Rozhovory

Zdeněk Srstka: Lidi, mám vás rád!

Pořad České televize Chcete mě? je stále divácky oblíbeným pořadem. S Martou Kubišovou se v jeho moderování od roku 1995 střídá Zdeněk Srstka. Letos to bude neuvěřitelných dvaadvacet let. Ještě neuvěřitelnější je, že tento vitální muž, který nás řadu let baví na plátnech kin i televizních obrazovkách, oslaví za měsíc dvaaosmdesát let! 

29. 8. 2017 Zuzana Musílková

Co když uslyšíte: Jste stará

Proč zaměstnavatelům připadají padesátiletí lidé nepoužitelní? Změní se to někdy? Je to lež, když v životopise zatajíme věk? Téma, o kterém ví Jana Yahoda dost. Tato žena má za sebou skvělou kariéru v nadnárodních společnostech i poznání, jaké to je, když vám dá někdo najevo: Jste pro nás stará.

6. 8. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Do jižních Čech patří také krásná keramika

Pár kilometrů od Týna nad Vltavou je malá vesnička a v ní malá dílnička. Patří Ivaně a Jiřímu Tomší. Ateliér či dílnička velká jako dlaň je plná všemožných výtvorů. Schnoucí a vypálené polotovary jsou umně nastavené ve všech koutech až ke stropu. Hrnčířský kruh a dominantně ohromná pec na vypalování se sem taktak vešly. Stačí málo, zavrávorat, škobrtnout a už by se dala střepy vydláždit silnice až do blízkého města...

29. 7. 2017 Redakce

Milada Karasová: Důležité je mít radost ze života a žít přítomným okamžikem

Bývalá majitelka a ředitelka československé a potom i české nejúspěšnější modelingové agentury, spolupracující s nejšpičkovějšími zahraničními agenturami. Objevila a zastupovala slavné modelky: Evu Herzigovou, Simonu Krainovou, Terezu Maxovou, Pavlínu Němcovou, Danielu Peštovou a spoustu dalších neméně známých.

20. 7. 2017 Redakce

Jan Žižka: Na našich cestách neztrácíme ani minutu

Řadu let působil v diplomatických službách, procestoval desítky zemí po celém světě a své zážitky popsal v několika knihách. „V každé zemi se hlavně snažím vnímat tamní kulturu, jejich vidění světa. To mne obohacuje. Cestování je pro mne něco jako droga,“ říká cestovatel a spisovatel Jan Žižka.

12. 7. 2017 Redakce

Iva Holmerová: Ve zralém věku je důležité mít se rád a neskuhrat

Hovoříme-li o zralém věku, vždy se mi mimoděk automaticky vybaví jméno Iva Holmerová. Docentka, MUDr., primářka, PhD., ale především skromná, vždy usměvavá dáma, která se už od dob studií věnuje problematice stáří. Krom projektu Gerontologického centra a gerontologie jako takové pomáhá a vnáší osvětu i do problematiky Alzheimerovy choroby a demence. Přednáší, vystupuje v médiích, účastní se konferencí v ČR i za jejími hranicemi.

24. 6. 2017 Zuzana Musílková

Ivo Šmoldas: Starší lidé jsou životaschopnější

Přesně tak jsem si ho představovala: Inteligentní, vtipný, pohotový a jistě i dobrý člověk. Je stále velmi zaměstnaný, byť pracuje na volné noze. Známe ho jako vtipného glosátora života, politické i kulturní scény, z rádií či různých televizních pořadů.

19. 6. 2017 Redakce

Karel Pacner: Start Apolla 11 na Měsíc byl můj největší životní zážitek

Oženil se s vědou, napsal 53 knih, viděl v USA start Apolla 11, které letělo na Měsíc. „Bylo to šíleně nádherné vidět, jak startuje nejmocnější raketa světa,“ vzpomíná dnes 81letý novinář Karel Pacner. Stále píše knihy, v minulých dnech mu vyšlo nové vydání knihy Tajný závod o Měsíc.

13. 5. 2017 Redakce

Hana Lancová zpovídá paní Alenku Panákovou

Koncem roku 2016 jsem se v jednom ze svých článků zmínila o organizaci "Společenství vdov a vdovců"…

13. 4. 2017 Hana Lancová

Nejen o srdci s kardiologem MUDr. Ivanem Jeřábkem

Na kardiologii Ústřední vojenské nemocnice v Praze a jmenovitě k MUDr. Ivanu Jeřábkovi, náměstku…

17. 3. 2017 Zuzana Pivcová