Zdraví a krása

Chlad umí být záludný, dejte pozor na omrzliny

Letošní zima nás dosud velkým chladem netrápí, ale zatím zdaleka neřekla své poslední slovo. Věřme, že nepřijde teplotní šok jako na Nový rok před 40 lety, přesto se prochladnutí vyhýbejme i bez podobných extrémů.

19. 1. 2019 Zuzana Musílková

Co všechno jste nevěděli o lidském oku

Oko je jedním z nejmenších orgánů v lidském těle - jeho průměr zřídka přesáhne 24 milimetrů a váha 28 gramů. Člověk zrakem získává kolem 80 procent všech informací.

19. 1. 2019 Michaela Bučková

Zaručené tipy, jak bojovat proti nachlazení

Leden je měsícem nachlazení. Pokud vás trápí jen lehké nachlazení, zapomeňte na kopy medikamentů, hodně pijte a zkuste to co nejvíce vyležet. A také věřte přírodě - zapojte přírodní přípravky, které podpoří imunitní systém. Zde je pět tipů, jak se co nejrychleji uzdravit.

18. 1. 2019 Michaela Bučková

Dlouhodobé ošetřovné pomáhá pokrýt výpadek příjmu

V systému nemocenského pojištění začala v polovině loňského roku platit nová dávka, tzv. dlouhodobé ošetřovné. Připravilo ji Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Opatření má pomoci pokrýt pečujícímu dobu, která následuje po propuštění osoby blízké z nemocnice, např. po vážném úrazu nebo nemoci.

17. 1. 2019 Zuzana Musílková

Potraviny, které vám zvednou náladu. Které to jsou?

Lidé zabývající se zdravou výživou čím dál častěji používají s některými jídly výraz „šťastné“. Jde jen o další marketingový trik, jak nalákat lidi na něco nového? Nebo skutečně některé jídlo může vzbuzovat lepší náladu? Ano, může.

16. 1. 2019 Redakce

Ikigai

Před pár lety vyšla knížka s názvem Ikigai, šťastný a dlouhý život. Napsali ji dva Evropané -…

15. 1. 2019 Oldřich Čepelka

Jak být silný, i když máte slabé srdce

Stárnutí s sebou přináší spoustu změn a mnohdy i potíží. Běžně s vyšším věkem dochází k oslabení organismu, změnám ve vnímání okolí i ke zpomalení reakcí. Mnohdy se ke stáří připojí ještě nemoc a člověk se může stát cílem různých podvodníků nebo zlodějů. 

15. 1. 2019 Redakce

Jak zařídit domácí péči

Staráte se o těžce nemocného příbuného a už péči těžko zvládáte? Využijte možnosti domácí péče, která je hrazena z prostředků zdravotních pojišťoven.

14. 1. 2019 Redakce

Rok 2019 bude rokem blahodárného konopí

Těsně před Vánoci prolétla médii informace, že český ministr zdravotnictví chce zlevnit léčebné konopí: 75 % z jeho současné ceny by měl za pacienty, pro něž je doplňková léčba konopím přínosem, platit stát.

9. 1. 2019 Redakce

Aktivně po sedmero českých horách

Zakladatelem společného běhání a chození v horském prostředí je Pavel Zitta, bývalý cyklista silničář a mistr republiky v časovce. Letošního závodu Horská výzva Rock Point se zúčastnilo na pět a půl tisíce lidí s rozdílnou fyzickou zdatností. Nechyběl ani závod pro pejskaře.

9. 1. 2019 Redakce