Rozhovory

Moderátorka Jana Havrdová: Ledničku nepřecvičím

Znáte ji České televize jako moderátorku pořadu Sama doma. Zároveň je ale Jana Havrdová prezidentkou Českého svazu aerobiku a fitness, dvojnásobnou mistryní světa ve fitness step, působila jako cvičitelka a byla tváří mnoha pohybově osvětových projektů. 

29. 11. 2019 Michaela Bučková

Radkin Honzák: Ztráta radosti by měla být popudem k vyhledání odborné pomoci

Po padesátce mají lidé větší sklon k duševní nepohodě. Týká se to žen i mužů. „Je to otázka nejen končícího období možné reprodukce, ale také poklesu tělesné i psychické kondice. Úspěšné zvládnutí této změny spočívá ve schopnosti si ji přiznat,“ říká v rozhovoru psychiatr Radkin Honzák.

27. 11. 2019 Redakce

Připadá mi, že jsem v Semaforu nikdy hrát nepřestal, říká Luděk Sobota

Oslavil 76 narozeniny a vyšla mu kniha Holé a trapné dýchání, ve které herec, bavič, scénárista a režisér Luděk Sobota popsal, co ho v životě potkalo, a dal nahlédnout do své tvorby.

26. 11. 2019 Michaela Bučková

Václav Marhoul: Dobro v lidech není možné úplně zničit

Nabarvené ptáče. 11 let příprav. Z toho 3 roky práce na scénáři, kdy vzniklo celkem 17 jeho verzí. 8 000 naježděných kilometrů při obhlídce lokací v Polsku, Ukrajině, Česku a Slovensku.

24. 11. 2019 Kamil Chalupa

Eva Štěpánková: Nefňukej a makej. Toto heslo mě postavilo znovu na nohy

Zakladatelce a majitelce slavné kosmetické značky se říká česká Estée Lauder. Ještě na mateřské dovolené začala Eva Štěpánková připravovat první výrobky ve svém rodinném domku. Když to poměry dovolily, založila v roce 1991 firmu RYOR.

19. 11. 2019 Redakce

Ladislav Špaček: Po 30 letech jsme k sobě ohleduplnější

Ladislav Špaček se ani ve svých sedmdesáti letech nenudí. Právě mu vyšly dvě nové knížky, objíždí republiku se svými přednáškami, chystá se napsat další knihu.

16. 11. 2019 Michaela Bučková

Dalma Špitzerová: Díky divadlu jsem přežila koncentrační tábor

Stejně jako je neobvyklé její jméno, neobvyklý je i její životní příběh. Nacisté zabili její rodiče, bratra, sestru. Ona přežila. Elegantní dáma se nebojí vyprávět o osudu své rodiny, protože ví, že zážitky konkrétního člověka mnohdy vypovědí více než učebnice dějepisu.

8. 11. 2019 Redakce

Josef Fousek: I samota je krásná, ale musíš mít někoho, komu o ní vyprávíš

Písničkář, básník, textař, spisovatel, cestovatel, fotograf. Uspořádal přes padesát výstav, napsal na třicet knih. Vystupoval v divadle Semafor, napsal text slavné písně "Až mě andělé", kterou zhudebnil a nazpíval Petr Spálený.

8. 11. 2019 Redakce

Farářka Věra Lukášová: Všichni musíme toužit po tom, aby se říkala pravda

Do svých šedesáti let se Věra Lukášová pohybovala u filmu. Byla také osobní asistentkou cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Po úmrtí manžela zaujala jeho místo v evangelickém sboru na pražském Jarově. Evangelická farářka oslavila koncem října devadesát let.

5. 11. 2019 Božena Hažová, redakce

Jana Krausová: Divadlu jsem se vyhýbala, až jsem u něj skončila

Herečka a výtvarnice Jana Krausová je šarmantní a optimistická dáma. Dnes ji můžeme nejen v pražském Studiu DVA, ale i na různých českých scénách v rámci zájezdových představení. Pečuje o svou devadesátiletou maminku, stará se o dům se zahradou a společnost jí dělají dva psi.

3. 11. 2019 Redakce