Rozhovory

Profesor Václav Hořejší: Do nejnižšího stupně systému PES bychom se mohli dostat příští rok po prázdninách

Jaký bude rok 2021? Podle imunologa Václava Hořejšího se bude epidemiologická situace odvíjet podle toho, jak rychle bude probíhat vakcinace proti nemoci covid-19.

Jan Raška

Zemřel skaut Jindra Hojer, podle kterého pojmenoval Jaroslav Foglar jednu ze svých slavných postav. Přečtěte si jeden z jeho posledních rozhovorů

Ještě v květnu letošního roku nám Jindřich Hojer vyprávěl o tom, že píše svou čtvrtou knihu, tentokrát o Jaroslavu Foglarovi. Už to nestihne. Včera 96letý Jindra Hojer zemřel v pardubickém seniorském domě.

Božena Hažová, redakce

Rodák z Jeseníku Tomáš Posker zaujal americké seniory aplikací Oscar Senior. Nyní projekt rozjíždí i v Česku

Jesenický rodák Tomáš Posker se poprvé vydal „za americkým snem“ v roce 2013 se společností Ki-Wi Digital, tehdy ale neúspěšně. Od myšlenky amerického byznysu ho to neodradilo a přemýšlel, kde jsou mezery na trhu a do čeho dalšího by se mohl pustit.

Jan Raška

Petr Sojka: Pražské dvorky mají mnohdy velmi pestrý život

Jsou v nich zahrádky, prostory pro aktivní odpočinek a místo pro setkávání obyvatel. V knižní novince nakladatelství Grada nazvané Pražské dvorky, její autor Petr Sojka poutavě vypráví o životě v těchto ojedinělých místech.

Božena Hažová, redakce

Provozní ředitelka sítě domovů pro seniory Věra Husáková: Pandemie probudila u veřejnosti zájem o stáří a fungování sociálních služeb

Pandemie koronaviru byla velkou zkouškou pro vedení a personál domovů pro seniory. Ale i pro samotné klienty, které jejich příbuzní nemohli kvůli protiepidemiologickým opařením několik týdnů navštívit. 

Jan Raška

Monika Golasovská: I obyčejný plevel může být prospěšný našemu zdraví

Organizuje vycházky za bylinkami, plody a kořeny. Organizuje i celodenní kurzy, z nichž si účastníci odnášejí mastičky, oleje a tinktury, vyrobené na bylinné bázi. A o používání bylinek napsala Monika Golasovská také knihu Bylinková terapie, která vyšla letos.

Božena Hažová, redakce

Herečka Lucie Benešová: Nesnáším stereotyp, letos strávíme Vánoce v pronajaté chalupě. Cukroví napeču doma

Rodina pohromadě, živý stromeček, pohoda s blízkými, ale také výzdoba a překvapení. To všechno podle herečky a moderátorky Lucie Benešové tvoří ty pravé Vánoce.

Božena Hažová, redakce

Bez ticha by hudba nezněla, říká jeden ze zakladatelů Talichova kvarteta Jan Kvapil

Houslista Jan Kvapil, který s Talichovým kvartertetem odehrál více než 1500 koncertů, nerozděluje hudbu na vážnou a „nevážnou“. Muzika musí být podle něj především sdílná. „Při poslechu mi někdy chybí právě ten silný výsledný osobní dojem. Technika je brilantní, ale prožitek se vytrácí,“ říká Jan Kvapil v rozhovoru pro Újezdský zpravodaj.

Redakce

Když motorkám kraloval Císař

Jiří Císař patří mezi legendy motosportu. „Malý car“, jak se mu kdysi přezdívalo, si občas zajezdí i nyní, má ale i dva velké koníčky – historické traktory a heligonku. Pro Újezdský zpravodaj zavzpomínal na závodnická léta i na to, proč sport dříve mladé lidi více lákal.

Redakce

Dominik Hejtmánek: Vracíme život použitému sklu

Všude kolem nás jsou lahve, které již přestaly sloužit svému účelu. I vy jistě máte doma nějakou starou lahev od piva, minerálky, alkoholu, vína či oleje. Všem těmto skleněným obalům dává ekologický projekt Dominika Hejtmánka novou šanci, aby nám mohly znovu sloužit.

Božena Hažová, redakce

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Nej...
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg