Rozhovory

Zdeněk Jahoda: Důležité je mít odvahu udělat první krok

V roce 1990 se pětatřicetiletý inženýr Zdeněk Jahoda zabýval běžným zahraničním obchodem. Poté založil společnost Emco, která zpočátku vyvážela a dovážela potravinářské výrobky. Nejvíce z nich si čeští zákazníci oblíbili cereálie. Právě na ně se proto Zdeněk Jahoda zaměřil.

24. 3. 2019 Kamil Chalupa

Spisovatel Fousek: Já jsem ještě živej

Český spisovatel, básník, textař, humorista, písničkář, cestovatel a fotograf – tyhle všechny profese zvládá Josef Fousek, který letos oslavil osmdesáté narozeniny.

23. 3. 2019 Jana Nevěčná

Novinářka Lenka Klicperová: Z krizových situací si dělám srandu

Reportérka, fotografka, krásná žena s nekonečným smíchem – to je Lenka Klicperová, která cestuje do míst, kterým se běžní lidé vyhýbají. Do válečných zón. Píše o tom články, knihy a točí reportáže pro Českou televizi.

18. 3. 2019 Michaela Bučková

Vzpomínka na Stanislava Zindulku

Do hereckého nebe odešel jilemnický rodák Stanislav Zindulka. Pan herec, ale především skromný, veselý a vstřícný člověk. Ve svém nabitém pracovním diáři si vždy našel prostor, v němž se podělil o kousek svého plodného života.

17. 3. 2019 Zuzana Musílková

Chantal Poullain: Jsem ráda na kolotoči

Dáma s atraktivním hlasem zpívá šansony, hraje v divadle i v televizi a má k tomu i svou nadaci. Do bývalého Československa, tehdy ještě komunistického, přišla za Bolkem Polívkou. Sice se rozvedli, ale mají syna Vladimíra, který je taky hercem.

15. 3. 2019 Redakce

Kardiochirurg Jan Pirk: Pacient nemá jen srdce, ale i duši

Jan Pirk je ten typ lékaře, kterého by si u operace přál každý. Především když se jedná o tak náročné výkony, jako jsou operace spojené se srdcem. V 70 letech má profesor Pirk za sebou přes sedm tisíc operací a k tomu 270 úspěšných transplantací srdce.

10. 3. 2019 Jana Nevěčná

Kateřina Cajthamlová: Robustní neznamená tučný

Rozbít některé vžité představy ohledně zdraví, to opravdu umí. Známá lékařka, internistka a psychoterapeutka, je autorkou knih o výživě a zdravém životním stylu. Proslavily ji také televizní pořady DoktorKA nebo Jste to, co jíte.

7. 3. 2019 Redakce

Mladá designérka: Líbí se mi, když vzniká nová věc

Anně Rauferové je 22 let a teprve studuje design. Ale už se jí podařilo několik prestižních věcí - například zabodovat se skládací lampou na Designbloku 2017. Také trofej pro prestižní soutěž Czech Social Awards se realizovala podle jejího návrhu.

4. 3. 2019 Michaela Bučková

Jan Hnízdil: Vystoupil jsem z hlavního proudu

Dvacet let strávil jako internista a rehabilitační doktor v bílém plášti a předepisoval pilulky. Pak zjistil, že přes veškerou snahu klasické medicíny se u mnohých pacientů léčebný efekt ne a ne dostavit.

2. 3. 2019 Jana Nevěčná

Jana Švandová: Jak si udržet dobrou mysl? Snažit se ráno probudit s úsměvem

Má hodně práce, ráda cestuje, sportuje, těší se z vnoučat. Herečku Janu Švandovou muži obdivují a ženy jí závidějí eleganci a krásu.  

1. 3. 2019 Redakce