Na zmrzlinu do Poděbrad

Na zmrzlinu do Poděbrad

12. 1. 2015

Každé prázdniny jsem vzala vnoučata do auta a někam do okolí se jelo na prohlídku. Vnučka byla se školou v Poděbradech a moc jí zachutnala zmrzlina na kolonádě, a tak když nadešel čas vybrání výletu, bylo rozhodnuto. Pojedeme na poděbradskou kolonádu na zmrzlinu!

Podotýkám, že od nás do Poděbrad je to asi 75 km. Ale proč ne. Podíváme se po kolonád,ě okoukneme památky a třeba i poplujeme parníkem. Dopolende odjezd a večer návrat. Bylo to opravdu jen "odskočení "na zmrzlinu. Cesta ubíhala a všichni natěšení sedíme v autě. Konečně. Ještě dobře zaparkovat a hurá na kolonádu. Podařilo se. Procházíme kolonádou, vnučka vypráví, kde byli se školou a kam se nedostali a chtěla by to vidět. Mám s sebou 3  vnoučata, a tak je veselo.Teplo nám nedalo zapomenout na původní záměr a to velice dobrou zmrzlinu. A věřte, bylo z čeho vybírat. Návštěva cukrárny nezklamala.

Nesmí chybět návštěva nádraží. Překvapilo mě, jak čisté a vkusně upravené je. Fotky zvětšené na stěnách vstupních chodeb k nástupišti ,tak to jsem ještě neviděla, s rúznými výjevy ať z parku či co se vlaků týče. Slogan v rohu nástupiště je opravdu zajímavý. Psal se rok 2011. Nevím, jak vypadá letos, ale tenkrát se mi moc líbilo.

Tak a ještě foto na náměstí a hurá k vodě. Kotva na přístavišti a loď nikde. Pozdě! Kolem řeky a městem jezdí vláček, ale ten se nám také ztratil z dohledu, a tak trpělivě čekáme na další parník. A už jede. A my nasedáme s dobrým pocitem a menším hladem v domění ,že si dáme něco na zub na palubě. Zase zrada, na parníku se nevaří. Situaci zachraňuji koupí dobrého pití-dle přání a vytahuji z batohu nedojedené zbytečky. Plavba směrem k Nymburku byla klidná a pomalá. Pozorováním okolních přírodních krás a cyklistů s pěšími po souběžné pěší stezce se bavíme. Občas zahlédneme ukazatele kilometrů. Odkud a kam to je? Myslím, že to jsou kilometry od moře. A najednou se otáčíme. Pomalinku se rozvlní hladina, loď se nepadrně nakloní a už si to zase plujeme zpátky do přístaviště.

Ještě malé osvěžení v umělém potůčku nad kolonádou, napít z velkého pítka, posilnit na lavičce další porcí tolik vychvalované zmrzliny a hurá do svých domovů. Výlet se líbil a o to šlo.

Proto se ráda do Poděbrad zase podívám, abych viděla změny a nebo dosud nepoznané.

 

Do Poděbrad se můžete podívat i vy, a to v rámci i60 Párty, tedy setkání příznivců magazínu i60. Více informací o této akci najdete zde.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

21%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

27%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%