Zdraví a krása

Kýcháte, pálí vás oči? Nebojte se, nejde o koronavirus, ale alergii. Pyly jsou tu

Důsledky nezvykle teplého počasí letos naplno pociťují mimo jiných i alergici. První pylová zrna olše a lísky se v ovzduší objevila už koncem ledna a letošní pylová sezona je v plném proudu. Projevy alergií jsou nejen nepříjemné, ale například neléčená oční alergie může být pro zrak nebezpečná.

Redakce

Doporučení Asociace klinických psychologů pro život v karanténě

Mediální dieta, hodně spánku a pravidelných aktivit. To jsou vybraná doporučení Asociace klinických psychologů pro udržení psychické svěžesti. A co dělat, když vás přepadne větší úzkost?

Redakce

Tak si aspoň užijeme? Karanténa není čas přejídání

Nakoupíme hodně jídla, nemusíme nic dělat, budeme koukat na televizi a do počítače. Tak přistupuje mnoho lidí k současným omezením týkajícím se pohybu venku. Odborníci na zdravý život varují: Přesně toto je špatný přístup. Těžké časy je vhodné naopak využít ke zlepšení kondice.

Vratislava Hofmanová, redakce

Srdci pomáhá svižná chůze a humor

Srdeční arytmie neboli poruchy srdečního rytmu je souhrnné označení pro velmi široké spektrum odchylek od normální elektrické aktivity srdce.

Redakce

Jak zůstat v době koronavirové v co největší psychické pohodě

Z médií se neustále hrnou negativní zprávy, titulky jsou emočně zabarvené a samy o sobě vyvolávají strach. A právě strach je teď jednou z nejsilnějších emocí. Bojíte se o sebe, o své blízké. Obáváte se nákazy, komplikací, naprostého odloučení od světa i smrti.

Redakce

Doporučení seniora vládě

Vláda za poslední dva týdny vydala desítky opatření a nařízení. Já, tuctový senior věku jedenasedmdesát, mám pouhých pět  doporučení vládě.

Antonín Vácha

Kopřiva je léčivá od kořenů po květy. Sbírejte mladé rostlinky na čaj, polévku či do nádivky

To, na co bychom teď měli myslet, je posílení naší imunity. Samozřejmě neopomíjejme důležité faktory pro naši imunitu jako je spánek, dobrá nálada, méně televize, více příjemného čtení, s veškerou opatrností a ochranou procházky v lese.

Redakce

Senioři jsou hrdí, o pomoc dobrovolníků si zatím neříkají

Napište, kdo chce vynést koš s odpadky. Přinesu vám nákup. Šiju roušky, napište, kdo ji potřebuje. Takové výzvy píší na dveře domů dobrovolníci, kteří se snaží pomoct seniorům, aby nemuseli vycházet ven a ohrozit sami sebe koronavirem. Zájem je zatím malý.

Vratislava Hofmanová, redakce

Geriatrička Renáta Petrová: COVID-19 nezmizí, vyrovnáme se s ním jako s jinými infekcemi v minulosti

Je velmi pravděpodobné, že velká část starých lidí, kteří podlehli nemoci COVID-19, by v letošním nebo příštím roce zemřela, i kdyby se neinfikovala koronavirem, říká v rozhovoru přední česká geriatrička MUDr. Renáta Petrová.

Jan Raška

Zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková píše otevřený dopis seniorům

Vážené a milé seniorky, vážení a milí senioři,            současná situace související se šířením…

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.