Rozhovory

S Dagmar Zichovou zdaleka nejen o módě

Pokud ji neznáte osobně, pak si představte dámu, která byla kdysi filmovou hvězdou, ale stydí se to přiznat. Oplývá neskutečným půvabem, laskavostí a všudypřítomnou profesionalitou. 

18. 7. 2018 Hana Švejnohová

Dudák Jiří Sauer: Za dudy jsem zaplatil několik výplat

Na dudy se naučil hrát před 40 lety, od té doby se jich drží a pravidelně vystupuje na různých festivalech. Nejčastěji s dcerami, před dvěma lety se k nim přidal i malý vnouček. „Žil jsem celý život na chodské vesnici a folklor ve mě zanechal stopy,“ říká dnes šedesátiletý Jiří Sauer.

9. 7. 2018 Michaela Bučková

Z PET lahví jsou vyrobeny i dresy českých olympioniků

V České republice denně vznikne 84 tisíc tun odpadu. Co se s ním děje a jak se bude v budoucnu nakládat s odpady? Na naše otázky odpovídal Daniel Kraft, majitel firmy Purum, která se zabývá recyklací odpadů.

5. 7. 2018 Redakce

Senioři v Praze představí Princeznu republiku

První červencový týden ovládnou hlavní město sokolové. Roční přípravy vyvrcholí všesokolským sletem. Na jeho průběh a zajištění jsme se zašli zeptat Hany Moučkové, starostky České obce sokolské.

1. 7. 2018 Redakce

Moderátor Vladimír Kroc: Živím se tím, co mě ukrutně baví

Jeho podmanivý hlas zná každý, kdo si občas zapne Radiožurnál. Vladimír Kroc k této rozhlasové stanici patří už mnoho let. Svou práci miluje a s oblibou říká: „V životě jsem ani jeden den nepracoval, rádio mě prostě baví, je to můj koníček.“

30. 6. 2018 Michaela Bučková

Václav Hybš: Měl jsem štěstí na lidi kolem sebe

Stál na jednom divadelním jevišti spolu s Vlastou Buriánem, znal se s Františkem Pláničkou a jeho osobním přítelem byl houslový virtuos Josef Suk.  Pro lidi z hudební branže je hudebnik a dirigent Václav Hybš legendou.

28. 6. 2018 Redakce

Markéta Svobodová: Škola Bauhausu nás inspiruje dodnes

Bauhaus není jen supermarket pro kutily, ale také výtvarná a architektonická škola 20. a 30. let minulého století, ze které vzešlo mnoho zajímavých studentů. Jejich osudy mapovala Markéta Svobodová z Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky a vtěsnala je do své knihy.

16. 6. 2018 Michaela Bučková

Fotografoval pamětníky: Na to špatné se lehce zapomíná

Brněnský fotograf a novinář Tomáš Hájek nafotil pro neziskovou organizaci Post Bellum fotky pamětníků, kteří  vzpomínali na komunistické perzekuce ve Zlínském a Olomouckém kraji. 

5. 6. 2018 Michaela Bučková

Blanka Říhová: Věda je detektivka

Její životopis má pět stránek. Je psán malými písmenky, a to prý v něm některé věci ještě chybějí. Jedné z nejslavnějších českých vědkyň a bývalé šéfce Mikrobiologického ústavu Akademie věd je 75 let, srší energií a je ráda, že může pomáhat mladým vědcům.

30. 5. 2018 Michaela Bučková

Hana Michopulu: Česká gastronomie dělá pokroky

Miluje jídlo, napsala o něm několik knih a aby toho nebylo málo, otevřela si bistro se zdravými chlebíčky. „Chci v Česku zlepšit gastronomické poměry. To je moje mise a za tímhle cílem se zúčastním jakéhokoliv tažení,” říká Hana Michopulu.

24. 5. 2018 Michaela Bučková