Smutek na duši

Smutek na duši

12. 11. 2014

Mlhavé ráno, pošmourný den, člověku nechce se v kabátu ven. 

Kafíčko uvařím, k notebooku sednu, mrknu se na chat, přátele shlédnu.

Chvíli to trvá, než naskočí web, někdo mi píše, že bude to hned.

Už vidím písmenka, celá se tetelím, přečtu si zprávičku a hrůzou zcepením.              

Proč se tu hádají? Nač výtky, urážky? Všichni se neznáme, vždyť je to na prášky. 

Čekám tu  přízeň,  která mne naladí. Každý jste jinačí, však mně to nevadí.  

Mrknu se na verše, bude tam líp. Smutek z nich čiší, že ztratíš klid.

Zanechte stýskání, dobráci od kosti, pišme si přáníčka o troše radosti 

Co píší v Nelíbí? Ach bože, zase ty hádky.., tak ať si políbí. 

Zkusím to zítra, na chatu sama jsem zbyla, je tady pusto, píše jen Chyla.

Mlhavé ráno, pošmourný den, beru si kabát, odcházím ven.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Paní Miládko, pan Chyla byl skutečně sám přihlášen. Určitě pochopil, pokud to četl, že proti němu nic nemám. Umíte lépe rýmovat, fandím vám.
Milada Salajková
Zkusím zas zítra chat, sama jsem tu zbyla, je tady pusto, nenajde se jedna, duše milá? Pan Chyla je úmysl nebo malá slovní zásoba?
Lidmila Nejedlá
Děvčata, děkuji za reakce. Alenko, jsi dobrá duše. Je spousta trápení mezi lidmi, tak proč si spíše nepomáhat!?
Alena Tollarová
Lidmilo, díky za tu veršovánku. Já sama "básnické střevo" nemám, ale promluvila jste mi z duše. A to odpolední kafíčko mi zesládlo i bez přidaného cukru. Kéž by to vzali/y za své ti/y, co prostě nemají v duši klid a musí to ventilovat zrovna tady, kde na to není nikdo zvědavý. Díky.
Hana Rypáčková
"Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem" Vyměnit si názory na určitou věc, to jde.Ale když si při tom nevidíme do tváře a nepoznáme ,zde jde o žert, vážnou připomínku nebo jen banalitu, nelze dost dobře diskutovat.Každý má tu svou pravdu a je lepší nereagovat.
Jitka Chodorová
Souhlasím s Milenou paní Lidmilo,i když nemám hádky ráda,někdy to prostě jinak nejde,nemůžeme si třeba všechno nechat líbit,když jsme si jisti,že útočník není v právu.A také se potřebujeme ospravedlnit.Bohužel jsou na 60tce teď někteří lidé,co hádky vyvolávají.Pak jsou tu lidé,kteří se bojí svůj názor napsat,a přidávají se k té,či té skupině,pochlebují,a ti mi teda taky sympatičtí nejsou.Jinak článek ve formě básně jste zvládla na výbornou.1***.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.