Rozhovory

Šéf svazu obchodu Tomáš Prouza: Slevové akce v obchodech budou pokračovat

Inzertní portály i cestovní agentury hlásí zvýšený zájem o tuzemskou dovolenou. V hledáčku jsou především horské chaty, menší penziony a apartmány.

Jan Raška

Virolog Pavel Plevka: Druhá vlna epidemie může klidně udeřit už v létě

Šance, že české laboratoře vyvinou vakcínu proti koronaviru SARS-CoV-2 je minimální. Myslí si to přední český virolog Pavel Plevka.

Jan Raška

Z krize se snad rychle otřepeme, my potřebujeme diváky a oni nás, říká herečka Ilona Svobodová

Po dlouhých letech měla čas na sebe. Uklidila si dům, zahradu, učila se angličtinu, zařídila si kvůli studentům facebook.

Jan Raška

Baletka: Stýská se mi po plném hledišti

Baletka Pavlína Červíčková, sólistka souboru Laterny magiky, doma v karanténě nezahálí. Připravuje jednoduché online tréninky klasického baletu, šije roušky, vaří, zahradničí na balkoně, uklízí a čte.

Michaela Bučková

Psychika občas bývá na bodu mrazu, ale vydržíme, říká šéfka bohumínského klubu seniorů Hana Práglová

Hana Práglová vede jedenáct let seniorský klub v Bohumíně. Za tu dobu se rozrostl na zhruba 500 členů. Co všechno koronavirová karanténa vzala bohumínským seniorům a jak současnou krizi zvládají?

Jan Raška

Profesor Omar Šerý: Věřím, že srpen je pro Českou republiku měsícem, kdy si budeme moci vydechnout

Neurobiolog a specialista na DNA diagnostiku Omar Šerý varuje před předčasným uvolňováním restriktivních opatření. Řízené promořování je podle něho velmi nebezpečné.

Jan Raška

Michal Viewegh: Každý den si píšu deník

Převážně zdvořilý Leopold je nová kniha Michal Viewegha. Odehrává se na Sázavě, kde současnou karanténu tráví i spisovatel.  "Inspirovala mě moje dvě manželství a taky stárnutí," říká o nové knize.

Michaela Bučková

Kateřina Macháčová: Pohyb pomáhá odolávat stresu, zvyšovat sebevědomí a podporuje kvalitu spánku

Léta se věnuje výzkumu v oblasti aktivního stárnutí. Vytvořila koncept cvičení pro seniory k udržení fyzické i duševní rovnováhy. "Tělo a duše se navzájem ovlivňují. Pokud budeme silní fyzicky, budeme mít i dost psychických sil," říká v rozhovoru Kateřina Macháčová z Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče.

Jan Raška

Rostislav Šrom: Jednou jsem si řekl, že když už nebudu tančit, tak ale u divadla chci zůstat, a tak se sen stal skutečností

Rostislav Šrom, produkční a choreograf. Vystudoval taneční konzervatoř v Praze, získal několik certifikátů instruktora, působil v mnoha tanečních projektech a divadelních představeních. Nyní se naplno věnuje produkci v Divadle Na Fidlovačce a trochu času mu zbývá i k výuce mladých tanečníků.

Redakce

Ředitel divadla Viola: Snad se k nám diváci zase vrátí

Všechna česká divadla musela v únoru zavřít svá jeviště a herci zůstali doma. Jak se s nečekaně volným časem vypořádal Robert Tamchyna, šéf Violy, „nejmenšího velkého divadla“ v Praze, které je permanentně vyprodané? „Čtu, hledám, přemýšlím, co by pro Violu bylo vhodné a nejlepší,“ říká v rozhovoru.

Michaela Bučková
Nej...
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.