Rozhovory

Eva Štěpánková: Nefňukej a makej. Toto heslo mě postavilo znovu na nohy

Zakladatelce a majitelce slavné kosmetické značky se říká česká Estée Lauder. Ještě na mateřské dovolené začala Eva Štěpánková připravovat první výrobky ve svém rodinném domku. Když to poměry dovolily, založila v roce 1991 firmu RYOR.

19. 11. 2019 Redakce

Ladislav Špaček: Po 30 letech jsme k sobě ohleduplnější

Ladislav Špaček se ani ve svých sedmdesáti letech nenudí. Právě mu vyšly dvě nové knížky, objíždí republiku se svými přednáškami, chystá se napsat další knihu.

16. 11. 2019 Michaela Bučková

Dalma Špitzerová: Díky divadlu jsem přežila koncentrační tábor

Stejně jako je neobvyklé její jméno, neobvyklý je i její životní příběh. Nacisté zabili její rodiče, bratra, sestru. Ona přežila. Elegantní dáma se nebojí vyprávět o osudu své rodiny, protože ví, že zážitky konkrétního člověka mnohdy vypovědí více než učebnice dějepisu.

8. 11. 2019 Redakce

Josef Fousek: I samota je krásná, ale musíš mít někoho, komu o ní vyprávíš

Písničkář, básník, textař, spisovatel, cestovatel, fotograf. Uspořádal přes padesát výstav, napsal na třicet knih. Vystupoval v divadle Semafor, napsal text slavné písně "Až mě andělé", kterou zhudebnil a nazpíval Petr Spálený.

8. 11. 2019 Redakce

Farářka Věra Lukášová: Všichni musíme toužit po tom, aby se říkala pravda

Do svých šedesáti let se Věra Lukášová pohybovala u filmu. Byla také osobní asistentkou cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Po úmrtí manžela zaujala jeho místo v evangelickém sboru na pražském Jarově. Evangelická farářka oslavila koncem října devadesát let.

5. 11. 2019 Božena Hažová, redakce

Jana Krausová: Divadlu jsem se vyhýbala, až jsem u něj skončila

Herečka a výtvarnice Jana Krausová je šarmantní a optimistická dáma. Dnes ji můžeme nejen v pražském Studiu DVA, ale i na různých českých scénách v rámci zájezdových představení. Pečuje o svou devadesátiletou maminku, stará se o dům se zahradou a společnost jí dělají dva psi.

3. 11. 2019 Redakce

Martin Moravec: Do hlubin mozku s neurochirurgem Benešem

Jeden z nejlepších neurochirurgů na světě Vladimír Beneš a novinář, autor úspěšných knih Martin Moravec. Tato dvojice se dala dohromady a výsledkem je kniha Mé cesty do hlubin mozku.

2. 11. 2019 Redakce

Cyril Höschl: Optimističtí jedinci jsou na tom lépe než škarohlídi

Rozhovor s profesorem Cyrilem Höschlem o podzimním splínu, depresích, demenci a jiných projevech stáří. A hlavně o tom, jak se jim bránit.  

28. 10. 2019 Oldřich Čepelka

Ladislav Kabelka: Česko není na stárnutí populace připraveno

Paliativní péče je rozvíjející se segment. Avšak tento obor potřebuje mnohem rychlejší dynamiku, říká Prim. MUDr. Ladislav Kabelka v rozhovoru pro portál i60.cz.

14. 10. 2019 Redakce

Dana Syslová: Jsem pod dekou. Těším se, až se dám zase dohromady

Ranní vstávání, pokud natáčí Ulici, jí nevadí. „Když jsme třeba na dovolené, všichni přijdou na devátou. A já tam straším už od pěti a pozoruju východ slunce. Je to divné, dřív jsem dokázala spát celé dopoledne, ale to se léty změnilo,“ říká v rozhovoru pro portá i60 oblíbená herečka.

1. 10. 2019 Redakce