Zdraví a krása

Jsem nemocný. Když to člověk neumí přiznat často ani před lékařem

Nic mi není. Já to zvládnu. Ale ano, zajdu k lékaři, jen jsem zatím neměla čas. Zastírání zdravotních obtíží je pro mnohé lidi běžnou součástí života. To, že je něco trápí, odmítají přiznat okolí, ale i sami sobě.

5. 12. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jóga jako zdroj radosti z pohybu i života

Roztrhl se s ní pytel. Věnují se jí děti, mladí, staří, začátečníci i ti nejpokročilejší. Cvičí se v malých místnostech, velkých sálech, v městských parcích, na mořských plážích.

3. 12. 2019 Renata Pavlíčková, redakce

Okolí očí o nás mnohé prozradí. Vyplatí se o něj pečovat

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. To vše se dá vyčíst z očního okolí. Kůže je tu totiž několikanásobně tenčí než jinde na obličeji, navíc snadno přijímá vodu.

2. 12. 2019 Jana Nevěčná

Téměř polovina seniorů nad 75 let je zdravotně postižených

Nebudeme si asi namlouvat, že stáří přináší jen moudrost, klid, radost a pohodu. Doprovází jej často také celá řada neduhů, třeba v sociální oblasti, ovšem nejčastěji se týkají zdravotního stavu.

1. 12. 2019 Redakce

Senioři dobrovolníci. Vzácný a málo ceněný druh

Chodí číst nemocným. Berou na vycházky handicapované. Věnují se dětem, které nemají rodiny. To vše dělají někteří lidé v penzi. Mezi seniory je řada těch, kteří se věnují dobrovolnické práci. A často se setkávají s údivem i nepochopením.

30. 11. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Moderátorka Jana Havrdová: Ledničku nepřecvičím

Znáte ji České televize jako moderátorku pořadu Sama doma. Zároveň je ale Jana Havrdová prezidentkou Českého svazu aerobiku a fitness, dvojnásobnou mistryní světa ve fitness step, působila jako cvičitelka a byla tváří mnoha pohybově osvětových projektů. 

29. 11. 2019 Michaela Bučková

Voním, voníš, voníme

Snad každá žena i v našem věku má svoji oblíbenou vůni. Mě doprovází notnou řádku let vůně Chanel No5, Nina Rici -L´AIR du TEMPS a potom během léta mi vyhovují některé toaletní vody od Avonu, v poslední době Maxima.

28. 11. 2019 Hana Nováková

Na zbavení bolestí stačí cvičit tři minuty denně

Dej tomu 3 minuty denně. Tak se jmenuje nová kampaň, kterou právě spouštějí zástupkyně cvičební metody Fit Pain Free. Pro zájemce připravily videa, v nichž najdou vždy tři jednoduché cviky, které zabere cvičit tři minuty.

28. 11. 2019 Jana Nevěčná

V Liberci funguje nová služba, která pomůže v péči o blízké

V severních Čechách je dostupná další sociální služba pro klienty, o které doma pečují jejich blízcí. SeneCura SeniorCentrum Liberec nově nabízí ve svém domově 6 lůžek pro velice potřebnou pobytovou odlehčovací službu, tedy pobyt klienta v zařízení na nezbytně nutnou dobu.

21. 11. 2019 Redakce

Patička je mistryní ČR

Pamatujete na Patičku? Z kraje loňského roku jsem si s ní povídala o jejím tvrdohlavém rozhodnutí…

21. 11. 2019 Jana Mesarčová