Cestování

Tajné tipy na dovolenou v roce 2019: Kolumbie, Surinam, Kambodža

Je spousta míst na světě, která berou dech, a přitom jsou bezpečnější než návštěva Prahy. Zde je deset inspirací na dovolenou v příštím roce.

2. 1. 2019 Michaela Bučková

Vycházka po okolí Zlatých Hor – vánočně zimní

Letošní Vánoce byly bílé, ale také nakonec na blátě, takže předpověď počasí každopádně vyšla. Bylo…

28. 12. 2018 Jana Šenbergerová

Vánoce skončily. Kam se vypravit na výlet?

Ne všichni mizí o Vánocích na horách a právě pro ně jsou zde tipy, co mezi Vánocemi a Silvestrem zajímavého podniknout a kam se podívat.

27. 12. 2018 Michaela Bučková

Kam na procházku na hory, když nechcete lyžovat

Ne všichni chtějí o vánočních prázdninách lyžovat, ani je celé prosedět u televize. Zde jsou tipy na zajímavé vycházky, při kterých lze spálit vánoční „cukry“.

25. 12. 2018 Michaela Bučková

Ladovy Hrusice propojují generace

Vánoční krajina kolem Hrusic má tak svéráznou tvář, že ji na první pohled pozná snad každý, kdo někdy viděl obrázky zdejšího rodáka Josefa Lady. Je plná kopců a kopečků, takže není možné prohlédnout si ji jaksi v celku.

16. 12. 2018 Zuzana Musílková

Kam vyrazit na lyže? Tady je několik tipů pro rodiny s dětmi, seniory i zdatné lyžaře

Přemýšlíte, kam příští rok vyrazit na lyžařskou dovolenou? Zde je několik tipů na pěkné areály v Česku a Evropě i s doporučením, pro koho jsou vhodné.

10. 12. 2018 Michaela Bučková

Raclette, stromeček a cukroví. Tak vypadají rakouské Vánoce

V Rakousku Ježíšek přichází 24. prosince. Děti chodí odpoledne do kostela a po svém návratu domů naleznou pod stromečkem dárky. Na štědrovečerní stůl se servíruje raclette, fondue nebo ostré klobásy se zelím a pečenými brambory.

8. 12. 2018 Michaela Bučková

Slovenské Vánoce: koledy, kapr, opékance a štědrák

Vánoční zvyky jsou na Slovensku velmi podobné jako u nás, přesto najdeme mnoho odlišností. Víte, co jsou opekance? A že na štědrovečerním stole nesmí chybět zelňačka?

7. 12. 2018 Michaela Bučková

Milovníky tepla potěší Vánoce v Egyptě

Předvánoční chvat, plískanice či namrzlé chodníky. V ulicích i v domácnostech propuká v očekávání největších svátků roku obvyklý chaos a před šílícími davy není kam se schovat.

5. 12. 2018 Zuzana Musílková

Vánoce na severu Itálie: trhy, čertovské zvyky a koláč Zelten

V Jižním Tyrolsku, regionu na severu Itálie, se během adventu na stolech objeví vánoční věnce a na mnoha náměstích se rozsvěcují stromy. Na Mikuláše do ulic vyrazí strašliví čerti a štědrovečerní večeři připravují v každé rodině odlišně.

4. 12. 2018 Michaela Bučková