Sen noci Svaty Jánské

Sen noci Svaty Jánské

15. 10. 2014

Zvečera za šera ulehla ke spaní,
znavená, zmořená svou denní prací,
ještě než usnula zaslechla klekání
potom však pozvolna bdění již ztrácí.

Sen padl jí pod víčka zlehounka po chvíli,
zpátky ji do mládí mnoho let vrátil,
tělo své pozvedla, svlékla si košili,
přes pole vojáček cestu si krátil.

Statný, však vyčerpán stanul jí u lože, 
ve chvíli odstrojen zlíbal jí líce,
jak špalek svalil se, usínal, ach bože,
tak si jen povzdechla, chtěla jsem více.

Ráno když procitla hned tužku vzala si,
veršíky milostné na papír psala,
když nic tak múzu jen, vzdychla si,
alespoň tu mi ta vlahá noc dala.


 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František MENDLÍK
Akorát jednou jsem zaveršoval přímo na nástěnku. Měla přijít kontrola a všechny ženy ve službě se měly dostavit v nehezkých čepicích ve stylu Závodní stráže. Promptně jsem uchopil propisku a napsal: Proč nosí děvčice ohavné čepice, které jim týrají rozkošné uši? Někdo jim nakecal, že jim to sluší!
František MENDLÍK
Vážená paní Zuzano. Je to možné. Sem tam někam zabrousím a zanechám nějaký výrok. Závidím Zdenovi i Vám ,,básnické střevo". Kdybych se o něco takového přece jen pokusil, určitě by to nebyla lyrická poezie.
Zuzana Pivcová
Pane Zdeňku, pojal jste tu ne vždy veselou realitu stárnutí a milostné touhy s nadhledem a vtipně! Pane Františku, v této rubrice jste již přinejmenším jednou byl. Napsal jste mi "památeční" vzkaz k básni s názvem Lásky není nikdy dost, vydané 10. 6. 2013. :-)
František MENDLÍK
Milý Zdeno. Navnaděn tvým upozorněním, nahlédl jsem poprvé do téhle rubriky. I když sám nepíši poezii, uznávám že verše jsou milé a hladící po duši. Sám preferuji spíše epigramy. Preferuji akorát verše typu Ve tváři má zděšení, padá na něj lešení. Sem tam do této rubriky jako čtenář zabrousím.
Olga Štolbová
Milá básnička, fakt, trochu jako z Kytice.
Soňa Prachfeldová
Pěkné , jako z Kytice, jenže vlastně s dobrým koncem
Jana Šenbergerová
Pěkně úsměvné. :-)
Vladka Steinová
Milé a vtipné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...