Harmonie

Harmonie

4. 9. 2014

Na konci cesty,
tam,
kde píseň stoupá
k nebesům,
našla jsem klid
a jas.

Bylo ticho, jen
vlaštovky létaly
z hnízda
a do hnízda.

Západ slunce
a noc rozdělily
oblohu.

Stíny padly
do mé duše
i do údolí.

Vánek porušil
zrcadlení
v jezeře.

Můj vzdech
zaplavil prostor
překrásným
snem.

Já poznala,
že to není
konec, ale
že jsem
v modrém
oparu soumraku
našla harmonii.

I má píseň radosti
bude konečně
stoupat k nebesům.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Není to jednoduchá báseň, ale já jí naprosto rozumím.
Lidmila Nejedlá
Hezky jste se vyjádřila,. paní Vlaďko. Naše duše má schopnost regenerace a Vy jste toho důkazem. Tak hodně štěstí !
Jitka Chodorová
Ano,i já cítím Vladko harmonii v tvé básni,líbí se mi.Taky už poznám tvůj veršopis. Díky.
Jana Šenbergerová
Vladko, vnesla jste sem jiný styl a obohatila tak zdejší poetický repertoár. A to je dobře. Už vás poznám i bez podpisu.
Vladka Steinová
Díky Vám oběma za uznání.Než já dospěla k nějakému souzvuku duše, než jsem si udělala trochu jasno a než jsem udělala to sečteno-podtrženo, trvalo mi to roky. Bbyly namáhavé a bolestné roky, zvláště ty 3,4 poslední.ale jak řekl Franz Kafka, krachy a prohry jsou produktivní,vždy se ještě dostaví nové síly a to právě znamená, že žiješ....přeji pekný den. Vla.
Zuzana Pivcová
Ráda bych taky někdy dospěla k takovému smířlivému i oslavnému chorálu, ale u mě to asi ještě bude nějaký čas trvat, než se mnou leccos docloumá. Moc krásné vyznání životu a vesmíru.
Jaroslava Handlová
Gratuluji Vám k nalezené harmonii i harmonické básni.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...