Zdraví a krása

Představuje chladné roční období zvýšené riziko pro kardiaky?

V zimních měsících nehrozí pouze nachlazení, ale studené roční období přináší nebezpečí i pro "srdcaře". Nízké teploty mohou zužovat cévy, což znamená pro srdeční sval stejně jako pro cévy dodatečnou zátěž.

16. 1. 2018 Redakce

Pečujete o těžce nemocného partnera? Nepřeceňujte své síly

Co je lepší? Být silný a zvládat těžké rodinné situace v pozici toho, který vše řeší bez pomoci? Nebo naopak o pomoc volat a říct na rovinu: Tohle nedám, to je na mě moc? Toto dilema se často objevuje, když v rodině někdo vážně onemocní.

12. 1. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Ostrý zrak v každém věku. Kdy je vhodná doba nechat si spravit oči?

Zrak je bezpochyby tím nejdůležitějším ze všech lidských smyslů, přináší zhruba tři čtvrtiny všech…

10. 1. 2018 Redakce

Co dělat, když klouby bolí v zimě více než obvykle?

Příčin, proč klouby v zimních měsících bolí více než v jiných obdobích, může být několik. Většinou se však jedná o kombinaci více faktorů, kdy ten nejzávažnější lze označit jako revmatoidní artritidu neboli lidově revma. Proč se nemoc s příchodem chladného počasí zhoršuje a jak se lze nejlépe bolesti ubránit?

7. 1. 2018 Redakce

Sex v období menopauzy si mnoho žen užije více než kdy dříve

Jedním z největších mýtů je, že všechny ženy přestávají mít v době menopauzy chuť na sex. Přechod nemusí nutně znamenat počátek konce sexuálního života. V období menopauzy může být totiž milostný život stejně bohatý jako dříve, ne-li lepší.

6. 1. 2018 Redakce

Ájurvéda a česká zima

 A je tu zima, nejchladnější a nejnegativnější období roku. Sluníčko svítí čím dál méně a někdy nevykoukne jak je den dlouhý! Přesto, co naplat – zima je zima a skoro nikdo se nevyhne jejím nachlazením a neduhům i občasným nenáladám. Co s tím? Jak se ve zdraví dočkat jara?  

3. 1. 2018 Redakce

Vhodný zimní sport pro seniory? Běžky

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí MUDr. Michaela Tomanová odpovídá na dotazy o vhodných sportech a aktivitě u lidí nad 60.let. 

29. 12. 2017 Redakce

Pět kilo navíc nevadí. Naopak

Mírná nadváha je zdraví prospěšnější, než výrazná štíhlost. Zejména ve vyšším věku je dobré na to myslet. Zapomeňme na nejrůznější diety, protože když přijde vážná nemoc, může nějaké to kilo navíc zachránit život.

29. 12. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Víte, kolik kilometrů ujdou vaše nohy za život? Proto si zaslouží péči

Během života člověk v průměru ujde vzdálenost, která se zhruba rovná čtyřnásobku obvodu zeměkoule. Chodidla nesou veškerou tělesnou zátěž, a přesto je většinou začneme brát vážně až tehdy, když začnou působit obtíže. 

21. 12. 2017 Redakce

Vánoce a cukrovka? Poradíme vám, jak si svátky užít bez výčitek

Svátky klidu, rodinné pohody, ale také jídla jsou opět tady. Jak se ale, zvláště s tím posledním a…

20. 12. 2017 Redakce