Zdraví a krása

Odstranění šedého zákalu vám přinese radost do života

Nevidíte tak ostře jako zamlada a barvy vám začínají blednout? Zřejmě se o slovo přihlásil šedý zákal. Jedná se o nejčastější onemocnění očí v pokročilejším věku. Ale není se čeho bát, moderní medicína nabízí bezbolestnou léčbu.

Sponzorovaný článek

Jak se zařízení sociálních služeb dostanou k penězům od pojišťoven za antigenní testování? VoZP jim zdarma poskytuje aplikaci

Užitečnou aplikaci, která umožní domovům seniorů i ostatním zařízením sociálních služeb vykazovat pojišťovnám testování klientů i zaměstnanců antigenními testy na covid-19, urychleně vyvinula Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP).

Redakce

Povrchní lékaři a báby kořenářky

Jako představitel dosavadního evolučního druhu (Homo Faber), v případě zdravotních potíží využívám…

Drahomír Jurajda

Lidé se bojí chodit k lékaři kvůli covidu-19, jejich nemoci ale nečekají až pandemie pomine

Stovky lidí kvůli strachu z onemocnění koronavirem zanedbávají péči o svá chronická onemocnění, nebo dokonce propásnou šanci zavčas objevit, co je trápí. Situaci neprospívá ani zabrzdění péče o chronické pacienty a přesun řady specialistů na „covidová“ oddělení.

Božena Hažová, redakce

Osteoporóza, zlomenina krčku stehenní kosti a endoprotéza

Období menopauzy u žen a andropauzy u mužů souvisí s úbytkem kostní hmoty, jenž v průměru ročně činí až 2 %. Hlavní příčinou je postupné ubývání ženských pohlavních hormonů, díl viny ale nesou i další faktory, jako třeba genetická výbava.

Sponzorovaný článek

Vědci po celém světě se pídí po tom, jak vypadat a cítit se mladě i po šedesátce

Když vyloučíme rady všech možných šamanů, farmaceutických firem, výživových poradců a dalších obchodníků, kteří se nám snaží namluvit, že když si nakoupíme ty či ony vitamíny nebo  bobule, omládneme, nezbyde nám nic jiného než následující.

Vratislava Hofmanová, redakce

Toto jsou rozhodující parametry kvalitního běžeckého pásu

Nelze popřít, že rok 2020 byl pro osobní fitness těžkým rokem. Ve většině měst světa jsou po většinu roku zavřeny místní tělocvičny a fitness studia, což mnoho lidí nutí, aby se začali věnovat venkovním aktivitám, jako je běh a jízda na kole.

Sponzorovaný článek

Výživový doplněk na klouby Kloubus - jak funguje?

Mnoho lidí užívá doplňky na podporu zdraví kloubů. Někteří je užívají k úlevě od současné bolesti kloubů, jiní k prevenci vzniku bolesti. Většina doplňků pro zdraví kloubů funguje redukováním zánětu nebo ochranou chrupavky v kloubech.

Sponzorovaný článek

Až čtvrt milionů Čechů žije s nediagnostikovaným diabetem

Počet lidí s diabetem ve světě i v Česku stoupá. Podle Světové zdravotnické organizace nyní žije s diabetem ve světě 463 milionů lidí a tento počet se podle odhadů jen v dalších 10 letech zvýší o čtvrtinu

Božena Hažová, redakce

Na prevenci nejen v listopadu. Vědí muži, co je test PSA? Pokud ano, mohou odhalit rakovinu prostaty včas

Muži o svém zdraví příliš nemluví. K lékaři se vypraví většinou až ve chvíli, kdy své potíže nemohou dále přehlížet. Každým rokem onemocní v České republice okolo 7000 mužů rakovinou prostaty.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.