Cestování

Zimní pobyt v lázních

Po padesáti letech marného snažení o výdělek peněz jsem se rozhodl odměnit třítýdenním lázeňským…

24. 3. 2018 Miloš Nekvasil

Dovolená v Norsku: Letní krása severské přírody

Ve Skandinávii se rozprostírá studená země s nádhernou přírodou. Přesně tak, jedná se o Norsko, jehož chloubou jsou majestátní hory, dravé řeky a dechberoucí fjordy. Ovšem osmá největší evropská země ukrývá mnohem více. 

24. 3. 2018 PR

Turisté a milovníci historie pozor, sezóna památek začíná

Bílá sobota 29. března, to je datum, kdy se po zimní přestávce pro návštěvníky opět otevřou brány státních hradů, zámků a dalších památek. V okrese Uherské Hradiště proto výrazně ožije obec Buchlovice a turisté dobře vědí proč.

23. 3. 2018 Redakce

Výlet k ledopádům

Že jste ještě neslyšeli o Národní přírodní rezervaci Pulčín – Hradisko? Tak tady je pozvánka na zajímavý výlet k ledopádům.

23. 3. 2018 Anna Čípová

Přírodní park Fanes-Sennes-Prags. Místo s magickou energií

Dolomitské štíty to tady obklopují ze všech stran a dodávají místu magickou energii. Žádné lanovky, tady se chodí pěkně po svých, anebo v zimě na skialpech či sněžnicích. Takový je přírodní park Fanes-Sennes-Prags v regionu Jižní Tyrolsko.

22. 3. 2018 Michaela Bučková

Chcete se v létě podívat k moři? Poradíme vám, jak za dovolenou ušetřit

Nebaví vás měnit plány kvůli stále chladnému počasí? Raději byste už viděli sluníčko a příjemné teploty kolem 25 °C? Pak je na čase naladit se na dovolenkovou vlnu a začít plánovat zájezd k moři. Rozhodně ale nemusíte vyrážet v období největších veder, nejen na jihu Evropy je krásně i mimo hlavní sezónu.

22. 3. 2018 PR

Žízeň v Praze? To ne!

Každoročně se slaví 22. březen jako Světový den vody. Máme příležitost radovat se z toho, že u nás ji zatím ještě máme! Dovolím si malé zamyšlení, k němuž mne dovedla moje nedávná návštěva Vodního domu.

22. 3. 2018 Jaroslava Handlová

Chcete poslat vnouče k moři? Zkuste to s VZP

Prarodiče o tom mívají často stejný nebo i lepší přehled než rodiče – školák, kterého mají doma, je…

19. 3. 2018 PR

3 tipy na destinace a ubytování v Řecku, kde zažijete nejkrásnější dovolenou

Chcete vyrazit na odpočinkovou dovolenou u moře, ale bojíte se, že vyberete špatně? Máme pro vás tipy na zájezdy pro starší cestovatele, kteří hledají hlavně klid a pohodlí. Poradíme vám kvalitní cestovní kancelář, způsob dopravy, nejkrásnější letoviska i konkrétní ubytování vhodné pro odpočinek.

19. 3. 2018 PR

SuperExpedice do Indonésie

Poprvé jsem o Indonésii slyšel v roce 1955. Poslouchal jsem tehdy v radiu zajímavé povídání o…

16. 3. 2018 Redakce