Zdraví a krása

Muži zvládají nemoci hůře než ženy

Když se muž dozví u lékaře nějakou diagnózu, vyrovnává se s tím mnohem obtížněji než žena. Proč tomu tak je? Na to téma sice existují vědecké studie i úvahy odborníků, ale nejvýstižněji stejně situaci charakterizuje starý vtip: Jak se jmenuje smrtelná mužská nemoc na čtyři? No přece rýma.

25. 3. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Znáte yzop?

Dobrý den, přátelé. Je nás mezi námi určitě dost takových, kteří mají rádi krásně kvetoucí keře. A…

25. 3. 2019 Dana Puchalská

Jak si pomoci při bolestech hlavy a migrénách bez léků

Skoro každý zná bolest hlavy. Chronickou migrénou trpí podle odhadů až 10 procent Čechů. Většina lidí sáhne po prášcích, které bolest utlumí, ale nevyřeší její podstatu. Ta nejčastěji souvisí s poruchou funkce horní krční páteře.  

24. 3. 2019 Jana Nevěčná

Anděl na drátě denně zachraňuje životy seniorů

Anděl na drátě na dálku pečuje o stovky seniorů a mnohým z nich již dokonce zachránil život… Pomocí jednoho náramku či hodinek s tlačítkem, které dovedou fungovat jako mobil, ohlídá, zda dotyčný nespadl, neztratil se, či nepotřebuje neodkladnou zdravotní pomoc.

23. 3. 2019 PR

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař

Březen, a duben zvláště, jsou měsíce charakteristické svým nestálým, nejistým, proměnlivým, zkrátka bláznivým počasím. Koneckonců, už to nějakou dobu pociťujeme. Připraveni bychom měli být na všechno.

20. 3. 2019 Zuzana Musílková

Jak dlouho budete čekat na vnoučata? Biologický věk vaječníků lze zjistit z krve

Pro mnohé z vás může být tato otázka docela zásadní. Děti už máte dost dlouho dospělé, samostatné, s vlastním bytem, a dokonce i s partnerem. Práci mají dobrou a peníze jim také nechybí. Tak proč ještě nemají děti? Jak dlouho budou čekat?

19. 3. 2019 Redakce

Růže planá je nejen krásná, ale také jedlá i léčivá

Dobrý den, přátelé. Všichni určitě známe tuhle krásnou, ale bohužel trnitou krásku. Vždyť ji…

19. 3. 2019 Dana Puchalská

Jak ulevit očím od alergie

Pylová sezóna v Česku začala naplno. Během brzkého jara alergiky trápí pyly stromů a keřů. Projevy alergií jsou nejen nepříjemné, ale například neléčená oční alergie může být pro zrak nebezpečná.

19. 3. 2019 Jana Nevěčná

Diabetici si pro příspěvky nechodí

Zdravotním pojišťovnám většinou peníze jen dáváme. Ale za určitých okolností můžeme od nich naopak nějaké získat. Jedná se o příspěvky z fondu prevence.

17. 3. 2019 Redakce

Léčba konopím vyjde napřesrok na čtvrt miliardy

Zatímco rok 2019 se teprve zvolna rozbíhá, zdravotní pojišťovny již začaly plánovat, jak bude vypadat rozpočet roku 2020. Především odhadují, že se nárůst peněz zpomalí. I přesto to může být pro pacienty dobrá zpráva.

14. 3. 2019 Redakce