Rozhovory

Josef Fousek: I samota je krásná, ale musíš mít někoho, komu o ní vyprávíš

Písničkář, básník, textař, spisovatel, cestovatel, fotograf. Uspořádal přes padesát výstav, napsal na třicet knih. Vystupoval v divadle Semafor, napsal text slavné písně "Až mě andělé", kterou zhudebnil a nazpíval Petr Spálený.

8. 11. 2019 Redakce

Farářka Věra Lukášová: Všichni musíme toužit po tom, aby se říkala pravda

Do svých šedesáti let se Věra Lukášová pohybovala u filmu. Byla také osobní asistentkou cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Po úmrtí manžela zaujala jeho místo v evangelickém sboru na pražském Jarově. Evangelická farářka oslavila koncem října devadesát let.

5. 11. 2019 Božena Hažová, redakce

Jana Krausová: Divadlu jsem se vyhýbala, až jsem u něj skončila

Herečka a výtvarnice Jana Krausová je šarmantní a optimistická dáma. Dnes ji můžeme nejen v pražském Studiu DVA, ale i na různých českých scénách v rámci zájezdových představení. Pečuje o svou devadesátiletou maminku, stará se o dům se zahradou a společnost jí dělají dva psi.

3. 11. 2019 Redakce

Martin Moravec: Do hlubin mozku s neurochirurgem Benešem

Jeden z nejlepších neurochirurgů na světě Vladimír Beneš a novinář, autor úspěšných knih Martin Moravec. Tato dvojice se dala dohromady a výsledkem je kniha Mé cesty do hlubin mozku.

2. 11. 2019 Redakce

Cyril Höschl: Optimističtí jedinci jsou na tom lépe než škarohlídi

Rozhovor s profesorem Cyrilem Höschlem o podzimním splínu, depresích, demenci a jiných projevech stáří. A hlavně o tom, jak se jim bránit.  

28. 10. 2019 Oldřich Čepelka

Ladislav Kabelka: Česko není na stárnutí populace připraveno

Paliativní péče je rozvíjející se segment. Avšak tento obor potřebuje mnohem rychlejší dynamiku, říká Prim. MUDr. Ladislav Kabelka v rozhovoru pro portál i60.cz.

14. 10. 2019 Redakce

Dana Syslová: Jsem pod dekou. Těším se, až se dám zase dohromady

Ranní vstávání, pokud natáčí Ulici, jí nevadí. „Když jsme třeba na dovolené, všichni přijdou na devátou. A já tam straším už od pěti a pozoruju východ slunce. Je to divné, dřív jsem dokázala spát celé dopoledne, ale to se léty změnilo,“ říká v rozhovoru pro portá i60 oblíbená herečka.

1. 10. 2019 Redakce

Jan Šiml: Důchodový věk je výzva k novému začátku, nikoliv k rezignaci

V osmdesáti letech dělá průvodce, vede odborná zdravotní cvičení pro seniory a motivuje je k neustálému pohybu. "Pohyb je nejúčinnější a nejlevnější lék proti předčasnému stárnutí," říká v rozhovoru Jan Šiml.

28. 9. 2019 Redakce

Iva Málková: Mindfulness aneb jak si život vychutnat

Výraz mindfulness je nyní často používán, ale mnoho lidí neví, co si přesně pod ním představit. Přitom je vysvětlení snadné. Nejlépe ho vystihuje slovo všímavost. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a přední odbornice na pomoc lidem, kteří se snaží zbavit obezity a naučit se zdravě jíst, ví o mindfulness hodně.

13. 9. 2019 Vratislava Hofmanová, redakce

Jiří Ondra: Polovina zdravotních potíží pochází od chodidel

Vyučil se ševcem u Baťi ve Zlíně. Aby mohl šéfovat závodu Svit, musel projít všechny pracovní postupy a zvládnout je. Majitel obuvnické firmy z Lázní Kostelec u Zlína Jiří Ondra říká, že v Česku chybí vymahatelnost práva.

8. 9. 2019 Redakce