Cestování

Dobře zvládnutý nordic walking je pro hubnutí lepší než běh

Chůze se sportovními hůlkami vám může dát víc, než jste si možná mysleli. Naučíte se lépe zacházet se svým tělem, a chcete-li shodit pár kil, je nordic walking účinnější než běh nebo jízda na kole. Je to navíc ideální sport pro všechny věkové kategorie, obzvlášť pro důchodce. Pokud ovšem víte, jak na to.

16. 9. 2018 Michaela Bučková

Nejkrásnější podzimní cyklovýlet: Polabím za historií

Historie, nenáročný terén, krásné výhledy a podzim vybarvující přírodu nejrůznějšími odstíny – na to vše se můžete těšit na cyklostezce vedoucí podél Labe.

15. 9. 2018 Michaela Bučková

Chystáte se za exotikou? Na co si dát pozor!

Připravujete se na cestu za exotikou? Tady jsme pro vás sepsali malou „bibli“ cestovatele, která poradí, na co si dát ve kterých zemích pozor.

11. 9. 2018 Michaela Bučková

Zámek Sychrov: Od tvrze až k Nesmrtelné tetě

Při toulkách po Libereckém kraji by žádnému návštěvníkovi neměl uniknout Státní zámek Sychrov, který patří mezi národní kulturní památky. Leží 6 km od Turnova, anebo, chcete-li, zhruba 17 km vzdušnou čarou jižně od Liberce.

11. 9. 2018 Zuzana Musílková

Panenská Kalábrie

Zdálo by se, že v dnešní zalidněné Evropě jen stěží najdete klidné místo na dovolenou. A také by se zdálo, že na divokém a kameny posetém Kalabrijském pobřeží jen stěží najdete přívětivou pláž složenou z oblázků.

10. 9. 2018 Redakce

Jak si plnit cestovatelské sny

Snít je krásné, ale hlavní je, si tyto sny plnit. Jsme generace, pro kterou nebylo cestování samozřejmostí, a někdy mě mrzí, že se v dnešní době na to zapomíná.

9. 9. 2018 Vladislava Danielisová

7 nejkrásnějších tipů na podzimní dovolenou v Chorvatsku

Dny jsou sice kratší, ale u moře je pořád hezky a teploty přes den šplhají ke třicítkám. Navíc se vyprázdnily pláže, restaurace, ceny ubytování se rapidně snížily a obchody vyprodávají letní vybavení. Chorvatsko je na podzim krásné.

6. 9. 2018 Michaela Bučková

Jak šel čas v legendárním horolezeckém Sliezkom dome v Tatrách

Dnes je to komfortní čtyřhvězdičkový  hotel, tomu však předcházela dlouhá historie. Legendární Sliezský dom ve Vysokých Tatrách, odkud se vychází zdolat Gerlachovský štít, byl založen roku 1871. Smetla ho lavina, vyhořel a tajně ho navštívil i papež.

5. 9. 2018 Michaela Bučková

Zakynthos pro starší a pokročilé (Část 3)

Žádné starobylé romantické uličky, žádné památky. Tady historie nedýchá z každého místa, jak jsme zvyklí u řady hlavních měst řeckých ostrovů. Jsme v Zakynthosu, hlavním městě stejnojmenného ostrova. Je vlastně úplně nové, postavené po zemětřesení z roku 1953, které to původní zničilo. Stojí za to ho vidět?

5. 9. 2018 Redakce

Mohou důchodci spát pod širákem? Ano, a je to paráda

Když se nám před dvaceti lety vdala dcera na druhý konec republiky až do Děčína, nebyli jsme z toho zrovna dvakrát nadšeni. Je to od nás vzdušnou čarou asi 450 km a cesta vlakem nám trvá 6 hodin. Jezdíme za "mladýma" a vnoučatama tak 2-3 krát do roka.

4. 9. 2018 Marie Měchurová