Jak si vyrobit vánoční dekorace (popis)
FOTO: autorka

Jak si vyrobit vánoční dekorace (popis)

9. 12. 2017

Vánoční stromeček, svícen, vánoční srdíčko, vánoční had, věneček, podkovička z papírových ruliček ozdobí a nebo potěší obdarovaného. Srdíčka a podkovičky i s popisem jsem už tady nabídla, tak dnes vyzkoušejte  stromeček, svícen, věneček a hezkou ozdobu na vánoční stůl vánočního hada.

STROMEČEK

Namotáme si z proužků časopisu šířky 7 cm dostatečný počet ruliček. Budeme potřebovat polystyrénový kužel, pár špendlíků, lepidlo herkules. Začneme tak jako u podkoviček překřížením dvou ruliček + jednu ruličku přilepíme na střed tak, aby její konec přesahoval střed o 1 cm. Po zaschnutí začneme obtáčet ruličky papíru od vrchu kužele. Musíme si přišpendlit začáteční omotávání ruliček na vršku kužele špendlíky, aby nám tvar nesjížděl. Pokračujeme podle toho, jestli chceme malý nebo větší stromek. Po dosažení délky špendlíky na vršku odstraníme a kužel vyjmeme. Konce ruliček nalepíme dovnitř stromečku. Nabarvíme barvou ředitelnou vodou (BAKRYLEX) a po zaschnutí ozdobíme .

SVÍCEN

Budeme potřebovat zase papírové  ruličky, rovný kulatý předmět, který budeme obmotávat (používám řasenku vnučky), skleněný kelímek, do kterého umístíme čajovou svíčku a různé ozdoby, jak vidíte na fotkách. Postup je stejný jak u podkoviček s tím rozdílem, že po nabarvení a uschnutí spojíme tavnou pistolí konce podkovičky k sobě. Vznikne malý věneček. Do jeho středu tavnou pistolí nalepíme skleněný kelímek, do něj dáme vonnou  čajovou svíčku a kolem nalepíme různé ozdoby.

VĚNEČEK

Stejný postup jako u  svícnu s tím rozdílem, že omotáváme ruličku od alobalu do požadované velikosti věnečku.

VÁNOČNÍ HAD

Vezmeme si 5 papírových ruliček a mašličkou je pevně svážeme k sobě tak, aby asi 10 cm ruliček vyčnívalo. Do středu dáme ruličku od pečícího papíru a omotáváme do požadované délky asi půl metru, konce ruliček zas pevně svážeme k sobě tak, aby jejich konce vyčnívaly. Ucvakneme si stejně dlouhý drát, který zasuneme dovnitř a vytvarujeme „hada“. Nabarvíme a začneme zdobit čajové svíčky a všechny báněčky a ozdůbky lepíme tavnou pistolí. Moc pěkná ozdoba na vánoční stůl.

Všechny moje výrobky jsou dárkem pro můj klub stomiků Prostějov. Věřím, že se jim budou líbit. Začala jsem s jejich výrobou po chvilkách už po Velikonocích a včera jsem všech 70 kusů zdárně dokončila. Odměnou mi bude hřejivý pocit, když uvidím rozzářené oči stomiků, až si ponesou domů svícen nebo jiný můj výrobek, který si na předvánoční schůzce sami vyberou.

Třeba někoho z vás některý výrobek zaujme a zkusíte si ho vyrobit  a pak dárkem potěšíte své známé. Ten malý svícen je jednoduchý a moc hezký.

 

Portál i60 obsahuje přes 8 000 čtenářských příspěvků - nejrůznějších příběhů, vzpomínek, povídek, básní, cestovatelských tipů, ale i zajímavých návodů, jak si co vyrobit. Tento je jeden z nich, před vánočními svátky jej opět připomínáme.

 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA