Zdraví a krása

Vzpomínky na krásu. Opatrně s nimi

Existuje přísloví, že stárnoucí žena má jen jedinou útěchu a tou je stárnutí ostatních žen. Zřejmě má vystihovat fakt, že není jednoduché vyrovnat se s tím, že z krásné ženy, za kterou se muži otáčeli na ulici, je najednou paní, které cizí lidé říkají babičko. Je to cynické přísloví, ale něco na něm je.

26. 4. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Příčinou vašich bolestí hlavy může být krční páteř

Trpíte občas bolestmi hlavy a tlumíte je tak, že si vezmete prášek? Ten vás sice od nepříjemné bolesti povrchově zbaví, ale příčinu nevyřeší.

26. 4. 2018 Redakce

Vojenská má dobré jméno

V České republice v současné době funguje sedm zdravotních pojišťoven. Kromě největší Všeobecné zdravotní pojišťovny je tu dalších šest takzvaných zaměstnaneckých pojišťoven. K těm větším patří Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP). Pro novinky z oblasti péče o pojištěnce jsme se vydali za jejím ředitelem Josefem Diesslem.  

26. 4. 2018 Redakce

Rozvoj Alzheimerovy demence

Pacient, který se potýká s příznaky demence u Alzheimerovy choroby dříve nebo později řeší potíže ve třech oblastech. Označujeme je jako  ABC symptomy: Aktivity denního života Behaviorální změny (chování) a Kognitivní poruchy (z ang. cognitive).

24. 4. 2018 Redakce

Objem pasu. Kdy už je rizikový?

Dříve se pod pojmem hubnutí skrývalo počítání kilogramů. Nyní se čím dál častěji mluví o tom, že důležitější je měřit objem pasu. Právě velká břicha naznačují, že s našimi těly není něco v pořádku.

23. 4. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Zdraví je odrazem duševního stavu, začíná v naší hlavě

Myšlenka, že fyzické a duševní jevy se navzájem ovlivňují, je velmi stará, existovala již ve starém Řecku. Psychosomatika (ze slov psyché-duše a soma-tělo) je studium spojení fyzických a duševních procesů včetně sociálních faktorů v souvislosti s nemocemi.

21. 4. 2018 Redakce

To je šok: Jediné tučné jídlo může vést k onemocnění srdce

Nový výzkum odhalil dramatické a téměř okamžité změny v cévách po konzumaci jednoho tučného jídla. Studie vyšla v časopisu Laboratory Investigation a přináší šokující závěry. Především pro milovníky rychlého občerstvení a typických českých jídel.

19. 4. 2018 Redakce

Make-up Institute

Zapojila jsem se do mladého kolektivu. Ten mi nabídl účast v Make-up Institute Prague v kurzu zralé…

16. 4. 2018 Jitka Mošovská

Hýčkejme si své nohy

Průměrný dospělý člověk údajně udělá za jeden den devět tisíc kroků a za celý život by mu jejich počet stačil na obejití rovníku. Nohy jsou po srdci nejzatěžovanějším orgánem, ale současně i nejvíce zanedbávaným. Staráme se o ně obvykle až ve chvíli, kdy se připomenou nějakou bolestí.  

15. 4. 2018 Zuzana Musílková

Náladovým ženám hrozí větší riziko, že je dostihne Alzheimer

Náladovost, závist, úzkost a jiné neurotické projevy u žen zvyšují riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demence. Zjistili to švédští vědci ve studii, která byla zveřejněna v odborném časopisu Neurology. 

14. 4. 2018 Redakce