Rozhovory

Herec Jiří Langmajer: Díky vlivu silných a také krásných jevištních partnerek jsem překonal fázi solitéra

Herce Jiřího Langmajera můžete vidět hned na několika pražských scénách, a to od Violy až po Divadlo Palace. V roce 2018 se zabydlel i v Divadle Ungelt, kde spolu s režisérem Vítem Venclem a kolegyní Tatianou Dykovou nazkoušel britské drama Davida Harea Skleněný strop.

Redakce

Biochemik Jan Konvalinka: Recept na koronavirus? Pohyb, slunce, dobrá nálada a očkování proti chřipce

S respektovaným biochemikem a prorektorem Univerzity Karlovy Janem Konvalinkou o tom, že virové pandemie byly, jsou a budou, o hodných a zlých koronavirech, o vynikající české virologické škole i o tom, že imunitu nejlépe podpoříme pozitivním naladěním.

Renata Pavlíčková, redakce

Jiří Pačinek: Sklář musí mít fortel i něhu

Letošní léto přineslo kromě různých omezení prostor pro poznávání krás Česka. Jistě jste i vy na svých toulkách potkali zajímavé lidi a seznámili se s umem zdejších obyvatel. Já jsem měla příležitost navštívit jedinečnou sklárnu uměleckého skláře Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova.

Božena Hažová, redakce

Advokát Václav Láska: Senioři musí být ve střehu, šmejdi stále útočí

Předváděcí akce, na kterých podvodníci nutili seniory k nákupům předražených hrnců a dalšího zboží, sice skončily, přesto jsou podle advokáta Václava Lásky takzvaní šmejdi stále aktivní.

Jan Raška

To, co upeču, musí chutnat především mně, říká Markéta Bačová, cukrářka hotelu Horizont

Taky vás naštve, když vám na dovolené ve slušném hotelu podají koblihy a koláče dovezené ze supermarketu? To se vám v Horizontu v Peci pod Sněžkou stát nemůže.

Božena Hažová, redakce

Vážíme si toho, že nás dal osud dohromady, slavíme každý den, říkají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek

Nedávno oslavili sedmé výročí svatby. Když si tehdy za krásného červnového dne na terase s výhledem na celou Prahu řekli své ANO, ženich už překročil Rubikon šedesátky dávno předtím, a pro nevěstu zralé krásy byl zatím v nedohlednu.

Hana Švejnohová

Špagety carbonara se smetanou? Tak to rozhodně není italská kuchyně, říká restauratér se sicilskou krví Santo Pagana

Jak se pozná pravá italská kuchyně? A kolik dní uběhne, než se mořská ryba dostane českým hostům na talíř? Upřímně a s láskou nám o italské kuchyni povídal Santo Pagana.

Božena Hažová, redakce

Krmiva by se měla střídat maximálně třikrát do roka, říká výživový poradce pro psy a kočky Martin Kváš

Kdo si pořídí psa nebo kočku, řeší, jaké krmivo je pro jeho mazlíčka nejvhodnější. Zpravidla lidé hledají pomoc na internetu, kde se výběru krmiv věnují nejrůznější poradny. Spoléhat se na jejich rady však může být ošemetné. 

Jan Raška

Lidé si teď snad budou více vážit práce kuchařů, říká Jiří Švestka z hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou

Je už celkem běžné, že si místo své dovolené vybíráme mimo jiné i kvůli kulinářským zážitkům.  Pokud jste vyznavači tradiční i moderní kuchyně, navštivte hotel Horizont v Peci pod Sněžkou. Jiří Švestka, tamní šéfkuchař, vám předloží speciality z grilu ale třeba i cuketové špagety.

Božena Hažová, redakce

Senioři vytvářejí českou Wikipedii, inspirují i zahraničí

Senioři na společných workshopech i z domova už vytvořili a upravili tisíce nových hesel na největší internetové encyklopedii Wikipedii. Projekt provozovaný spolkem Wikimedia Česká republika je ve světě unikátní a opakovaně inspiruje neziskové organizace z různých zemí.

Redakce i60
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu