Listopad vůbec není měsíc líný

Listopad vůbec není měsíc líný

29. 11. 2014

S radostí si vyjdu ráno ven
do zbytku mlhy a žasnu.
Ocitám se jako ve snu,
a všude kolem krása jen.
Všechny větvičky
jsou samé bílé jehličky,
jiskřivé jíní
zdobí pavučiny,
z okapů drobné rampoušky visí
jak křišťálové korálky čísi.
Mráz štípe do nosu i tváří,
kdesi nad mlhou slunce září
a den je náhle zcela jiný.
Listopad vůbec není měsíc líný...

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Děkuji za vlídné ohlasy. Dnes už můžeme jen konstatovat, že listopad nebyl měsíc líný, protože začal jiný. A také se tuží. Přeji krásný prosinec! :-)
Hana Rypáčková
Ano, poetickou náladu si nenecháme zkazit, ani počasím.Když nenasněží, alespoň námraza zabílí svět.
Olga Štolbová
Líbí, líbí, líbí....***
Marie Magdalena Klosová
Milá Janinko,díky za tu poetickou náladu alespoň v Tvých verších.Pravda,času adventnímu by to přidalo na kráse.Ale i tak můžeme rozjímat.
Eva Mužíková
Hezké Jani, máš cit pro krásu.
Zuzana Pivcová
Dnes jsem byla "u sousedů" za hranicemi a bývala bych si přála, aby bylo takhle pozdně podzimně, jak to líčíš, leč zvlášť po cestě byla inverze, ledový vítr a celkově vlezlá zima. Ale z auta mě zaujal strom, který jsme míjeli. Byly na něm obrovské trsy jmelí.
Jitka Chodorová
Tak jsi to Jani pěkně vystihla,jen u nás letos ještě nejiskřilo,však listopad není vůbec líný...díky za psané,

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.