Rozhovory

Senioři vytvářejí českou Wikipedii, inspirují i zahraničí

Senioři na společných workshopech i z domova už vytvořili a upravili tisíce nových hesel na největší internetové encyklopedii Wikipedii. Projekt provozovaný spolkem Wikimedia Česká republika je ve světě unikátní a opakovaně inspiruje neziskové organizace z různých zemí.

Redakce i60

Profesor Václav Hořejší: Česko zvládlo epidemii výborně. Podzimní vlna by nemusela přijít

Vědecké týmy po celém světe pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru SARS- C0V-2 a podle posledních informací již probíhají první testování.

Jan Raška

Jiří Pospíšil: Muzeum Kampa bojuje o přežití. Věříme, že si k nám najdou cestu čeští milovníci umění

Muzeum Kampa je v kritické situaci. Více než dva měsíce bylo zavřené a nyní mu chybí zahraniční návštěvníci. "Ti čeští začali chodit, ale jsou to spíše jednotky lidí. Naše existence je přitom závislá z příjmů ze vstupného," říká Jiří Pospíšil, předseda Správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, která Muzeum kampa spravuje.

Jan Raška

Nikdo z nás si památky do hrobu nevezme, říká Aleš Kozák, který zasvětil život jejich záchraně

Aleš Kozák před lety opustil jisté místo ve státní správě a začal se věnovat záchraně památek. Vybudoval Institut pro památky a kulturu, který přináší užitečné informace a pomáhá jak odborníkům, tak i vlastníkům památek, kteří je opravují  a řeší jejich financování.

Petr Orálek

Jindra Hojer, kterému bude letos 96 let, píše životopis Jaroslava Foglara

Jeden z hrdinů Foglarových Rychlých šípů - Jindra Hojer - žije v pardubickém domě seniorů. Po počáteční snaze udělat rozhovor přes telefon mě uzemnil konstatováním, že mi raději odpoví mailem. Upozornil mě však, že to bude chvíli trvat, protože pracuje na své čtvrté knize, a to o Jaroslavu Foglarovi.

Božena Hažová, redakce

Naši předkové se uměli přizpůsobit situaci v dané době, říká David Cysař, pravnuk původního majitele Winternitzovy vily

Po delším půstu, kdy jsme neměli možnost navštěvovat památky, se můžeme znovu vydat na prohlídku jednoho z významných pražských objektů. Do vily, kterou na Smíchově postavil Adolf Loos, nás pozval David Cysař, pravnuk původního majitele.

Božena Hažová, redakce

Šéf svazu obchodu Tomáš Prouza: Slevové akce v obchodech budou pokračovat

Inzertní portály i cestovní agentury hlásí zvýšený zájem o tuzemskou dovolenou. V hledáčku jsou především horské chaty, menší penziony a apartmány.

Jan Raška

Virolog Pavel Plevka: Druhá vlna epidemie může klidně udeřit už v létě

Šance, že české laboratoře vyvinou vakcínu proti koronaviru SARS-CoV-2 je minimální. Myslí si to přední český virolog Pavel Plevka.

Jan Raška

Z krize se snad rychle otřepeme, my potřebujeme diváky a oni nás, říká herečka Ilona Svobodová

Po dlouhých letech měla čas na sebe. Uklidila si dům, zahradu, učila se angličtinu, zařídila si kvůli studentům facebook.

Jan Raška

Baletka: Stýská se mi po plném hledišti

Baletka Pavlína Červíčková, sólistka souboru Laterny magiky, doma v karanténě nezahálí. Připravuje jednoduché online tréninky klasického baletu, šije roušky, vaří, zahradničí na balkoně, uklízí a čte.

Michaela Bučková
Nej...
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.