Zdraví a krása

Péče o pleť v nouzovém stavu: stačí citron, med či bílý jogurt. Výsledek vás mile překvapí

Péči o pleť není třeba zanedbávat ani v současných bojových podmínkách. Naopak. Je více času a na masku, peeling i čištění najdeme vše potřebné ve vlastní kuchyni. Nebo skoro vše.

Renata Pavlíčková, redakce

Dubnový bylinkář: Pozor dávejte hlavně na játra. Pomůže ostropestřec, ale také grapefruit či chřest

Játra jsou nejohroženějším orgánem tohoto měsíce. Může se to projevit potížemi s výměnou látkovou, zvýšením teploty, která signalizuje zánět, narušením žaludečních kyselin – kyselina solná je v přebytku, proto i pálením žáhy, nebo zhoršením stavu pokožky.

Redakce

Člověk po mozkové příhodě není mentálně postižený a nepatří na psychiatrii

Mozkovou příhodu prodělá ročně v České republice na 40 tisíc lidí. Její průběh u pacientů nad 70 let takřka vždy znamená, že potřebují cizí pomoc, aby se naučili zvládnout znovu svoji domácnost.

Božena Hažová, redakce

Ministerstvo zdravotnictví spustilo pod číslem 1212 linku první psychické pomoci

Období nouzového stavu v souvislosti s onemocněním COVID-19 či povinně nařízená domácí karanténa může pro někoho znamenat nepřiměřenou psychickou zátěž. Ministerstvo zdravotnictví proto spustilo pod číslem 1212 také linku první psychické pomoci.

Jan Raška

Aktivní pohyb (nejen) seniorů je možný i v době pandemie koronaviru

Pohyb je důležitý v každém období našeho života, ovšem s přibývajícími léty jeho význam ještě narůstá. „Pak už to není  ´jen´ o výkonech nebo dobrém pocitu, ale o zajištění soběstačnosti a schopnosti dělat věci, které nás naplňují a přináší do života radost,“ říká Kateřina Macháčová z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Petr Orálek

Skypujeme. Domov seniorů Kamenec bojuje proti stesku

Mnozí obyvatelé domovů pro seniory byli zvyklí, že je často navštěvovali příbuzní. Zákaz návštěv jim změnil život. Stýská se jim, někteří nechápou, proč teď za nimi najednou nikdo nechodí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Plicní lékaři žádají o právo poslat pacienty na vyšetření na koronavirus

Plicní lékaři žádají ministerstvo zdravotnictví o povolení poslat své „podezřelé“ pacienty rovnou na vyšetření na koronavirus (COVID-19). Pacienti s dýchacími problémy chodí totiž přímo do ordinací plicních lékařů, a ti je nemohou sami na přítomnost koronaviru vyšetřit – nemají na to pravomoc, testy a ani ochranné pomůcky.

Redakce

Zachraň bábu, zachraň dědka

Tak s tímto mottem v nadpisu přišel herec Mádl ve svém videu, kde apeluje na ty zdravé, ať pomáhají důchodcům. Aktivita jistě chvályhodná, ale ten nadpis, že? Nebo se někdo z vás cítí být bábou nebo dědkem? I jeho kolega herec Ondřej Suchý se k tomuto názvu vyjádřil poněkud nepochvalně.

Petr Halda

Kdy si senioři bezpečně nakoupí? Režim se liší podle velikosti obchodu

Vláda potřetí během týdne změnila opatření, týkající se nákupů seniorů. Od zítřka to bude tak, že ve velkých obchodech nad 500 m² nebudou moci nakupovat lidé mladší 65 let v době od 8.00 do 10.00. Menší  obchody budou muset zajistit bezpečné nakupování seniorům, režim si zvolí samy.

Redakce

Ověřeno: Pěknou a funkční roušku dokáže ušít i ten, kdo šít vlastně vůbec neumí. Zkuste to taky

Slyšíme to a čteme nyní od rána do večera: chovat se zodpovědně, nepodléhat panice, zabavit se jinými činnostmi, nesledovat média nonstop…. Jenže ono se to lehko řekne a mnohem složitěji provádí.

Renata Pavlíčková, redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.