Jak hezky zabalit vánoční dárek

Jak hezky zabalit vánoční dárek

17. 12. 2014

Vánoce jsou za dveřmi, dárky jsou nakoupeny, tak vám nabízím ukázku, jak hezky zabalit dárek pro malou vnučku nebo vnuka. Stačí jakákoliv krabička obdélníkového tvaru. Na větší dárek větší, na malý třeba jak v mém případě krabička od čaje.

Budeme potřebovat průhlednou lepící pásku a také oboustrannou lepící pásku, nůžky obyčejné a nůžky „cik-cak“,dárkový papír a ozdobný drátek. Do krabice vložíme dárek (panenku, autíčko atd.) a zabalíme do dárkového papíru běžným způsobem. Pak z dárkového papíru vystřihněte dva čtverce jejichž strany jsou stejně dlouhé jako delší strana krabice, papír naskládejte do vějířku,vějířek přehněte a spoje slepte. Spodní stranu přilepte oboustrannou lepící páskou podélně k hraně dárku tak,k aby asi centimetr přesahoval zadní  okraj krabičky. Stejně přilepte i druhý vějířek na druhou protější  stranu.

Z dárkového papíru vystřihněte obdélník stejně velký jako je vrchní strana krabičky. Přehneme okraj asi 2 centimetry a cik-cak nůžkami ozdobíme. Obdélník přilepte oboustrannou lepící páskou přehnutým ozdobeným okrajem k přední vrchním stranám vějířku a konec obdélníku k zadním stranám vějířku.

Nastříhejte 4 obdélníky dárkového papíru, ířka papíru bude o centimetr menší než výška krabičky a délka papíru bude dvojnásobná. Zase naskládejte vějířky, přeložte a slepte strany k sobě tak, aby se vytvořilo kolečko. Kolečka přilepte ke spodním okrajům krabičky. Nakonec si ustřihněte dva ozdobné drátky, vrchní  konce stočte  a spodní zasuňte  do okrajů krabičky. Můžete ješte ustřihnout pruh papíru, konec cik-cak nůžkami nastříhat a nalepit  jako "dečku".

Trochu jsem postup nafotila, je to jednoduché a „kočárek“ je na světě, v něm dárek, který takhle zabalený určitě potěší.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Růženko, na co sáhneš, to je krása...
Hana Práglová
Růženko,opravdu skvělý nápad!
Zoja Sedláčková
Teda Růženko, ty jsi divotvůrce. Jen nevím, jestli by holčičkám nebylo líto ten kočárek zničit. A kluci, ty vždy všechno rozsápou, pro ty je takové piplačky škoda :-)
Alena Vávrová
Růženko, kam jen ty na ty nápady chodíš? Je to moc hezké a moje holčičky by z toho byly paf, takže zbude-li mi chvilka času, pokusím se o to.
Miluše Hasenohrlová
Je to krásný nápad a ten se cení.Je to jednoduché,ale bohužel,nemám malou vnučku,keré bych to vytvořila.
Dana Kolářová
Jednoduché? :-) Když se jen koukám, určitě. Ale hezký nápad.
Hana Rypáčková
To je neskutečné, jak jsi šikovná, Růženko.Ale moc se mi to líbí, zkusím to, i když nemám cik cak nůžky.To bude zase legrace, co mi z toho vyleze!!! Já totiž hlavně balím , ten dárek je zanedbatelný-spíš překvapení..A tak k "dárečkům" přidávám háčkované meďánky, myšičky a jiné blbůstky.Takže balíček je zajímavý a uvnitř...Mezi ostatními dárky se to ztratí.Máme dvanáct vnoučat, no Valerie nebude letos ještě ani koukat na stromeček.