Rozhovory

Iva Málková: Mindfulness aneb jak si život vychutnat

Výraz mindfulness je nyní často používán, ale mnoho lidí neví, co si přesně pod ním představit. Přitom je vysvětlení snadné. Nejlépe ho vystihuje slovo všímavost. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a přední odbornice na pomoc lidem, kteří se snaží zbavit obezity a naučit se zdravě jíst, ví o mindfulness hodně.

13. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jiří Ondra: Polovina zdravotních potíží pochází od chodidel

Vyučil se ševcem u Baťi ve Zlíně. Aby mohl šéfovat závodu Svit, musel projít všechny pracovní postupy a zvládnout je. Majitel obuvnické firmy z Lázní Kostelec u Zlína Jiří Ondra říká, že v Česku chybí vymahatelnost práva.

8. 9. 2019 Redakce

Šárka Strachová: S tátou nejsem v kontaktu a asi se to nezmění

Jedna z nejslavnějších českých lyžařek Šárka Strachová si užívá dceru Emu a volný čas věnuje své klinice. Co dělala v létě a jak vzpomíná na svou lyžařskou éru?

26. 8. 2019 Michaela Bučková

Jitka Smutná: Mám lidi namíchané s dobrými i horšími vlastnostmi ráda

Působila dlouhá léta v Ostravě a také v Národním divadle v Praze. Je výraznou osobností s nezaměnitelným projevem. Jitka Smutná ale také zpívá a sama si písničky skládá. Na čtvrtek 5. září připravila pro divadlo Ungelt charitativní koncert.

23. 8. 2019 Redakce

Carmen Mayerová: Neztrácím humor a neberu se tak vážně

Známe ji z prken divadel i hudební scény v Karlíně. Nyní exceluje ve hře Pardál v pražském divadle Ungelt. Herečka Carmen Mayerová, manželka Petra Kostky.

15. 8. 2019 Redakce

Chovatelka Kateřina Nepustilová: Kůň je skutečná osobnost

Dvacet koz, čtyři koně, psi, slepice, husa. Velké potěšení a radost, ale i velká dřina pro mladou ženu, která dala přednost přírodě před životem ve městě.

1. 8. 2019 Redakce

Iva Pazderková: Uspořádala jsem si život

Herečku, moderátorku, zpěvačku Ivu Pazderkovou proslavilo účinkování ve stand-up komedii Na stojáka, hraje také v divadle Na Fidlovačce a vystupuje s legendární kapelou Pražský výběr. Kde bere náměty a jak se má?

25. 7. 2019 Michaela Bučková

Psycholog Jeroným Klimeš: Eutanazie je vlastně způsob, jak neplatit lidem důchod

Jaký má uznávaný psycholog názor na eutanazii a kteří klienti nejčastěji navštěvují jeho ordinaci? „Mnohem větší oříšek než úmrtí v rodině je rozchod,“ říká mimo jiné Jeroným Klimeš v rozhovoru pro portál i60.cz.

18. 7. 2019 Redakce

Češka, která žije s vlky

Tanja Askani, Češka žijící v německém Hamburku, žije s vlky a naučila se jim porozumět. Odchovala také pár desítek handicapovaných mláďat a snaží se bořit mýty o těchto zvířatech. O životě s vlčí smečkou napsala knihu Vlčí stopy.

13. 7. 2019 Michaela Bučková

Co říkal Karel Gott v roce 1963, když poprvé vyhrál Zlatého slavíka?

Tento rozhovor jsme našli v tehdejším vydání časopisu Mladý svět. Je to unikátní záznam. Tehdy bylo Karlu Gottovi 23 let a jeho oslnivá kariéra se teprve rozjížděla. Rozhovor můžete brát i jako blahopřání k osmdesátým narozeninám, které mistr oslaví 14. července.

11. 7. 2019 Redakce