Loučení

Loučení

30. 8. 2014

Ještě jeden kufr přidat,
zamávat.
Houby do košíku
vyrovnat,
větvičkou zelenou
ozdobit a
neplakat.
Klíče uschovat.
Vzpomínky do duše
navždy dát.
Slzu zamáčknout,
na tvář dát
pusu štípanou
a zamávat.
Ještě slunce pozvat na čaj,
než zmizí za obzor.
Z tisíce klasů zralých
je jich pár.
Do duše sedá
divný chlad.
Dětství rozpustilých,
okatých skřítků
čas odvál v dál.
Sbohem prázdniny.
Něco skončilo,
a novému jdeme
vstříc.

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vladka Steinová
Děkuji Vám všem, je to takové dětinské, moc se mi to asi nepodařilo, ale je v tom něha a láska vůči vnoučatům-To slunce jsme jakoby na čaj vždy zvali, neb tam kouzelně zachází za les a v tu dobu jsme si čaj šli do chaty dát. A to loučení a jejich odjezd tak nějak vždy probíhalo.Nic už nebude tak , jako dřív, vnukovi bude za 2 měsíce 17 let,Mmá svůj svět, tak jsem pocit lásky ale taky smutku chtěla nějak vyjádřit. Vladka
Olga Štolbová
Tak krásné loučení neumím, buď je mi moc smutno, nebo se raduju, že budu za pár hodin doma. A pozvat slunce na čaj, je moc prima nápad. *
Milada Salajková
Připravila jste nás na tesklivý, barevný, deštivý podzim. Ď
Vladka Steinová
Jitko, děkuji moc, já se sama, ale ne úmyslně rozteskňuji, je to přesně popsané moje loučení s vnoučaty a nelehký výhled do nelehkého futura se SINGLE životem...někdy ahoj vLA.
Jitka Chodorová
Vlaďko,tak mě vaše povídání docela roztesknilo,ale moc pěkně jste vyjádřila ten specifický čas,některé obraty se mi moc líbí,třeba pozvat slunce na čaj,moc hezké.Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...