Rozhovory

Místo tablet spolkne pacient strip z nanovláken, uvádí jako příklad vývoje v nanoprůmyslu inovátorka Marcela Munzarová

Téměř dva roky před vypuknutím pandemie koronaviru její tým vyvinul materiál, který s 99,9 % účinností zachytává viry a bakterie a nyní se používá k výrobě roušek. Marcela Munzarová, které se říká Nano Lady, je uznávanou osobností nanoprůmyslu v Česku i ve světě.

Jan Raška

Stáří není nemoc, má spoustu zajímavých stránek, říká písníčkář Jan Burian

Jan Burian má za sebou padesátiletou dráhu písníčkáře, procestoval také celý svět. Současná omezení související s šířením koronaviru mají na jeho život velký dopad, ale zůstává pozitivní. "Každé potíže a jejich překonávání nás obohacují," říká.

Petr Orálek

Václav Upír Krejčí: Divákům chybí sranda

Píše scénáře, knížky, komedie a i skripta pro studenty. Václav Upír Krejčí oslaví 65 let a je stále velmi činorodý. Pro naše čtenáře složil básničku.

Božena Hažová, redakce

Pojďme to zase rozhýbat – s Jiřím a Soňou Ježkovými

Jiří Ježek je legenda české i světové para cyklistiky, jako jediný Čech a jeden ze dvou světových para sportovců se umístil v žebříčku stovky nejlepších mužských sportovců 21. století, který byl sestaven redaktory nejčtenějších španělských novin Marca v červnu tohoto roku.

Renata Pavlíčková, redakce

Josef Kubáník: Můj psychologický thriller vyprovokovaly SMS zprávy pro Lucii Bílou

Herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti Josef Kubáník vstoupil do světa literatury Posledním deníkem Květy Fialové. Teď vydal svoji druhou knihu Herec, která je detektivním příběhem, jenž se může stát každému, kdo se pohybuje na sociálních sítích.

Božena Hažová, redakce

Dva na lavičce

Kdyby mohl člověk jako ta malá muška nepozorovaně poletovat sem a tam a naslouchat hovorům lidí, asi by se dozvěděl mnoho zajímavého. A třeba ani ne. Naslouchal by hovorům inteligentním i hloupým, legračním i smutným, hovorům plným dramatických vášní, nenávisti i pohody.

Jan Zelenka

Herec Jiří Langmajer: Díky vlivu silných a také krásných jevištních partnerek jsem překonal fázi solitéra

Herce Jiřího Langmajera můžete vidět hned na několika pražských scénách, a to od Violy až po Divadlo Palace. V roce 2018 se zabydlel i v Divadle Ungelt, kde spolu s režisérem Vítem Venclem a kolegyní Tatianou Dykovou nazkoušel britské drama Davida Harea Skleněný strop.

Redakce

Biochemik Jan Konvalinka: Recept na koronavirus? Pohyb, slunce, dobrá nálada a očkování proti chřipce

S respektovaným biochemikem a prorektorem Univerzity Karlovy Janem Konvalinkou o tom, že virové pandemie byly, jsou a budou, o hodných a zlých koronavirech, o vynikající české virologické škole i o tom, že imunitu nejlépe podpoříme pozitivním naladěním.

Renata Pavlíčková, redakce

Jiří Pačinek: Sklář musí mít fortel i něhu

Letošní léto přineslo kromě různých omezení prostor pro poznávání krás Česka. Jistě jste i vy na svých toulkách potkali zajímavé lidi a seznámili se s umem zdejších obyvatel. Já jsem měla příležitost navštívit jedinečnou sklárnu uměleckého skláře Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova.

Božena Hažová, redakce

Advokát Václav Láska: Senioři musí být ve střehu, šmejdi stále útočí

Předváděcí akce, na kterých podvodníci nutili seniory k nákupům předražených hrnců a dalšího zboží, sice skončily, přesto jsou podle advokáta Václava Lásky takzvaní šmejdi stále aktivní.

Jan Raška
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu