Zdraví a krása

Muž chodí na kosmetiku. Co to znamená?

Doba, kdy kosmetickou výbavu muže zpravidla tvořila jen voda po holení, je pryč. Dnešní poličky v koupelnách jsou přeplněné kosmetikou pro pány. Mnozí jí tam mají více než ženy. Nad tím, jak o sebe dnešní muži pečují, by naši předkové žasli.

24. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Hlídejte zdraví celé rodiny s mobilní aplikací

Ohlídat zdraví celé rodiny je někdy nadlidský úkol. Kdo si má pořád pamatovat, kdy mají děti zubaře…

23. 5. 2017 PR

Nastal čas sběru květů bezu černého, který je lékem proti devíti nemocem

Současné prudké střídání teplot  přírodu kolem nás pořádně pobláznilo. Nárazové letní teploty ženou vše rychle do květu, a tak za pár dnů nastane doba kvetení bezů, tentokráte těch černých, prostě bezinek. V čem je jejich síla?

21. 5. 2017 Redakce

Nebuďte bledule. Nedostatek slunce škodí

Kdo se nyní vyloží na pár hodin na slunce, je považován za hazardéra se zdravím. V módě je mazat se vrstvami krémů, které před slunečním zářením ochrání, schovávat se před ním. Jenže současná přehnaná ochrana zdraví neprospívá.

16. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Hypochondři nejsou k smíchu

Mnohdy z nich má okolí legraci. Přehnaný strach o zdraví je žene každý týden do ordinací lékařů, obcházejí specialisty a když je někde píchne, volají si záchranku. Říká se jim hypochondři a jejich potíže bývají zlehčovány. Jenže oni si neumějí pomoct. A čím je člověk starší, tím má k hypochondrii blíž.

14. 5. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Český den proti rakovině - 10.květen 2017

S různými druhy rakoviny jsme se někteří z nás seznámili osobně nebo prožili těžká období se svými…

8. 5. 2017 Jarmila Jakubcová

Nenechte se bechtěrevem okrást o vaše aktivní stáří

Ankylozující spondylitida neboli Bechtěrevova nemoc postihuje především klouby pánve, páteře, hrudníku, ramenou a kyčlí. Ušetřeny však nebývají ani další klouby.

5. 5. 2017 Redakce

Transplantace stolice jako elixír mládí

Střevní mikrobiom mladých akvarijních rybiček může prodloužit život jejich starším kolegům. Toto zjištění vědců vyzdvihuje roli skladby mikrobiomu během stárnutí.

3. 5. 2017 Redakce

Vaginální suchost: intimní problém, o kterém se nemluví

O problémech „tam dole“ ženy mluví velmi nerady. Doba je ale taková, že i tabuizovaná vaginální suchost, lze snadno vyřešit. Jak?

28. 4. 2017 Redakce

Demence: Problém, který děsí a nemizí

Varování: Ke čtení tohoto článku je třeba sebrat trochu odvahy. Česká alzheimerovská společnost totiž zveřejnila zprávu o stavu demence za rok 2016 a prognózy na další roky. Jsou to smutná čísla. Bohužel, jsou realitou.  

21. 4. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce