Jak si doma jednoduše vyrobit vánoční dekorace
FOTO: autorka

Jak si doma jednoduše vyrobit vánoční dekorace

2. 12. 2020

Vánoční stromeček, svícen, vánoční srdíčko, vánoční had, věneček, podkovička z papírových ruliček ozdobí a nebo potěší obdarovaného. Srdíčka a podkovičky i s popisem jsem už tady nabídla, tak dnes vyzkoušejte  stromeček, svícen, věneček a hezkou ozdobu na vánoční stůl vánočního hada.

STROMEČEK

Namotáme si z proužků časopisu šířky 7 cm dostatečný počet ruliček. Budeme potřebovat polystyrénový kužel, pár špendlíků, lepidlo herkules. Začneme tak jako u podkoviček překřížením dvou ruliček + jednu ruličku přilepíme na střed tak, aby její konec přesahoval střed o 1 cm. Po zaschnutí začneme obtáčet ruličky papíru od vrchu kužele. Musíme si přišpendlit začáteční omotávání ruliček na vršku kužele špendlíky, aby nám tvar nesjížděl. Pokračujeme podle toho, jestli chceme malý nebo větší stromek. Po dosažení délky špendlíky na vršku odstraníme a kužel vyjmeme. Konce ruliček nalepíme dovnitř stromečku. Nabarvíme barvou ředitelnou vodou (BAKRYLEX) a po zaschnutí ozdobíme .

SVÍCEN

Budeme potřebovat zase papírové  ruličky, rovný kulatý předmět, který budeme obmotávat (používám řasenku vnučky), skleněný kelímek, do kterého umístíme čajovou svíčku a různé ozdoby, jak vidíte na fotkách. Postup je stejný jak u podkoviček s tím rozdílem, že po nabarvení a uschnutí spojíme tavnou pistolí konce podkovičky k sobě. Vznikne malý věneček. Do jeho středu tavnou pistolí nalepíme skleněný kelímek, do něj dáme vonnou  čajovou svíčku a kolem nalepíme různé ozdoby.

VĚNEČEK

Stejný postup jako u  svícnu s tím rozdílem, že omotáváme ruličku od alobalu do požadované velikosti věnečku.

VÁNOČNÍ HAD

Vezmeme si 5 papírových ruliček a mašličkou je pevně svážeme k sobě tak, aby asi 10 cm ruliček vyčnívalo. Do středu dáme ruličku od pečícího papíru a omotáváme do požadované délky asi půl metru, konce ruliček zas pevně svážeme k sobě tak, aby jejich konce vyčnívaly. Ucvakneme si stejně dlouhý drát, který zasuneme dovnitř a vytvarujeme „hada“. Nabarvíme a začneme zdobit čajové svíčky a všechny báněčky a ozdůbky lepíme tavnou pistolí. Moc pěkná ozdoba na vánoční stůl.

Všechny moje výrobky jsou dárkem pro můj klub stomiků Prostějov. Věřím, že se jim budou líbit. Začala jsem s jejich výrobou po chvilkách už po Velikonocích a včera jsem všech 70 kusů zdárně dokončila. Odměnou mi bude hřejivý pocit, když uvidím rozzářené oči stomiků, až si ponesou domů svícen nebo jiný můj výrobek, který si na předvánoční schůzce sami vyberou.

Třeba někoho z vás některý výrobek zaujme a zkusíte si ho vyrobit  a pak dárkem potěšíte své známé. Ten malý svícen je jednoduchý a moc hezký.

 

hobby Vánoce
Hodnocení:
(5.1 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Růženko, je radost se dívat na Tvoje ruční práce kdykoliv. Srdečně zdravím a přeji pohodový Advent.
Růžena Antlová
Díky moc . Ruční práce ty mě vždy bavily.V dnešní době už tolik nevyrábím ,spíš jsem přešla na méně náročnou výrobu dekorací . Jestli si pomatuji jak se sem vkládají články tak napíšu a dám foto. Andílky ty jsem dělala strašně ráda a Víš Alenko že jsem je všechny rozdala a mě nezůstal ani jeden ,ale to nevadí před vánočními svátky mí andělíčci zdobí výlohu jednoho obchůdku ,tak se chodím kochat. Pozdrav všem a díky za komentáře
Soňa Prachfeldová
Růženka má zlaté ruce.
Alena Vávrová
Růžence napíšu, bude mít jistě radost, že její článek o vánočních dekoracích se zase točí na íčku. Kolika lidem asi udělaly její výrobky radost a kolik lidí je obdivovalo na výstavách lidové tvořivosti. Jejího andělíčka si zase letos vystavím.
Helena Přibilová
Paní Růženko, letos jsem se s Vašimi výrobky setkala poprvé a musím ocenit Vaši neobyčejnou zručnost a originalitu. Přeji Vám mnoho dalších tvůrčích nápadů, které dokáží potěšit oči i duši.
Danka Rotyková
Paní Růženko, máte to moc hezké. Já si taky takhle hraji, ale nejraději modeluji. Pokud vím, tahle vášeň člověka hned tak neopustí, tak hlavně ať si udržíme zdravé oči i šikovné ruce.
Zuzana Pivcová
I po dalších 3 letech vzpomínám na Růženčiny výtvory, a to nejen k vánocům, a doufám, že to je stále "při starém".
Anna Potůčková
Růženko moc krásné tvoření! A hodně různých nápadů.....
Dana Kolářová
Čas běží a běží a už je rok 2017 s ním advent a tvé krásné dekorace. Růži, tak ať rok 2018 ti přinese tolik zdraví, abys mohla zase všechny potěšit svými výrobky. Hezké svátky!
Helenka Červenka
Růženko, přijď občas mezi nás! Tvá kreativita tu chybí!!!

Zpět na homepage Zpět na článek