Jednou přijde ten den

Jednou přijde ten den

15. 10. 2014

Jednou přijde ten den
a já stanu před branou
mlčení.
Za hradbou věčného
mládí.
V neslučitelném
dění
několika světů.
Co bude pak?

Krátká radost,
vzestup a pád?
Víra, že láska
trvá,
či plyne bolest,
která nikdy
neskončí?
Kolik dní jsem
promarnila?
Koho jsem zranila,
Koho potěšila?
V co jsem doufala?

Víra zklamaná
s pláčem odešla.
Láska stářím
znechucená zemřela.
Zbývá naděje.
Ticho samoty,
moudrost života,
písně zpívané
z dálky.

Otázek mnoho.
Bude mi však
odpuštěno?
Odpověď jediná.
Až jednou přijde
ten den,
snad obhájím
svůj život
i nesplněný
sen.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Milá Vladko, tak ten den tedy už přišel. Přeju Ti ten věčný klid a děkuju za všechny Tvé básně i recenze. Děkuji i za psaníčka, která byla jen pro mne. ♥
Marie Foltýnová
Přečetla jsem si několik básní Vladky.Jsou plné citu a také smutku.Její svíčka dohořela a zůstanou jenom krásné vzpomínky .
Alena Várošová
Děkuji za dechberoucí báseň a slova se mi těžko hledají,protože jsi patřila k mým nejmilejším kamarádkám z íčka..Tvoje smrt mě velmi bolestně zasáhla.Chci si Tě pamatovat takovou jaká jsi byla čestná,hrdá,spravedlivá,vzdělaná a milující žena. Moje slova,ať letí k nebeským výšinám !!!
Elena Valeriánová
Děkuji redakci za sdílení této smutné zprávy. Čest její památce.
Zuzana Pivcová
Báseň je nádherná a já dnes věřím, že jste, Vladko, nezůstala stát před branou, ale vešla dovnitř do světa bez lží a závisti.
Milada Salajková
Tajná přání, tiché modlitby, otázky a odpovědi, něžná ozvěna. To všechno v básni citím. Diky, moc pěkne.
Soňa Prachfeldová
Vladko opravdu nádherné !
Jana Šenbergerová
Pěkné zamyšlení. Za sebe vím, že ať obhájím či nikoliv, začnu jednou znova. Buď proto, abych okusila, co jsem ještě nezažila, nebo proto, abych obhájila.
Olga Štolbová
Ten den opravdu jednou příjde, ale není třeba spěchat. Ještě toho můžeme hodně zažít a možná i nějaké sny ještě si splnit. Vladi, opravdu úžasné. ***
Hana Rypáčková
Sen se ještě může splnit....Přeji to ze srdce. Žijeme pro radost z bytí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...