Zdraví

Ženy, které zachraňují muže. Pro někoho spasitelky, pro jiného semetriky

Objednala jsem tě k lékaři. Kolik jsi dnes vypil vody? Vzal sis už léky? Pojď, změřím ti tlak. Někteří muži jsou pod dlouholetým pečlivým dohledem svých partnerek, které se v průběhu let změnily v něco mezi lékařem a dozorcem. Někomu to vyhovuje, někdo trpí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Dvě třetiny pojištěnců se chtějí očkovat proti covidu-19, ukázal celorepublikový průzkum VoZP

Očkování proti virové nákaze covidem-19 považují Češi jednoznačně za nejschůdnější cestu z vleklé krize. Ukázaly to výsledky reprezentativního průzkumu postojů k pandemii, který si nechala vypracovat Vojenská zdravotní pojišťovna.

Božena Hažová, redakce

Další rána rakovině děložního čípku. Odpovídáme na nejčastější dotazy k tématu

Před více než sedmi lety jsme mohli číst články o vysoce účinném testu HPV DNA, který zachytí přítomnost virů způsobujících rakovinu děložního čípku ještě dřív, než dojde v buňkách k nebezpečným změnám.

Redakce

Když se spánku nedaří. Jak si můžeme pomoci sami a kdy vyhledat odborníka?

Prášky na spaní už dávno nejsou jediným řešením nespavosti. A nespavost není zdaleka jedinou poruchou spánku. Počet lidí s těmito problémy dramaticky narůstá, ale současně se rychle rozvíjí spánková medicína. Někdy může být řešení překvapivě jednoduché, jindy vyžaduje léky nebo chirurgický zákrok.

Renata Pavlíčková, redakce

Stále více lidí se chce zbavit dioptrií laserem. Operace ale není vhodná pro každého

S dioptrickou vadou, která vyžaduje nošení brýlí či čoček, se potýká kolem šesti milionů Čechů a jejich počet každým rokem stoupá. Roste i počet těch, kteří se rozhodnou pro odstranění dioptrií laserem. Zákrok ale není vhodný pro každého.

Božena Hažová, redakce

Čchi-kung – čínské cvičení, které posílí imunitu a dodá životní energii. Začít se dá kdykoliv a v každém věku

Před více jak rokem, se to stalo, chtěla jsem vylézt na bednu a rup. V levém koleni mě silně zabolelo a bylo jasné, že je něco hodně špatně. Odjeli jsme na pohotovost, dnes už nově emergency. Rentgen, vyšetření a verdikt – operace a zatím berle.

Redakce

Spolu proti covidu: VoZP informuje o očkování a pomáhá seniorům

Informační webové stránky, tištěná brožura či aktivní pomoc seniorům s registrací – to jsou aktivity Vojenské zdravotní pojišťovny na podporu očkování proti nemoci covid-19.

Božena Hažová, redakce

Jak se po covidu-19 dostat zpět do kondice? Pomáhá rehabilitace, v případě post-covid syndromu plicní lékaři a lázně

Onemocnění covid-19 už podle oficiálních statistik v Česku prodělal na milion lidí. Mnohé z nich včetně nemocných, kteří neskončili v nemocnici, onemocnění trápí ještě dlouhé týdny po odeznění akutní fáze.

Redakce

Mrzne, tak jdeme plavat. Různé formy otužování jsou nyní v módě

Lidí, kteří se rozhodli zlepšovat svou kondici otužováním přibývá. Začalo být módní nořit se v zimě do řek, rybníků a různých kádí, běhat a cvičit ve sněhu.

Vratislava Hofmanová, redakce

Dlouhodobá izolace může u seniorů přivodit deprese. Varováním je ztráta zájmu o koníčky, ale třeba i bolesti zad

V souvislosti se snahou ochránit seniory a seniorky před nákazou koronavirem vyvstal nový problém, se kterým se tato ohrožená skupina potýká. Je jím deprese, která se může vyvinout z dlouhodobé samoty, jíž starší lidé trpí v důsledku nařízené izolace.

Božena Hažová, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Nej...