Zdraví a krása

Pleš nemusí být pro muže pohroma, pro mnohé ženy může být sexy

Jeden z největších mýtů ve vztazích mezi muži a ženami je ten, že se dámám nelíbí muži bez vlasů. Je to přesně naopak, pleš rozhodně není tím, co by pánům v očích žen ubíralo na mužnosti. Je dobré to vědět, protože mužů bez vlasů přibývá.

Vratislava Hofmanová, redakce

S bolestmi žijí lidé desítky let. Tlumí je léky a neřeší příčinu

Každá bolest má svoji příčinu. Co když ji ale lékařská vyšetření neodhalí? Až polovina pacientů přichází k fyzioterapeutům s letitými problémy, které „nemají řešení“. Díky moderním metodám a poznatkům v oboru přitom náprava nebývá složitá.

Redakce

Znáte jenom denní a noční krém? To už je dnes málo…

Některá žena si omyje obličej vodou a namaže jakýmkoliv krémem a je hotovo, jiná má koupelnu plnou přípravků a péči o pleť věnuje hodně času i velké peníze.

Renata Pavlíčková, redakce

Vitamin D vás připraví na další virovou sezónu. Využívejte slunečních paprsků

Zeměpisná poloha a také nezdravý životní styl. To jsou hlavní příčiny nedostatku vitamínu D u české populace. "Déčko"má přitom velký vliv nejen na imunitní systém, ale třeba i kosterní a svalovou soustavu.

Redakce

Věkem podmíněná makulární degenerace – při záchraně zraku se hraje o čas

Za neschopností přečíst číslo přijíždějící tramvaje, vyluštit křížovku nebo netrefit se do klíčové dírky nemusí být jen postupné zhoršení zraku, které snadno vyřeší brýle. Porucha sítnice může znamenat slepotu za několik týdnů.

Jan Raška

Včasná diagnóza rakoviny plic znamená život. Plicní lékaři proto chystají program plošného skreeningu kuřáků

Rakovině plic v České republice podlehne ročně takřka 5 500 lidí. Zhruba 85 % z nich jen proto, že se u nich na nemoc přišlo pozdě, tedy ve stadiu, kdy plicní nádor metastázoval. Plíce nebolí a příznaky choroby lze snadno zaměnit za jiné, méně vážné.

Redakce

Ministerstvo zdravotnictví spustilo semafor. Jak se podle něj řídit?

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky připravilo systém čtyř stupňů pohotovosti (takzvaný semafor), na které jsou navázány rámcové postupy, činnosti a protiepidemická opatření orgánů ochrany veřejného zdraví.

Jan Raška

Turan roční podporuje růst a vitalitu vlasů. Má protizánětlivé účinky, pomáhá při bolestech hlavy i kloubů

Tato jednoletá planě rostoucí rostlina potěší zahrádkáře - odpuzuje slimáky a působí také proti houbovému napadení u jahod. Na vesnicích ji lidé dávají do matrací proti blechám.

Dana Puchalská

Bolesti při změně počasí. Pociťují ji snad všichni starší lidé

Hlava bolí, stará zranění o sobě dávají vědět, špatně se spí. Stačí, že náhle klesne či  stoupne teplota nebo je před bouřkou. Někteří lidé jsou na změny počasí extrémně citliví. Ti, kteří nic takového nepociťují, jim zpravidla nevěří.

Vratislava Hofmanová, redakce

Malý český výrobek u mě vítězí už přes 40 let

Řekne-li se placenta, většina si představí plodové lůžko, které opouští tělo matky spolu s novorozencem. Já se chci ale zmínit o jednom českém výrobku, který se takto jmenuje. Je to tyčinka na rty Placenta, jakýsi vylepšený "jelení lůj", který používám zcela pravidelně již více než 40 let.

Zuzana Pivcová
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.