Rozhovory

Hana Michopulu: Česká gastronomie dělá pokroky

Miluje jídlo, napsala o něm několik knih a aby toho nebylo málo, otevřela si bistro se zdravými chlebíčky. „Chci v Česku zlepšit gastronomické poměry. To je moje mise a za tímhle cílem se zúčastním jakéhokoliv tažení,” říká Hana Michopulu.

24. 5. 2018 Michaela Bučková

Střední škola oděvní a služeb Vizovice - 100 let krásy a elegance

Asi před měsícem jsem obdržela pozvánku na "Dny otevřených dveří" na Střední škole oděvní a služeb…

11. 5. 2018 Hana Lancová

Aktivita je podmínkou kvalitního života lidí s Alzheimerem

Péče o lidi s Alzheimerovou nemocí se v Česku čím dál tím více zkvalitňuje. Navštívili jsme Domov se zvláštním režimem v Mlékovicích na Kolínsku. V tomto zařízení jsou pacienti, kteří trpí uvedenou nemocí, ale i ti, kteří mají odpovídající psychiatrické diagnózy. 

11. 5. 2018 Redakce

Nataša Kameš: Jako každý emigrant se ráda vracím

Vždy si nejdříve prohrábne rukou vlasy a pak začne chrlit svůj příběh. Je neuvěřitelný, stejně jako 62letá Nataša Kameš, Čechorakušanka. Její energie je omračující – výborně lyžuje, hraje golf, a když jí nabídnu, že se potkáme na kolech u Berounky, je hned pro.

9. 5. 2018 Michaela Bučková

Meteoroložka Alena Zárybnická: Teplotní extrémy budou častější

Alenu Zárybnickou známe z obrazovek České televize, kde moderuje Předpověď počasí. V našem rozhovoru vypráví o svých plánech na léto, ale i o tom, že nelze předpovědět konkrétní počasí na dobu delší než deset dnů. Čtěte povídání s křehkou blondýnou, která leze po skalách, chodí po horách na skialpech a vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu.

27. 4. 2018 Michaela Bučková

Vojenská má dobré jméno

V České republice v současné době funguje sedm zdravotních pojišťoven. Kromě největší Všeobecné zdravotní pojišťovny je tu dalších šest takzvaných zaměstnaneckých pojišťoven. K těm větším patří Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP). Pro novinky z oblasti péče o pojištěnce jsme se vydali za jejím ředitelem Josefem Diesslem.  

26. 4. 2018 Redakce

Spisovatel Miloš Urban: Baví mě psát příběhy

Do kin právě vstoupil film Hastrman, který byl natočený podle knihy spisovatele Miloše Urbana. Jde o velkoryse vyprávěný příběh odehrávající se mezi dvěma stoletími a propojující dohromady pohádky, mýty s tématem ekologie. Režisérem filmu byl Ondřej Havelka. Miloš Urban vypráví, jak se jako spisovatel sžil s filmovým zpracováním.

25. 4. 2018 Michaela Bučková

Veselé vzpomínání u Rosáků

Doufám, že si letošní duben užíváte v klidu a Apríla jste taky přežili ve zdraví. Protože naletět (v našich letech) nějakému vtipálkovi by mohlo mít někdy fatální následky. A je jedno, jestli nám šok z leknutí způsobí náhlá zpráva o vykradeném bytě či sdělení, že jsme vyhráli milión…

24. 4. 2018 Hana Švejnohová

Iren Stehli: Pozoruji a dokumentuji dobu

Letos uplyne padesát let od vpádu sovětských vojsk do Česka, po němž mnoho Čechů emigrovalo do Švýcarska. Jejich příběhy dokumentuje švýcarská fotografka Iren Stehli, žijící v Praze, jejíž výstava bude k vidění v Praze, Zlíně, Brně a Plzni.

18. 4. 2018 Michaela Bučková

Onkoložka Petra Garnolová: Péče v domácím prostředí je pro pacienty to nejlepší

Stárnutí populace s sebou přináší i problém péče o těžce nemocné pacienty. Stále více rodin přitom využívá služby domácí péče (tzv. home care) či mobilních hospiců. O stovky pacientů se již postarala agentura domácí péče a hospic Péče doma onkoložky MUDr. Petry Garnolové.

5. 4. 2018 Jan Raška