Rozhovory

Šéf Národního divadla Jan Burian: Ztrátu odhadujeme na 180 milionů korun. Věřím, že se z krize všichni poučíme

Až 180 milionů korun. Takové výše může dosáhnout ztráta Národního divadla. „Ztráty budou vysoké, ale předpokládám, i vzhledem k tomu, co říká ministr kultury pan Zaorálek, že si s nimi poradíme,“ říká ředitel Národního divadla Jan Burian při on-line besedě se čtenáři portálu i60.

Jan Raška

Herečka Jana Plodková: První roušku jsem šila dvě hodiny

Jana Plodková, herečka Divadla Na zábradlí, se v době nouzového stavu vrhla na šití roušek a dobrou náladu se snaží udržet třeba tím, že neposlouchá zprávy.

Michaela Bučková

Petr Stach: Považoval jsem divadlo za snadný způsob obživy. Rychle jsem ale vystřízlivěl

Viděli jsme ho jako Jiřího Palacha v Hořícím keři, jako kapitána Anděla v seriálu 1. oddělení a v současné době se s ním můžete potkat ve filmu Nabarvené ptáče. Herec Petr Stach je však také častým hostem divadla Ungelt a jeho zvučný mužský hlas znáte i z dabingu.

Božena Hažová, redakce

Herečka Petra Bučková: Moje dny se zaplnily, ale bývá mi smutno

Petra Bučková, herečka pražského Divadla Na zábradlí a představitelka Nadi v Ordinaci v růžové zahradě, pomáhá šít roušky, zlobí se na prezidenta a těší se, až se zase otevřou hranice a shledá se s přítelem, který žije v Rakousku.

Michaela Bučková

Josef Kubáník: Nikdo není zvědavý na kůži staré krůty, říkala Květa Fialová

Kdyby se herci Slováckého divadla z Uherského Hradiště už nic jiného v životě nepodařilo, bude jeho stopa na českém divadelním nebi   nesmazatelná. Byl to on, kdo byl posledních devět let života Květy Fialové jejím přítelem a je autorem jejího posledního deníku. Kdo je Josef Kubáník?

Božena Hažová, redakce

Sylvio Spohr: Podnikatelé nemohou držet sociální smír ze svého

Dveře proslulé kavárny Café Louvre na pražské Národní třídě se pro návštěvníky uzavřely v roce 1948. K životu ji znovu v roce 1992 probudil současný majitel Sylvio Spohr. Co dělá v době, kdy v důsledku dopadu Covid-19 do jeho zařízení nemohou chodit návštěvníci?

Božena Hažová, redakce

Malíř si nemůže dovolit stárnout

Výtvarník Ivan Svatoš zpodobňuje Prahu ve svých obrazech již více než 40 let - je to doba, za kterou si k rodnému městu vybudoval pevný vztah a také doba, za kterou vidí s patřičným odstupem, jak se naše metropole mění v dobrém i špatném.

Božena Hažová, redakce

Barvy v Chuyho hrobce staré 4400 let jsou jasné, jako by je umělci nanesli včera, říká archeoložka Hana Vymazalová

Před šedesáti lety vyvěsil jeden z průkopníků české egyptologie profesor Zbyněk Žába u hrobky významného hodnostáře a vezíra ve starověkém Egyptě Ptahšepsese arabsky a anglicky napsanou cedulku „Pozor zde je pracoviště českého egyptologického ústavu“. Od té doby se česká egyptologie vypracovala díky novým a novým objevům na světové výsluní.

Kamil Chalupa

Zpráv o panovnici je málo, pomluv mnoho, říká scénáristka filmu o Marii Terezii Mirka Zlatníková

Marie Terezie byl obrovský a vyčerpávající projekt. Potřebuji si dobít baterky, říká Mirka Zlatníková, která napsala scénář k seriálu České televize Marie Terezie. Jaké příběhy ji baví psát a co nyní chystá?

Michaela Bučková

Andrea Verešová: Nejvíc mi zvedne náladu úsměv mých dětí

Andrea Verešová toho jako modelka dokázala hodně. Někdejší Miss Slovensko a vítězka Elite Model Look působila léta v zahraničí, kde pracovala pro vyhlášené módní značky a fotili ji pro slavné magazíny. Jezdila po celém světě, mluví několika jazyky, hrála ve filmech a seriálech, založila nadační fond Pomáhejme dětem společně.

Táňa Nečadová, redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.