Zábava a kultura

Malostranská muzea slaví narozeniny aneb „K nám se strachem, od nás s úsměvem“

Magická místa, tajemství, záhady a pověsti, u nichž se lze příjemně bát, nás přitahují už od dětského věku. První říjnový den pod souhrnnou hlavičkou Mysteria Pragensia oslavila jubilea dvě malostranská muzea, která představují návštěvníkům vše tajemné, co v sobě Praha skrývá. 

21. 10. 2018 Zuzana Musílková

Magdalena Dietlová oslavila narozeniny se čtenáři portálu i60

Měla v ten den narozeniny a její syn ji pozval na večerní představení do divadla. Přesto neodmítla přijít odpoledne na besedu se čtenáři portálu i60. Paní Magdalena Dietlová byla milá, vtipná, přátelská a jako vždy velmi elegantní.

17. 10. 2018 Redakce

Koncert k výročí založení republiky

V Severočeském divadle v Ústí nad Labem se konal dne 9. října 2018 koncert k výročí založení…

17. 10. 2018 Ilona Kolářová

Miroslav Táborský: Divadla bych se nevzdal

Herec Miroslav Táborský se prosazuje i jako režisér. Po úspěšném Odvolání chystá v pražském Divadle v Řeznické další představení, které režíruje a zároveň v něm hraje hlavní roli.

17. 10. 2018 Michaela Bučková

Dopolední setkávání v centru Prahy

Skautský institut už tři roky obydluje krásné prostory v centru Prahy, přímo na Staroměstském náměstí v rohovém bloku bývalých radničních domů. Skautský institut je místo, kde se potkává skautská a neskautská veřejnost a díky desítkám programům měsíčně se společně vzděláváme a inspirujeme.

16. 10. 2018 Redakce

Ozvěny z kalendária: 15.10. Mezinárodní den bílé hole

Každý z nás již určitě někdy na ulici potkal nevidomého člověka, který si svou cestu mapoval za…

15. 10. 2018 Libor Farský

Evropští důchodci a internet: nejschopnější jsou seveřané, nejméně ho používají Turci

Internet používá v České republice 43 procent lidí starších 55 let. Rozdíly mezi regiony ale existují. Dominuje Praha. Naopak nejhorší výsledek má Kraj Vysočina. A jak je to v zahraničí se dozvíte ve čtvrtém dílu seriálu webu i60.cz.

14. 10. 2018 Michaela Bučková

Fotoreportáž z neděle v Botanické zahradě v Troji

Po dlouhé době, možná po více jak roce, jsem se dostala do Botanické zahrady v Troji s kamarádkou z…

11. 10. 2018 Jitka Hašková

Národní muzeum v Praze brzy uvítá po náročné rekonstrukci první návštěvníky

Říjen bude doslova přeplněn slavnostními akcemi ke stému výročí republiky. Veřejností velmi očekávaným se jistě stane znovuotevření Národního muzea. Zeptali jsme se Kristiny Kvapilové, vedoucí oddělení vnějších vztahů, na zajímavosti kolem rekonstrukce Národního muzea.

11. 10. 2018 Redakce

Zveme vás do Poděbrad na vernisáž fotografií s módní přehlídkou

Lázeňské město Poděbrady budou po Praze druhou zastávkou putovní výstavy fotografií čtenářů portálu i60, kterou jsme nazvali "Česko očima seniorů." Slavnostní zahájení výstavy obohatí krátký kulturní program včetně módní přehlídky našeho projektu i60 Senior Fashion. Přijeďte v sobotu 13. října do Poděbrad!

9. 10. 2018 Redakce