Co vše je možné zaslechnout aneb Humor mezi knihami
Ilustrační foto: pixabay.com

Co vše je možné zaslechnout aneb Humor mezi knihami

22. 8. 2020

Přečtěte si několik „perliček“ z knihovnického prostředí, ve kterém jsem pracovala celou řádku let.

* Dejte mi dětskou knížku pro sedmiletého a osmiletého vnoučka, pak něco pro sedmiletou vnučku mého druhého zetě a něco na osm a půl, může to být i na devět. 

* Máte dětské knížky v tvrdých deskách? Myslíte leporela? Ne. Takový ty rozkládací! 

* Máte tu dětskou knížku o kocourkovi a kočičce nebo tak nějak? 

* Dejte mi to, jak šel někdo někomu pro něco, je to pro děti... 

* Karlíčku, řekni tady slečně, jakou bys chtěl knížku. Aby v ní byly nahatý vopice! 

* Paní knihovnice, máte sice krásný účes, pěkné oči, bezva figuru, ale ten váš škleb ruší tohle všechno a odrazuje zákazníky nejenom od půjčení knížek, ale od čtení vůbec! 

* Dejte mi tu knížku od Pavla, o rybách, já je mám hrozně ráda...
Tu už bohužel nemáme.
A tak mi dejte nějakou kuchařku, ale aby tam byla rybí jídla! 

* Máte prosím nějaké příručky o pěstování zeleniny?
Prosím, vyberte si.
No jo, ale tady není nic o pěstování anglického trávníku, my máme novej barák... 

* Tak už jsem tady zase, máte štěstí, že máte ještě otevřeno! Tu knížku už jsem přečetl, a zjistil jsem, že to není ke čtení!

* Dejte mi támhletu, z toho horního regálu, tu krásně zelenou, ne, tu vedle, má barvu jako ten váš svetr.  Vidíte, jak to s tím svetrem ladí, že jo?

* Dneska už jsem tady byl, promiňte, že  znovu obtěžuji, ale nemáte už tu knihu, co mně o ní ráno vaše kolegyně tvrdila, že ta kniha vůbec nevyšla a nevyjde?

* Pošlete mi lékařskou knihu, jestli se to dá dostat, nejlíp o tom, jak se tvořej děti. Pojednává se tam o tom všem podrobně a jsou tam vysvětlivky a vyobrazení. Chtěl bych to sehnat pro svou ženu, a taky pro mne, protože i když to oba víme, samozřejmě, tak je to pořád zajímavé.  A možná že ještě nějaké novinky a podobně z tohoto oboru neznáme, tak se na mne nezlobte a pošlete mi ji co nejrychleji… 

* Já vím, že je to divný, ale můžete mi splnit jedno přání? Potřeboval bych nějakou knížku na večer, abych to dočetl do půlnoci a přestala mě po ní bolet hlava, co mě od rána třeští...

Hodnocení:
(5 b. / 30 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Máte hezké "perličky" ze zaměstnání. Asi se najdou všude. Já si ze svého zaměstnání také pamatuji perličky, i když tam byste je asi nečekala. Byla jsem laborantka v chemické laboratoři. Dvě takové jsem popsala v článku "Assmannovo zatčení."
Jitka Hašková
Děkuji. Dobře jsem se pobavila.
Hana Polednová
Danuško, pobavila jsi mě. Pro mne je článek nový, protože jsem v roce 2013 ještě na íčku nebyla.
Helenka Vambleki
A já jsem si hned říkala, něco podobného už tu jednou bylo....a ono je to z r.2014 :-) ale stále k pousmání
Jana Šenbergerová
Danuško, zdravím. Ráda jsem si to přečetla znovu.
Eva Mužíková
Dobrá myšlenka napsat tyto postřehy.
Soňa Prachfeldová
Pobavila jsem se, dělat s knihami a lidmi je někdy hodně zábavné.
Danka Rotyková
Jedna perla za druhou. Díky, pobavila jsem se.
Zuzana Pivcová
To jsou opravdu průpovídky ze života. Veřejné pracoviště se k tomu nabízí. Marně teď vzpomínám na návštěvnické výroky z archivu. Ale určitě nějaké byly.
Daniela Řeřichová
Moc milé, líbilo by se mi pokračování...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...