Zdraví a krása

Moruše jsou nejen vynikající ovoce

Nedávno mi manžel vyprávěl, jak u svého strýce na Slovensku rád jedl právě toto sladké ovoce. Nyní se moruše nejvíce pěstují na Moravě. Je to krásný strom a každé zahradě dodá na kráse.

22. 8. 2019 Dana Puchalská

Hledají se dobrovolníci pro výzkum spánku a paměti

Kdo má příbuzného po mozkové mrtvici nebo s Alzheimerovou nemocí, tak ví, že člověk na tom může být fyzicky ještě docela dobře, ale jeho hlava už nefunguje, jak by měla.

21. 8. 2019 Oldřich Čepelka

Ve vyšším věku je sexuálně aktivní jen pětina žen

Ačkoliv četné průzkumy naznačují, že sexuální aktivita lidí pokračuje i ve vyšším věku, značná část žen po přechodu na sex rezignuje. Podle nové studie je sexuálně aktivních jen 22 procent starších žen. I ty si však sexu dopřávají méně a méně si jej užívají.

21. 8. 2019 Redakce

Plastika jako rozmar? Ne, dost často zachrání zdraví

Čím dál více lidí podstupuje operaci očních víček, ale přibývá mezi nimi těch, u nichž to je ze zdravotních, nikoli jen estetických důvodů. Současný životní styl očím neprospívá a projevuje se to právě pokleslými víčky.

20. 8. 2019 Redakce

Sametka podzimní znovu útočí. Na lidi, psy i kočky

Způsobuje úporné svědění, ale blecha to není. Je to sametka podzimní, která právě teď začíná být aktivní. Její larvy se zarryjí pod kůži a způsobují zarudlé, hodně svědivé pupínky.

20. 8. 2019 Redakce

7 rad, jak zůstat fit i o prázdninách

Užívat si léta, a přitom přispět ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu? Léto je pro změnu našich návyků ideální, máme více času, můžeme se sami sobě věnovat. Tady je pár tipů, které vám pomohou vytěžit z léta maximum a dlouhodobě tak zůstat aktivní a fit.

19. 8. 2019 Jana Nevěčná

Co se to s těmi muži děje? Přišla andropauza

Najednou se chovají, jako by nám je někdo vyměnil, říkají často šedesátnice o svých mužích. I pánové totiž prožívají něco podobného jako je ženské klimakterium, jednoduše řečeno, přechod. Říká se mu andropauza. 

18. 8. 2019 Redakce

Jaké testy podstoupit, když přetrvává průjem po návratu z dovolené

Jsme národ cestovatelů a často si volíme země, kde je naprosto odlišný hygienický standard od toho našeho. Kromě vzpomínek si proto můžeme přivézt i nepříjemnosti v podobě dlouhotrvajícího průjmu nebo zvracení.

14. 8. 2019 Redakce

Na co si dát v létě pozor při sportu?

Pokud jste se rozhodli začít se víc hýbat – ať už kvůli lepší kondici nebo štíhlejší postavě, léto je rozhodně nejvhodnější doba. Jen pozor na některá rizika, která sportování v teplém a slunečném počasí přináší.

13. 8. 2019 Jana Nevěčná

Šrucha zelná - plevel, ale i bohatý zdroj vitamínů

Nedávno byl v reportáži Eleny Valeriánové snímek této rostlinky. A ta mě v podstatě inspirovala k…

13. 8. 2019 Dana Puchalská