Zdraví a krása

Žitné pečivo má prospěšné vitamíny a minerály

Jíst, či nejíst pečivo? Pokud však netrpíte celiakií, alergií nebo jiným onemocněním, není důvod pečivo ze stravy škrtat. Navíc v případě žitného pečiva můžete i získat. Zkuste ho alespoň občas zařadit do svého jídelníčku.  

16. 7. 2019 Jana Nevěčná

Proč se bát meningokoka?

Nejdřív to vypadá jako chřipka: člověk se cítí špatně, má horečku, bolí ho hlava, svaly a klouby. Důvod nemoci může být ovšem mnohem vážnější: například invazivní meningokokové onemocnění.

13. 7. 2019 Jana Nevěčná

Černá ředkev plná vitamínů

Dobrý den. Jak jsem tak listovala ve svých knížkách a prohlížela svoje zápisky, narazila jsem na…

11. 7. 2019 Dana Puchalská

Zbavte se bolestí kloubů podle ájurvédy

Dá se volně přeložit jako „věda o životě“ a dokáže si poradit s mnoha zdravotními problémy. Ájurvéda se v posledních letech se dostává do popředí mnoha lidí v západním světě.

10. 7. 2019 Redakce

Tato užitečná a krásná rostlina voní po citrónu

Ano a  má hodně pojmenování. Je to Verbena citrónová nebo také Aloisie citrónová - latinsky Aloysia triphyla (L'Her.) Britt.

9. 7. 2019 Dana Puchalská

Znáte medovník?

Dobrý den. Určitě si budete myslet, že si pletu pojmy s dojmy. Ale ne, i když v počasí, které tu…

4. 7. 2019 Dana Puchalská

Plavejte celý rok!

Plavání je velmi vhodnou sportovní aktivitou téměř pro všechny, tedy i pro starší lidi. Voda má relaxační účinky, pohyb v ní ulehčuje pohybovému aparátu a současně zlepšuje dechovou kapacitu.

29. 6. 2019 Redakce

Měsíček je právě připraven pomáhat

Nenáročná rostlina, která prozáří zahradu. Navíc se většinou vysemení a postará se tak nejen o barevné potěšení na příští rok. Původní domovinou měsíčku je jih Evropy. V našich podmínkách se pěstuje jako letnička s víceúčelovým využitím.

28. 6. 2019 Zuzana Musílková

Nebezpečné ultrafialové záření. Víte, které je nejvíce škodlivé?

Chráníte se opalovacími krémy jen na přímém slunci nebo u vody? Nebezpečné UV záření může pronikat do vaší pokožky i skrz sklo v místnosti nebo v autě. Chráněni nejsme ani pokud je pod mrakem nebo jsme zakryti oblečením.

28. 6. 2019 Redakce

Šest zásad pitného režimu

Bolest hlavy, únava nebo tmavá moč patří mezi první příznaky zanedbávání pitného režimu. Dlouhodobý nedostatek tekutin může vést až k dehydrataci a celkovému selhání organismu.

27. 6. 2019 Redakce