Rozhovory

Marie Magdalena Dufková: Tanec je droga, která vás drží do pozdního věku

Vystudovala jadernou energetiku, ale její celoživotní láskou je tanec. Díky němu našla manžela, se kterým získala řadu titulů. Poté, co manžel musel ze zdravotních důvodů s tancem skončit, našla si na inzerát Francouze. I s ním dosáhla řadu úspěchů a tančí stále, i ve svých pětašedesáti letech.

Jan Raška

Lenka Lindaurová: Současné výtvarné umění je v krizi

Je známou výtvarnou kritičkou a kurátorkou výstav vizuálního umění. Lenka LIndauerová hodnotí úroveň současné české výtvarné scény.

Božena Hažová, redakce

Radim Uzel: Nemáte chuť na sex? Běžte na ryby nebo do hospody

Proč provozovat sex v kterémkoli věku, to vysvětluje známý sexuolog, gynekolog a vysokoškolský pedagog. „Člověk by se ale neměl nutit,“ říká Radim Uzel, jemuž bude v březnu osmdesát let.

Táňa Nečadová, redakce

Choreograf a tanečník Václav Kuneš: Tancem lze říct všechno

The Watcher, Panthera, Máchův Máj - to jsou jména tanečních představení, za kterými stojí choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE Václav Kuneš.

Michaela Bučková

Karel Nešpor: Každý střízlivý den je skvělý, natož celý měsíc

Karel Nešpor, český psychiatr specializující se na léčbu návykových nemocí, celý život říká, že normální je abstinovat. Jak se podlě něj mění chování Čechů k alkoholu a dalším drogám a co si myslí o moderní iniciativě Suchej únor?  

Michaela Bučková

Mistr cukrář Josef Maršálek: Typicky českou chuť dělají mák a povidla

Prosadil se v Londýně, kde chystal sladkosti pro Buckinghamský palác, Downing Street číslo 10 či luxusní obchodní dům Harrods. Nejdál se dostal se svou profesí do Indie.

Táňa Nečadová, redakce

Japonci neznají volný čas, do školy se chodí denně

Japonsko je letos "in". V létě se tam bude konat olympiáda a s Českou republikou oslaví sto let od navázání diplomatických vztahů. O Zemi vycházejícího slunce jsme si povídali s japanologem Ondřejem Hýblem.

Michaela Bučková

Zdeněk Maryška: Mou hereckou kariéru v USA zachránil Paul Newman

Na počátku 80. let emigroval do USA. Zpočátku se živil jako číšník, obsluhoval Franka Sinatru či Madelaine Albrightovou, poté ale získal angažmá v divadle v Chicagu a stal se kolegou Paula Newmana. Dodnes si drží amerického agenta a má dvě občanství.

Redakce

Milan Hein: Netýrám se, předsevzetí si nedávám

Divadelní podnikání má svá úskalí. Pražský Ungelt je malé soukromé divadlo, které si na sebe musí vydělat. Co všechno proto dělá celý soubor jsme se zeptali majitele divadla a herce Milana Heina.

Božena Hažová, redakce

Po sedmdesátce malířkou. Ludmila ví, že začít se dá v jakémkoli věku

Jmenuje se Ludmila Petřvalská. Je jí devadesát čtyři let. Umí krásně malovat. Tušila to dlouho, od mládí, jenže žila v prostředí a v době, kdy nebylo obvyklé podporovat u mladé ženy nějaký talent. Tak se malování začala věnovat, až když to šlo. Po své sedmdesátce.

Redakce
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.