Zdraví a krása

Jak být silný, i když máte slabé srdce

Stárnutí s sebou přináší spoustu změn a mnohdy i potíží. Běžně s vyšším věkem dochází k oslabení organismu, změnám ve vnímání okolí i ke zpomalení reakcí. Mnohdy se ke stáří připojí ještě nemoc a člověk se může stát cílem různých podvodníků nebo zlodějů. 

15. 1. 2019 Redakce

Jak zařídit domácí péči

Staráte se o těžce nemocného příbuného a už péči těžko zvládáte? Využijte možnosti domácí péče, která je hrazena z prostředků zdravotních pojišťoven.

14. 1. 2019 Redakce

Rok 2019 bude rokem blahodárného konopí

Těsně před Vánoci prolétla médii informace, že český ministr zdravotnictví chce zlevnit léčebné konopí: 75 % z jeho současné ceny by měl za pacienty, pro něž je doplňková léčba konopím přínosem, platit stát.

9. 1. 2019 Redakce

Aktivně po sedmero českých horách

Zakladatelem společného běhání a chození v horském prostředí je Pavel Zitta, bývalý cyklista silničář a mistr republiky v časovce. Letošního závodu Horská výzva Rock Point se zúčastnilo na pět a půl tisíce lidí s rozdílnou fyzickou zdatností. Nechyběl ani závod pro pejskaře.

9. 1. 2019 Redakce

Ke zlepšení kondice stačí tak málo

Ani předražené hubnoucí přípravky, ani zázračné doplńky stravy či módní a mnohdy pochybné detoxikace. Ke zlepšení vaší kondice postačí pohyb, změna stravy, pitný režim a optimismus. 

8. 1. 2019 Redakce

Kyberchondrie. Velmi častá závislost

Píchlo mě v boku, musím si vygooglovat, co to znamená. Takto postupuje čím dál více lidí. Zatímco dříve při zaznamenání zdravotních obtíží šli k lékaři, nyní nejdříve zasedají k internetu. Snaží se o tom, co cítí a co je trápí, vyhledat informace a často si pak sami stanoví diagnózu. Internetu nyní mnozí lidé věří více než doktorům.

7. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Vlasy v zimě. Jak je chránit?

Studené a sychravé počasí, přetopené místnosti a střídání teplot naší kráse neprospívají. Řeč je nejen o pleti, ale i o vaší hřívě. Když k tomu ještě připočtete fakt, že si občas nasadíte na hlavu čepici, dílo zkázy je dokonáno. I v tomhle ročním období to chce prostě znát pár triků, díky nimž budou vaše vlasy pořád korunou krásy.

4. 1. 2019 Redakce

Těžký život abstinentů

Ale tak výjimečně si dáš, ne? To bys mě urazil, kdyby sis se mnou nepřipil! Jako že nepiješ vůbec? Nikdy? Jsi nemocný? Tak s některou z těchto vět nebo jim podobnými se setká každý, kdo se rozhodně nepít alkohol.

3. 1. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

… a hlavně hodně zdraví

A je to zase tady. Do nového roku si vzájemně přejeme zdraví ve všech možných pádech a stupních: hodně zdraví, trochu toho zdravíčka, zlepšení zdraví, každému podle možností a současného stavu. Určitě to všichni myslíme dobře, ale napadlo vás, co bychom vlastně řekli, kdybychom chtěli být konkrétnější?

31. 12. 2018 PR

Jak získat příspěvek na péči

Stát příspěvkem na péči pomáhá lidem, kteří jsou dlouhodobě odkázáni na pomoc druhých. Tento příspěvek v roce 2018 pobíralo v České republice 357 000 lidí. Kdo má na příspěvek nárok a jak jej získat?

30. 12. 2018 Redakce