Zdraví a krása

Kvalitní strava? Používejte selský rozum a hledejte inspiraci u našich babiček

O tom, jak se kvalitně stravovat, co by nemělo chybět ve stravě v zimním období, a také o správně nastavené stravě pro seniory, jsme hovořili s výživovou poradkyní Šárkou Ozgovou.

18. 11. 2017 Kamil Chalupa

Když dýně není jen kompot

Tradiční dýně se v kuchyni nyní nevyužívají jen na kompot, jako tomu bylo dříve. Dají se z nich udělat polévky, placky i pyré. Podceňované dýně je možné přidat úplně do všeho, navíc má člověk radost, když si ji může sám vypěstovat. A není to nijak náročné.

16. 11. 2017 Redakce

Padají vám vlasy? Mohou za to hormony, ale i strava či stres

S přibývajícím věkem se naše vlasy ve většině případů stávají tenčími a řídnou. Jak zamezit ztrátě…

14. 11. 2017 Redakce

Česnek pomáhá zatočit se zdravotními upíry

Copy úhledně spletené z česnekových palic a rozvěšené po celém stavení - tak nějak se občas rádi bojíme, když nad knížkou či při sledování filmu čekáme na upíra.

13. 11. 2017 Zuzana Musílková

Kmín kořenný uvolňuje žaludeční křeče a vyhání parazity ze střev

Přestože kmín vnímáme jako něco zcela obyčejného, co si koupíme i v tom nejzapadlejším obchůdku, může nám tato bylina nabídnout něco víc, než jen ochucení pokrmu.

11. 11. 2017 Zuzana Musílková

Přijďte na přednášku o léčivém bahnu

Vážení čtenáři, srdečně vás zveme na přednášku o léčivém bahnu!       Trápí vás bolavé klouby,…

10. 11. 2017 Redakce

Mohou v sedmdesáti růst svaly? Ano a cvičení se vyplatí

Dospělý člověk ztrácí v průměru každých deset let přes tři kila svalů. Není divu, že když se řekne starý člověk, většinou si představíme buď někoho hodně hubeného, slabého. Nebo  naopak někoho pokrytého vrstvami tuku. Zpravidla ne člověka s pevným svalstvem. Ale dá se to změnit.

7. 11. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Stravovací návyky nejdéle žijících lidí světa

Existují některé zdravé stravovací návyky, které jsou skutečným elixírem života. Jsou to návyky, jež sdílí populace žijící v takzvaných modrých zónách, pěti oblastech světa, kde se soustřeďují lidé dosahující vysokého věku.

5. 11. 2017 Redakce

Únavový syndrom ve vyšším věku. Jak jej poznat?

Z čeho ty můžeš být unavená, když nepracuješ? Tuto větu slyší sedmdesátiletá Miluše od své dcery velmi často. Když si na únavu postěžuje penzista, okolí kroutí hlavou. Co ten může mít za starosti, vždyť nic nedělá, může spát, jak dlouho chce. Jenže to je velký omyl.

4. 11. 2017 Redakce

Souvisí krevní skupina s charakterem člověka?

Máte krevní skupinu A, B, 0 nebo AB? A záleží na tom? Tak třeba v Japonsku ano, protože je tu široce rozšířené přesvědčení, že povaha člověka souvisí s jeho krevní skupinou. Co za touto vírou stojí?

27. 10. 2017 Redakce