Zdraví a krása

Profesor David Cibula: Vyšetření nádoru děložního čípku se účastní jen třetina žen po šedesátce

Nádor děložního čípku je zrádný, protože se dlouho nijak neprojevuje. Pokud se projeví například bolestí, jde již o onemocnění v pokročilém stavu. Ročně jím onemocní přes osm set žen. Zemře kolem 360 pacientek.

23. 5. 2019 Redakce

Letní průjmy – v zahraničí i na zahradě

Letní průjem je pojem, který se používá pro různorodé střevní komplikace přepadávající velké cestovatele, občasné „dovolenkáře“ i ty, kteří nikam neodjeli. Při cestě do Egypta nebo Mexika většina se s „faraonovou“, resp. „Montezumovou“ pomstou počítá.

20. 5. 2019 Redakce

Líbezná rostlinka s něžnými bílými kvítky se používá na ekzémy či lupenku

Tuhle rostlinku najdeme kolem cest, polí, v zahrádkách, parcích, ale i v listnatých lesích. Je to…

20. 5. 2019 Dana Puchalská

Blbá nálada, deprese. Pozor, není to totéž

Mám depku. Ta věta se stala běžnou součástí slovníků mnoha lidí. Jenže tak velmi často označují stav, který je ve skutečnosti špatnou náladou, přechodným smutkem. Deprese je něco zcela jiného. Pokud někdo tyto pojmy nedovede odlišit, škodí tím sobě i svému okolí.

17. 5. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Josef Vaníček: Sítě přepsaly dostupnost lékáren

Nákup a výdej léků na recept po internetu je služba, jíž se chystá zavést poslanci právě diskutovaná novela zákona. V některých evropských zemích již tento způsob funguje.

16. 5. 2019 Redakce

Bylinky, které by neměly doma chybět

Na českých zahradách a loukách můžeme objevit byliny s velmi příznivým vlivem na lidský organismus. Jen na ně zapomínáme. Které bylinky měly naše babičky doma?    

15. 5. 2019 Jana Nevěčná

Fibromyalgie. Chronická bolest není v pořádku

Fibromyalgie je syndrom vyznačující se chronickou bolestí, která pacientům brání v běžné činnosti. Lidé s fibromyalgií trpí bolestí svalů, šíje, ramen a zad. Špatně spí, často bývají ztuhlí po probuzení nebo při pohybu po delším sezení.

14. 5. 2019 Redakce

Pacientský příběh: život se vzácnou chorobou a cizí ledvinou

aHUS/TTP - pod touto zkratkou se skrývá zákeřná choroba, která může skončit i selháním ledvin. Své o tom ví Kateřina Horáková. Lékaři ji sice udrželi při životě, ale selhaly jí ledviny.

13. 5. 2019 Jana Nevěčná

Mám krásné jméno, jsem totiž Andělika lékařská

Dobrý den přeju těm, kteří rádi využívají k léčení bylinky. Jak jsem tak listovala ve svých…

12. 5. 2019 Dana Puchalská

Slunce, voda, četba i grilování: léto je pro oči náročné

Během letních radovánek ale na oči číhá řada nástrah, které je mohou nevratně poškodit. Na co si během letních měsíců dávat pozor?

11. 5. 2019 Jana Nevěčná