Telč, perla Vysočiny
a místo pohádek

Telč, perla Vysočiny
a místo pohádek

13. 6. 2012

Když poprvé navštívíte Telč, budete mít pocit, že jste se ocitli v pohádce, tak jako já, a nic na tom nezmění fakt, že na náměstí stojí místo kočárů zaparkovaná auta a místo šlechty se prochází turisté z celého světa. Atmosféře historického centra, které se nachází kolem náměstí Zachariáše z Hradce a je uzavřeno nádherným zámkem, to na kráse neubírá. A protože na tváři města, jak tvrdí domorodci, se změnilo jen málo, můžeme i dnes obdivovat historické domy s malovanými štíty. Krásné fasády domů a dlouhá podloubí, poskytující v letních dnech chladivý stín, umocňují pohádkovou amosféru. A co teprve návštěva telčského zámku, která vás přenese v čase o několik století nazpátek - do dob, kdy se po renesančním náměstí skutečně kočáry se šlechtou projížděly.

Telč ovšem není jenom zámek a krásné náměstí. Jsou to také příjemné procházky kolem tří rybníků, jež město obklopují, či posvátné ticho ve starých kostelích. Nebo se raději touláte přírodou? Můžete se vydat pěšky na nedaleký vrcholek Oslednice, kde se nachází rozhledna, nebo zvolit kolo a vyjet třeba na hrad Roštejn. Terén je takřka ideální a cyklotrasy výborně připravené. Nejkrásnější pohled na Telčsko z ptačí perspektivy je však z horkovzdušného balónu. Kromě vyhlídkových letů nabízí Telč výletníkům projížďky na loďkách či rybaření. A protože jsme v pohádce, k vidění je i "zlatá rybka". Kdo jednou Telč navštíví, jistě bude souhlasit s tím, že je právem zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Zkrátka, máte-li cestu kolem, na chvíli zpomalte a zastavte se v Telči. Minout tohle město by byl učiněný hřích.

Telč - perla Vysočiny
Telč - město UNESCO
Telč - město turistické
Telč - město historické
Telč - město pohádkové
Telč - město kulturní
Telč - město sportovní
Telč - město festivalové
Telč - město balónů
Telč - město rybníků
Telč - město cyklistů
Telč - město soutěží
Telč - město filmování 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Nová turistická sezóna se pomalu rozjíždí, mnohá místa nás lákají. Jedním z těch kouzelných je pohádková Telč. Určitě stojí za vidění.