Domácí mazlíčci

Filípek

Filip byl pejsek mého někdejšího přítele. Vzal si ho z útulku. Byl to sympaťáček, měla jsem ho moc…

7. 2. 2020 Věra Ježková

Život se psem i kočkou aneb Tak se na mne nezlob!

"V novém domečku budete mít každý svůj pokojíček a zvířátko," slíbili jsme dětem jako satisfakci za určitá omezení při stavbě domu. Trochu nám pak dalo práci, než jsme jim vymluvili žirafu a slona, až po návštěvě zoo se děti smířily s pejskem a kočičkou.

6. 2. 2020 Libuše Křapová

Bobík z útulku

Milí člověci, mohou se soutěže v i60 zúčastnit taky pejskové? Byla jednou jedna psí holka, která…

6. 2. 2020 Alena Gebauerová

Domácí mazlíčci: O vztahu člověka a zvířete

Zvířata byla odnepaměti našimi společníky. Žili s námi ve vzájemné symbioze, my jsme potřebovali je, oni potřebovali nás. Tak jako každý člen rodiny, i každé zvíře v rodině mělo své místo, svůj význam. Kravka dávala mléko, slepice vajíčka, pes hlídal stavení, kočka chytala myši, atd.

5. 2. 2020 ivana kosťunová

Pejsek Matýsek

Mám psíka, malého jorkšírka, a jmenuje se Matýsek. Říkám o něm, že je to nejlepší chlap mého života. Je skromný, chce se jenom vyvenčit  a najíst, a když má náladu, tak pomazlit. No, některý chlap to chce také, ale má smůlu, není pes.

3. 2. 2020 Hana Šimková

Kočka z minulého století

Dovezly jsme si ji koncem léta 1998 z výstavy různých domácích zvířat. Sotva odrostlé nalezené kotě bylo určeno k osvojení. Nedoufaly jsme, že nahradí mimořádně chytrého a milovaného kocourka, který nám před pár týdny v poměrně nízkém věku odešel. Přesto jsme ji pojmenovaly Naďa, tedy naděje.

2. 2. 2020 Marcela Pivcová

Proč mám kocoura v paneláku

Dlouhá léta jsme žili v romantickém domku blízko řeky v Braníku. Vystřídalo se u nás několik kocourů. Běhali samozřejmě svobodně venku. Okolo samé domky se zahrádkami, nad námi lesík, eldorádo.

31. 1. 2020 Irena Mertová

Naše Majka

Od dětství jsem si strašně přála mít psa, ale rodiče nepovolili. Až jednou mě chtěli překvapit a…

29. 1. 2020 Jitka Hašková

Starosti fenky Scheyly

Odnesli mě od mámy i sourozenců a ani jsem se nestihla rozloučit. Nová paní mě vezla ve velké plechové krabici, kde jsem zvracela celou cestu. Říkala, že pokud je mně zle teď, tak v autě budu zvracet vždycky, a že to může být velký problém, když auto nesnáším. Taky jsem přísahala, že do něj už nikdy nevlezu, jen tak mě tam nedostanou.

26. 1. 2020 Renáta Pouchová

Míca a Chlupáč

Dvě větší koťata, tedy kočky, přivandrovaly odněkud ze Šumavy. Jedna byla strakatá a druhá černá…

25. 1. 2020 Jitka Mošovská