A nepadá a nepadá

A nepadá a nepadá

10. 12. 2014

Zima. Milovníci zimních sportů se neradují. Nemrzne, mráz nemaluje ledové květy na okna, sníh bíle nezáří, běžkaři v nížinách se nedočkali. A nepadá a nepadá.

Vzpomínky nepomáhají. Podzim se svými pestrými barvami je nenávratně za námi a zelené jaro je v nedohlednu. Sluníčko sice občas vysvitne, snad aby nás potěšilo pohledem na smutnou krajinu utopenou v mlze či šedivá okna domova? Nedaří se. A paní Zima se neprohání na bílých saních po kraji, nerozhazuje bílé vločky plnými hrstmi, které mrazivý vítr zanese do všech možných či nemožných míst. A nepadá a nepadá.

Výhoda či nevýhoda? Nebolí nás záda. Přesto si za okny v teploučku otevřeme knížku (zásobili jsme se), na stolek kávičku, čaj či grog postavíme a s příběhem krásným do teplých krajin zavítáme. A co vy? Stýská se vám po bílé? Mě ne.

Podívejte se, jak to vypadá, když Padá a padá…!

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Jsou Vánoce 2015 a zase nepadá…
Alena Tollarová
U nás je zima tak vzácná, že se z napadnutého sněhu raduji. Auta jezdí tak pomaloučku a tiše ... Ale ta bílá nádhera brzy zežloutne a zčerná špínou a to už se zase těším až to zmizí.
Dana Kolářová
Děkuji všem za milé komentáře.
Dana Kolářová
Paní Marie, děkuji za příspěvek i na "staré" variantě!
Dana Kolářová
Jano, děkuji a přeji klidné předvánoční přípravy.
Jana Šenbergerová
Teď se mi po ní stýská, ale to přejde. :-) Když je v prosinci tráva zelená jako před Velikonocemi a v zahrádkách rozkvetlé růžičky jako v létě, je něco špatně. Pěkně vymyšlené!
Dana Kolářová
Zuzano, děkuji, potěšilo. Ráda zkouším různé způsoby psaní, a když se líbí, o to víc mě to baví.
Dana Kolářová
Děkuji, Alenko. Jen aby sníh, místo v zimě, nepadal v březnu, až budeme nejvíc toužit po jaru. :-)
Marie Magdalena Klosová
Nové příspěvky i na "staré"variantě.
Marie Magdalena Klosová
Milé a humorné,ale taky pravdivé.Kdyby to bylo půl na půl,byla by to idyla.Mně chybí aspoň to zdání zimy.Zima bez bílé je dost smutná.A taky bych se ráda prošla na běžkách.Střídmě,ale přec.
Zuzana Pivcová
Srovnání dvou zim - tedy formou náladového líčení i zveřejněním rozdílných záběrů jednoho stejného místa - to mě opravdu dostalo, protože popravdě řečeno, na své příspěvky před 2 lety už bych si těžko vzpomínala. Vtipný nápad a citlivě poetické zpracování.
Dana Kolářová
Oli, děkuji a odhadla jsi to přesně. Nezbývá, než radovat se, že není hůř.
Zoja Sedláčková
Já mám bílou zimu moc ráda, dokonce i ráda sníh odhrabuji. Snad mi nějaký napadne.
Alena Vávrová
Tak to se ti, Dani, povedlo, hodit nás 2 roky zpátky. Sníh sice nepadá a nepadá, ale mrzne a vše je ojíněné - přeci jen nějaké zdání zimy. Přeju všem milovníkům zimních radovánek sníh alespoň na horách. Zimní zasněžená idylka je sice krásná, ale u vás se jí většinou pak říká jinak - kalamita. Jako kdyby sníh napadl poprvé v historii. ;-))
Hana Rypáčková
Mám sníh moc ráda.Přikryje vše jednou barvou a než se objeví psí čůránky,/taky je zahrabujete po svém pejskovi?/,tak i mysli je jaksi čisto. Takže bych preferovala předloňský stav.
Olga Štolbová
Dani, prima nápad. Na to tvé předloňské povídání jsem si klikla a hezké překvapení i můj předloňský komentář. Hezky jsi to vymyslela, ta příroda si poradit nenechá a dělá si co chce. Nám nezbývá, než radovat se, že není hůř. Díky, díky... ***