Veroniky Vítkové a Michala Šlesingra

Další úspěchy českých biatlonistů

19. 1. 2015

Veronika Vítková si upevnila místo mezi nejlepšími deseti na světě

V německém Ruhpoldingu opět uspěli v neděli 18.ledna naši skvělí biatlonisté. Kdo závody sledoval, tak se jistě potěšil jejich výbornými výkony ve střelbě i běhu.  Veronika Vítková zvítězila  9.ledna ve sprintu na 7.5 km a nyní obsadila výborné třetí místo v závodě žen s hromadným startem na 12.5  km, kterému se říká slangově "masák" - nejen, že je to masový start, ale v soubojích tělo na tělo v běhu je to "maso". Občas závodníci přes sebe padají při sjezdech a kolizích, protože nejedou v časových intervalech. Akuálně je Veronika Vítková na 4. místě světa.

Další bronzové umístění Michala Šlesingra

V kategorii mužů je velká konkurence a náš Šlesingr neudělal ani jednu chybu při střelbě a dostal se mezi nejlepší skupinu pěti závodníků sprintujících do cíle. Po 15-ti kilometrovém běhu rozhodovali v cíli jen centimetry mezi botami tří závodníků. Mezi nimi byl i náš závodník Šlesingr. Časomíra v televizním studiu nebyla schopna určit pořadí, a tak rozhodla speciální cílová kamera rozhodčích. Na obrazovce se objevil místo času jen nápis "Fotofinish". Všichni jsme napjatě čekali jaké bude konečné určení pořadí. K velké radosti domácích fandů zvítězil německý závodník Schempp a na druhém skončil o pár centimetrů před Šlesingerem - Francouz .Fillon-Maillet . V galerii můžete vidět cílovou fotografii z televize. Stejný čas pro všechny tři 35:42,8 minuty. Oproti atletickým závodům rozhoduje poloha boty a ne tělo závodníka. Před objektivem kamery je úzká štěrbina jako cílová rovina místo cílové pásky. Kdo tu rovinu protne první, tak vítězí. V kameře běží filmový pás a záznam na setiny sekundy.
Náš závodník ve 31 letech přesprintoval olympijského vítěze Björndalena z Norska, který skončil až na 5.místě.

Naši závodníci si upevnili postavení v první světové desítce.

Aktuálně je Ondřej Moravec  na 7.místě a Michal Šlesingr na 9.místě Světového poháru.
Můřeme se těšit na další závody v italské Antreselvě  a 5.- 8. února u nás v Novém Městě na Moravě.