Rozhovory

Jiří Suchý: Premiéra je vždycky napínavá

Stále jede naplno, takže i mladí by mu mohli závidět. Naposledy ve svém divadle Semafor uvedl novou hru MeToo, v níž tak trochu zlehčuje aktuální společenské téma.

13. 1. 2019 Redakce

Miroslav Hanuš: Představení je jako rande

I když bylo pod nulou, dorazil oblíbený herec a uznávaný režisér do Divadla v Dlouhé jako vždy na svém skútru. Odložil přilbu i nepřehlédnutelnou zelenožlutou bundu a hned dostal otázku, jestli mu při jízdě nevadila zima. "Ale kdepak," usmál se, "vždyť jsem se dobře oblékl. Auto sice mám, ale po Praze nejradši jezdím takhle."

5. 1. 2019 Redakce

Vladimír Beneš: Operovat? Neoperovat?

Známý neurochirurg, profesor MUDr. Vladimír Beneš, DrSc., se svému oboru věnuje už čtyřicet let. „Někdy se mi stává, že si prohlížím snímky pacientů i několik dní a přemýšlím, kudy na to. To je ve skutečnosti mnohem závažnější část operace nežli zákrok samotný,“ říká o operacích mozku.

2. 1. 2019 Redakce

Jaderná fyzička: Fyzika a malování mají něco společného

V 71 letech vede Grantovou agenturu České republiky, která rozděluje peníze na výzkum vědcům. Jací jsou dnešní mladí vědci, jak žijí ve srovnání s komunismem, vypráví v rozhovoru jaderná fyzička Alice Valkárová. Kromě vědy také ráda maluje.

28. 12. 2018 Michaela Bučková

Adam Vojtěch: Připravujeme cestu, jak k pacientům dostat i velmi drahé léky

I do zdravotnictví vstoupila všudypřítomná elektronizace. Prvním celostátním počinem je elektronický recept, který bude během příštího roku obohacen o tzv. lékový záznam. Jde o elektronický seznam všech léků, které pacient užívá.

27. 12. 2018 Redakce

Renesanční člověk 21. století

Rodák z pražského Smíchova Miloš Novák (1947) je úchvatný vypravěč. Umí poutavě zpracovat každou historku, která se kolem něj jen mihne. Naštěstí nezůstal jen u vyprávění a začal svůj pestrý život popisovat v knížkách. Začátkem prosince vyšel jeho čtvrtý titul s názvem Pohádky nejen pro seniory.  

24. 12. 2018 Redakce

Václav Hudeček: Na housle musím trénovat stejně jako v mládí

Velmi aktivním šedesátníkem je i přední český houslista Václav Hudeček, který ročně odehraje stovku koncertů doma i v zahraničí. „Hraji už 52. sezonu a stále mě to baví,“ říká.

14. 12. 2018 Michaela Bučková

Jiří Babica: Nejdivočejší Silvestr? Tajfun v Austrálii

Známý kuchař, nadšený sportovec, majitel obchodu a servisu s lyžemi Jiří Babica je vášnivým cestovatelem. Kde všude strávil Vánoce nebo Silvestra a co všechno tam zažil, o tom umí poutavě vyprávět. 

6. 12. 2018 Redakce

Adam Mišík: Ať udělám cokoliv, vždy mě budou s tátou srovnávat

Má 21 let a jeho životopis už má spoustu kolonek – hrál v desítkách filmů a seriálů, vydal několik alb i singlů, byl také jedním ze soutěžících letošní StarDance.

3. 12. 2018 Michaela Bučková

Fotbalista Antonín Panenka dnes slaví sedmdesáté narozeniny

Antonín Panenka. A gól. Jsme mistři Evropy. To hlásil legendární komentátor Karol Polák v červnu 1976 z Bělehradu do Československa. Fotbalista Bohemians Praha Antonín Panenka dosud neviděným způsobem kopl rozhodující penaltu a českoslovenští fotbalisté poprvé a zatím naposledy vyhráli mistrovství Evropy. 

2. 12. 2018 Redakce