Zdraví a krása

Velké břicho. Mají ho často lidé, kteří nahrazují bílkoviny alkoholem. Může být také projevem chronického stresu

Když si do internetových vyhledávačů člověk zadá slovo břicho, po chvíli získá dojem, že nic jiného v posledních letech lidstvo nezajímá. Odkazů na to, jak břicho zmenšit, jsou stovky tisíc. Jedná se o návody na cvičení, na diety, na zaručeně správné stravování. Co se to děje, že tolik lidí má pocit, že jejich bříška vypadají jinak, než by chtěli?

Vratislava Hofmanová, redakce

Jemné vlasy nemusí být vždy jen krátké

Majitelky jemných vlasů často volí velmi krátké účesy. Některým sluší, některým ne, jenže i ony říkají: Delší vlasy si nemůžeme dovolit, nemáme je kvalitní. Někdy se mýlí.

Vratislava Hofmanová, redakce

Radkin Honzák: Spánek není jen odpočinek (III.)

Tentokrát o souvislostech spánku a imunity. Všechno záleží na dohodě; a jak se dohodnou tyhle dva jevy? Napadlo vás někdy, že i vaše buňky se musí mezi sebou dohadovat? Víte, že jedna vaše malá  imunitní buňka má také GABA receptor, tedy receptor pro Lexaurin, Diazepam nebo Neurol?

MUDr. Radkin Honzák

Zdravotní sestry a ošetřovatelé 12. května oslaví svůj mezinárodní den

Nasazení a práce zdravotních sester, ošetřovatelů a pečovatelů je dnes důležitější než kdy jindy a zároveň je konečně také „vidět“. Upozornit na tuto profesi se snaží každoročně Mezinárodní den sester – den narození Florence Nightingale, zakladatelky moderního ošetřovatelství.

Jan Raška

Radkin Honzák: Spánek není jen odpočinek (II.)

Jak vypadá zdravý spánek? Do dvaceti minut po ulehnutí se objeví první stadium lehkého spánku, kdy člověk ještě všechno vnímá, ale mozek i organismus už usíná.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák: Spánek není jen odpočinek (I.)

Sladký spánek je nejen to nejsladší na světě, ale také děj nesmírně důležitý pro naše psychosomatické zdraví. Prospíme zhruba třetinu života a z té třetiny něco kolem jedné pětiny – k stáru o něco méně – prosníme, takže osmdesátiletý člověk strávil ve snech asi pět let.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák: Jak přežít léčení

Před léty jsem četl strhující reklamu na román pro ženy nazvaný Magdin osud. Stálo tam: Osud Magdy – sirotka, která po velikých strastech v Evropě a nesmírném utrpení v Africe konečně spočine v náruči milovaného přítele z dětství. K dostání u všech knihkupců, cena 16 korun.

MUDr. Radkin Honzák

Co ukázalo plošné testování? Imunizace společnosti je minimální

Onemocnění covid-19 zasáhlo Českou republiku jen minimálně. Nepotvrdily se tak některé domněnky, podle kterých se koronavirem možná nakazilo mnohem více lidí, než bylo vyšetřeno. Spekulovalo se o promoření obyvatelstva v rozmezí pěti až čtyřicreti procent.

Redakce

Šedesátka je zlom, pak se zdraví výrazně mění

Šedesát let je podle statistických dat věk, ve kterém se většinou ukáže, jaké člověk bude prožívat stáří. Zda to budou pěkná léta nebo roky starostí se zdravotními problémy. Dožíváme se sice vyššího věku, než naši předkové, ale délka života ve zdraví neroste a právě v šedesátka v tom hraje velkou roli.

Vratislava Hofmanová, redakce

Výskyt rakoviny vaječníků v Česku klesá, výrazně se zlepšily i výsledky její léčby

Zhoubný nádor vaječníků je v Česku každoročně diagnostikován u více než 900 žen. Přesto, že se jedná o velmi závažné onemocnění, mají lékaři řadu pozitivních zpráv. Právě na ty se letos v ČR zaměřuje Světový den boje s rakovinou vaječníků, který již tradičně připadá na 8. května.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.