Zdraví a krása

Zdravotní sestry a ošetřovatelé 12. května oslaví svůj mezinárodní den

Nasazení a práce zdravotních sester, ošetřovatelů a pečovatelů je dnes důležitější než kdy jindy a zároveň je konečně také „vidět“. Upozornit na tuto profesi se snaží každoročně Mezinárodní den sester – den narození Florence Nightingale, zakladatelky moderního ošetřovatelství.

Jan Raška

Radkin Honzák: Spánek není jen odpočinek (II.)

Jak vypadá zdravý spánek? Do dvaceti minut po ulehnutí se objeví první stadium lehkého spánku, kdy člověk ještě všechno vnímá, ale mozek i organismus už usíná.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák: Spánek není jen odpočinek (I.)

Sladký spánek je nejen to nejsladší na světě, ale také děj nesmírně důležitý pro naše psychosomatické zdraví. Prospíme zhruba třetinu života a z té třetiny něco kolem jedné pětiny – k stáru o něco méně – prosníme, takže osmdesátiletý člověk strávil ve snech asi pět let.

MUDr. Radkin Honzák

Radkin Honzák: Jak přežít léčení

Před léty jsem četl strhující reklamu na román pro ženy nazvaný Magdin osud. Stálo tam: Osud Magdy – sirotka, která po velikých strastech v Evropě a nesmírném utrpení v Africe konečně spočine v náruči milovaného přítele z dětství. K dostání u všech knihkupců, cena 16 korun.

MUDr. Radkin Honzák

Co ukázalo plošné testování? Imunizace společnosti je minimální

Onemocnění covid-19 zasáhlo Českou republiku jen minimálně. Nepotvrdily se tak některé domněnky, podle kterých se koronavirem možná nakazilo mnohem více lidí, než bylo vyšetřeno. Spekulovalo se o promoření obyvatelstva v rozmezí pěti až čtyřicreti procent.

Redakce

Šedesátka je zlom, pak se zdraví výrazně mění

Šedesát let je podle statistických dat věk, ve kterém se většinou ukáže, jaké člověk bude prožívat stáří. Zda to budou pěkná léta nebo roky starostí se zdravotními problémy. Dožíváme se sice vyššího věku, než naši předkové, ale délka života ve zdraví neroste a právě v šedesátka v tom hraje velkou roli.

Vratislava Hofmanová, redakce

Výskyt rakoviny vaječníků v Česku klesá, výrazně se zlepšily i výsledky její léčby

Zhoubný nádor vaječníků je v Česku každoročně diagnostikován u více než 900 žen. Přesto, že se jedná o velmi závažné onemocnění, mají lékaři řadu pozitivních zpráv. Právě na ty se letos v ČR zaměřuje Světový den boje s rakovinou vaječníků, který již tradičně připadá na 8. května.

Redakce

Hlas onkologických pacientů vyzývá nemocné, aby jim sdělili zkušenosti s léčbou

Jste onkologický pacient a měl jste potíže dostat se v době epidemie koronavirového onemocnění k léčbě? Anebo u vás naopak vše fungovalo jako za normální situace? Zapojte se a vyplňte dotazník o dostupnosti onkologické léčby – vyzývá platforma Hlas onkologických pacientů (HOP).

Redakce

Květnový bylinkář: V tomto měsíci je potřeba chránit srdce. Pomůže kořen kozlíku lékařského nebo buřina srdečník

V měsíci lásky je nejohroženějším orgánem srdce. Je třeba ho uklidňovat - snížíme fyzickou námahu, dbáme na dobrý stav krční a hrudní páteře. Její blokády totiž způsobují většinu tzv. srdečních potíží. Pijeme čaj s bylinami regulujícími srdeční činnost, jako je třeba buřina srdečník.

Květoslav Mráček

Adam Vojtěch: I po uvolnění koronavirových pravidel by senioři měli vycházet co nejméně

Ačkoliv se řada opatření, zákazů, příkazů a doporučení v souvislosti s pandemií COVID-19 v poslední době rozvolňuje. Nicméně senioři jako nejohroženější skupina by se měli podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha stále držet spíše doma.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.