Déšť v ulicích

Déšť v ulicích

13. 8. 2014

Prší do ulic,
na střechy,
i do údolí,
na kamemnné sochy.
Co si z toho dělat?
Nic.
Jako dřív.

Kapky deště mi jdou
vstříc.
Stromy pláčou
a čas zůstal stát.
Jako dřív.

Chci být holčičkou,
malou, maličkou,
brouzdat se v dešti,
vyběhnout
bez deštníku,
za malou
loužičkou.
Jako dřív.

Schovat se pod stříškou
a čekat na zázrak
krásné duhy.
Nepotrhat její barevné kusy.
A s ní se překlenout
zpět do dětství.
Jako dřív.

Všechno je stejné,
jen ti mlčenliví,
již neříkají nic.
Jako dřív.

To, co z očí padá,
slaně se mísí
s vlahým děštěm
v ulicích.
Jako dřív.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
Všem Váj moc děkuji za uznání, a všechny hezky píšete,pojdme se někdy sejít a prohloubit naše IQ a naše EGA, probrat sujety,nápady, dokud jsme tady, bylo by to asi plodné..... díky moc vla.
Vladka Steinová
Paní Zuzano, děkuji Vám od Vás obzvláště je to pro mě důležité.Vašich hidnot ale nedosahuji,a vy to víte, cítíte sama, jak pozitivně jste glorifikiována...Já, coby vystudovaná filosofka jsem sklony měla již dříve,zúčastnuji se různách literárních soutěží, jako Franze Kafky, či Terézy Novákové, ale...... zdravím Váýs tvořte!!!! Vladka
Zuzana Pivcová
Moc se mi líbí to "jako dřív", které ve všech slokách sjednocuje, zatímco v samém závěru vylučuje srovnání. Opravdu moc působivě jste to vyjádřila.
Jarmila Peerová
Ta báseň je tak dojemná a je mi něčím hodně blízká,možná je to tím,že i mě při dešti napadají vzpomínky na dětství...díky,napsala jste to moc pěkně..
Jana Šenbergerová
Také jsem měla v dětství ráda déšť. Pokaždé jsem vyběhla do kaluží bosa. Občas mám chuť si to zopakovat. A také jsem toužila vstoupit do místa, kde začínala a končila duha. To se mi kupodivu v dospělosti povedlo, ale na poklad jsem tam nenarazila, ani v jejích barvách se nesmočila. Pěkné!
Olga Štolbová
Moc hezké, škoda že tak málo věcí a míst zůstalo jako dřív. Ještě štěstí, že naše vzpomínky to vidí jako dřív a dokážou nám udělat hezky. Díky...
Vladka Steinová
Děkuji,p.Milado, i Vy krásně píšete...
Milada Salajková
Krásné vzpomínky ve verších pohladily i mne. Diky.
Vladka Steinová
Dobrý den, paní Jitko,děkuji, ano také žiji převáženě jen vzpomínkami,Vaše slova mě velmi potěšila.
Jitka Chodorová
Často vzpomínám na deště v mém milovaném městě,vzpomínky bývají živé a vy jste mi tu atmosféru velmi přiblížila,i slzička ukápla,díky vám Vlaďko,jen škoda,že už toho moc není,co bylo dřív.Děkuji.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...