Rozhovory

Těžkej Pokondr: Nejsme zpěváci, ale moderátoři, které zpívání začalo bavit

Felicie, Já ti jednu fláknu, Saša jede, Vinetů…. To jsou jména nejslavnějších skladeb kapely Těžkej Pokondr, která vydala asi stovku hitů, jedná se o coververze známých skladeb české a zahraniční popové hudby. Koncertní diář mají plný a chystají CD mluveného slova s písničkami.

17. 11. 2018 Michaela Bučková

Milena Holcová: Nebezpečnější než islám mně připadá Rusko

Miliarda a půl lidí ho vyznává, stejně tolik lidí se ho bojí, ale jen hrstka o něm něco ví. O kom je řeč? O zakladateli islámu Mohamedovi. Tedy, myslí si to spisovatelka a cestovatelka Milena Holcová. A proto o něm napsala knihu s názvem Já nic, já Mohamed. Její součástí je i návod, jak ji převyprávět dětem.

14. 11. 2018 Vratislava Hofmanová, redakce

Moderátorka Hana Švejnohová: Vyzpovídala jsem v rádiu stovky osobností

Hana Švejnohová pracovala jako moderátorka v Českém rozhlase i na Frekvenci 1. V rozhovoru vypráví, na které osobnosti ráda vzpomíná, jak se jí změnil život poté, co odešla z éteru. „Například ministr hospodářství Karel Dyba během přímého přenosu dokonce zpíval,“ říká 63letá aktivní dáma.

7. 11. 2018 Michaela Bučková

Úspěšný basketbalista Jiří Zídek: Sport mě naučil zodpovědnosti

Jen čtyři basketbalisté se dosud prosadili v americké NBA. Jedním z nich je 2,13metrový Jiří Zídek, který ukončil aktivní kariéru před 12 lety. Dnes pracuje pro basketbalový svaz a komentuje zápasy v televizi.

1. 11. 2018 Michaela Bučková

Roste počet týraných seniorů

Počet seniorů, kteří jsou svým nejbližším okolím týráni a šikanováni, roste. "Naštěstí se zvyšuje i počet těch, kteří se nebojí požádat o pomoc," říká v rozhovoru pro portál i60 Mgr. Kateřina Bohatá, vedoucí Linky seniorů obecně prospěšné společnosti Elpida.

29. 10. 2018 Redakce

Blanka Chocholová: Fotografka, kurátorka výstav a renesanční člověk

Skoro se nechce věřit, že tahle rozesmátá dívka plná mladistvé energie patří do věkové kategorie „nad šedesát“. Ještě nedávno ji nechtěli pouštět do kina na mládeži nepřístupné filmy a říkali jí holčičko. Pravda, ono „nedávno“ bylo už před třiceti lety – ten čas ale utíká! Pro Blanku ale jako by se čas zastavil.

28. 10. 2018 Redakce

Ondra Bank vzpomíná: Star Dance byla velký adrenalin

Nikdy netančil. Ani na vlastní svatbě. Proto Ondru Banka překvapilo, když ho před dvěma lety pozvali do Star Dance. S partnerkou Evou Krejčíkovou skončili druzí. „Byla to obrovská zkušenost, která mi rozšířila obzory,“ říká dnes.

27. 10. 2018 Michaela Bučková

Lukáš Pollert: Teď už jen trénuji děti a léčím

Olympijský vítěz z roku 1992, vodní slalomář a kanoista, Lukáš Pollert, trénuje děti na vodě a také sjezdové lyžování. „Obecně se dá říci, že v práci nesportuji a naopak při sportu nepracuji. No a někdy se to zamíchá,“ říká.

25. 10. 2018 Michaela Bučková

Muzikálová diva má slunce v duši i ve tváři

Určitě nejsem sama, kdo považuje říjen za paletu nádherných barev, které se každým dnem proměňují sluncem, kapkami deště či prvními vločkami sněhu. Je to krátká, ale nesmírně působivá etapa věčného koloběhu přírody.

23. 10. 2018 Hana Švejnohová

Magdalena Dietlová: Půjčuji si od vnučky oblečení

O Jaroslavu Dietlovi, lidských vztazích i působení v Xantypě si na besedě serveru i60 s Magdalénou Dietlovou povídala její kamarádka a moderátorka Hana Švejnohová. Záznam jejich rozhovoru si můžete přečíst zde.

22. 10. 2018 Michaela Bučková