová
Jani, dík za příjemné připomenutí, také jsem jednou na chalupě zažila spoustu slz a byl to úžasný zážitek. Tady je dnes i včera zataženo, snad některé příští dny.
Jaroslava Handlová
Jani, báseň je stejně pěkná, jako ty hvězdné roje. Nezapomenu na jednu dávnou srpnovou noc na chatě, kdy jsem si přenesla ven spacák a koukala na tu krásu pěkně vleže tak dlouho, až jsem tam venku blaženě usnula. Tolik padajících hvězd jsem nikdy před tím neviděla. PARÁDA!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.