Rozhovory

Miloš Urban: Prý je se mnou těžké žít, protože jsem duchem nepřítomný

Jaké je to být spisovatelem v Česku, jakou knížku právě teď píše a jaké to je slavit padesátiny? O tom v rozhovoru pro portál i60.cz hovoří spisovatel, překladatel a redaktor nakladatelství Argo Miloš Urban.

16. 11. 2017 Michaela Bučková

Milan Hnilička: Stačí jen tak málo, jedna hodina chůze denně

Pro názory na budoucnost českého sportu jsme se vydali za trojnásobným mistrem světa v hokeji a členem vítězného týmu z Nagana Milanem Hniličkou.

17. 10. 2017 Redakce

Julius Špičák: Nemůžeme se nechat trpně vláčet životem

Pro recept na kvalitní seniorský život jsme se vydali za profesorem Juliem Špičákem do pražského Institutu klinické a  experimentální medicíny (IKEM). Patří k významným českým gastroenterologům. 

13. 10. 2017 Redakce

Stanislav Fridrich: Birell je nejlepší iontový nápoj

Jistě jste si všimli, jak za poslední roky vzrůstá obliba nealkoholického piva v Česku. Nebývalé přízni se těší nealkoholická piva s různými ovocnými příchutěmi. K těm nejoblíbenějším patří vše ze „stáje“ společnosti Radegast. Vydali jsme se proto za bývalým ředitelem Radegastu  a tradičním českým sládkem Ing. Stanislavem Fridrichem.

5. 10. 2017 Redakce

Zdeněk Srstka: Lidi, mám vás rád!

Pořad České televize Chcete mě? je stále divácky oblíbeným pořadem. S Martou Kubišovou se v jeho moderování od roku 1995 střídá Zdeněk Srstka. Letos to bude neuvěřitelných dvaadvacet let. Ještě neuvěřitelnější je, že tento vitální muž, který nás řadu let baví na plátnech kin i televizních obrazovkách, oslaví za měsíc dvaaosmdesát let! 

29. 8. 2017 Zuzana Musílková

Co když uslyšíte: Jste stará

Proč zaměstnavatelům připadají padesátiletí lidé nepoužitelní? Změní se to někdy? Je to lež, když v životopise zatajíme věk? Téma, o kterém ví Jana Yahoda dost. Tato žena má za sebou skvělou kariéru v nadnárodních společnostech i poznání, jaké to je, když vám dá někdo najevo: Jste pro nás stará.

6. 8. 2017 Vratislava Hofmanová, redakce

Do jižních Čech patří také krásná keramika

Pár kilometrů od Týna nad Vltavou je malá vesnička a v ní malá dílnička. Patří Ivaně a Jiřímu Tomší. Ateliér či dílnička velká jako dlaň je plná všemožných výtvorů. Schnoucí a vypálené polotovary jsou umně nastavené ve všech koutech až ke stropu. Hrnčířský kruh a dominantně ohromná pec na vypalování se sem taktak vešly. Stačí málo, zavrávorat, škobrtnout a už by se dala střepy vydláždit silnice až do blízkého města...

29. 7. 2017 Redakce

Milada Karasová: Důležité je mít radost ze života a žít přítomným okamžikem

Bývalá majitelka a ředitelka československé a potom i české nejúspěšnější modelingové agentury, spolupracující s nejšpičkovějšími zahraničními agenturami. Objevila a zastupovala slavné modelky: Evu Herzigovou, Simonu Krainovou, Terezu Maxovou, Pavlínu Němcovou, Danielu Peštovou a spoustu dalších neméně známých.

20. 7. 2017 Redakce

Jan Žižka: Na našich cestách neztrácíme ani minutu

Řadu let působil v diplomatických službách, procestoval desítky zemí po celém světě a své zážitky popsal v několika knihách. „V každé zemi se hlavně snažím vnímat tamní kulturu, jejich vidění světa. To mne obohacuje. Cestování je pro mne něco jako droga,“ říká cestovatel a spisovatel Jan Žižka.

12. 7. 2017 Redakce