Rozhovory

Jožka Černý: Bez vínečka bílého se žádný koncert neobejde

Jestliže je Karel Gott uznávaným králem české populární hudby, Jožka Černý si stejně výsadní postavení už léta drží v oblasti folkloru. Na svém kontě má úctyhodné množství prodaných hudebních nosičů. První nahrál jako osmnáctiletý za doprovodu legendárního Brněnského orchestru lidových nástrojů.

15. 9. 2018 Redakce

Přední česká baristka: z Čechů se stávají nároční milovníci kávy

Petra Davies Veselá miluje kávu, píše o ní knížky, vede baristické kurzy a několikrát vyhrála mistrovství republiky v její přípravě.

14. 9. 2018 Michaela Bučková

Marek Vašut: Chci být aktivní senior

Česká herecká legenda Marek Vašut dává rozhovory výjimečně. Chrání si své soukromí, nemá rád sociální sítě. Pracovně se mu ale daří: „Jsem už 25. rokem na volné noze, a to znamená, že někdy mám hodně, jindy méně práce. Jsem ale klikař, kterému telefon s nabídkami zvoní,“ říká.

3. 9. 2018 Michaela Bučková

Leoš Hrádek: Ujel 4000 km, aby podpořil projekt pro seniory

Leoš Hrádek z Plzně nedávno dokončil velmi těžký dálkový cyklistický závod Transcontinental Race z belgického Geraardsbergenu do řecké Meteory.

30. 8. 2018 Michaela Bučková

Cykloterapie: V Kadani a Otrokovicích začnou jezdit cyklorikši pro nepohyblivé seniory

Sedmdesátiletý Oldřich Čepelka je v Česku zakladatelem projektu Cykloterapie, kdy dobrovolníci vozí na speciálních elektro-cyklo-rikšách seniory se špatnou pohyblivostí na výlety. První dvě vozítka začnou do měsíce jezdit v Kadani a Otrokovicích.

29. 8. 2018 Michaela Bučková

Trend světových mol: Bělovlasá dáma nad šedesát

Byl to trochu šok. Mezi superštíhlými mladinkými modelkami předvádějícími modely nejpřednějších českých oděvních návrhářů na Fashion Week v Clam – Gallasově paláci se náhle objevila krásná a vznosná starší dáma s nádhernými bílými kadeřemi do půli zad: Michaela Křivánková.

14. 8. 2018 Redakce

Autorka Květinové kuchařky: Louky jsou pro mě příjemná pastva

Má ráda květiny a vše co roste v přírodě, také ráda vaří. Jana Vlková tyhle dvě vášně spojila a napsala o květinách v kuchyni tři knihy. „Každé zdravé a čisté místo v přírodě má svůj půvab a nabídku, která se mění prakticky ze dne na den,“ říká s tím, že 90 procent květin ze své zahrady si servíruje na talíř.

13. 8. 2018 Michaela Bučková

Společný koníček Zlaty Adamovské a Petra Štěpánka: Cestování

Léto se láme, ale dovolená je vedle tropických veder pořád tématem číslo jedna. A cestování, které k dovolené nerozlučně patří, je oblíbenou činností jednoho slavného hereckého páru…

6. 8. 2018 Hana Švejnohová

S Dagmar Zichovou zdaleka nejen o módě

Pokud ji neznáte osobně, pak si představte dámu, která byla kdysi filmovou hvězdou, ale stydí se to přiznat. Oplývá neskutečným půvabem, laskavostí a všudypřítomnou profesionalitou. 

18. 7. 2018 Hana Švejnohová

Dudák Jiří Sauer: Za dudy jsem zaplatil několik výplat

Na dudy se naučil hrát před 40 lety, od té doby se jich drží a pravidelně vystupuje na různých festivalech. Nejčastěji s dcerami, před dvěma lety se k nim přidal i malý vnouček. „Žil jsem celý život na chodské vesnici a folklor ve mě zanechal stopy,“ říká dnes šedesátiletý Jiří Sauer.

9. 7. 2018 Michaela Bučková