Když se mi zdá o moři

Když se mi zdá o moři

19. 1. 2015

Pár slunečných rán

pod křídly kormoránů,

pár vlahých večerů,

co protáhnou se k ránu.

 

A moře píseň zpívá,

trochu se taky chvěje,

když potkáme se,

tak nejsme bez naděje.

 

Otevře svoji náruč

a šeptá slůvka sladká

a já k srdci svému

odemknu zadní vrátka.

 

Budeme spolu tančit

a námořníkům mávat,

a o takových chvílích,

nechám si zatím zdávat.

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Vanda Blaškovič
Dobrý večer, mám čas a tak se vracím k starším příspěvkům....Jitko, kam jsi se nám ztratila?? Musíme se domluvit na tom moříčku ! O.K.?
Vladka Steinová
Dobrý den, Jitko,krásně vyjádřeno.
Olga Štolbová
Ahoj Jíťo, krásná, krásná, krásná. Určitě se do té náruče ještě přitulíš, jen to nevzdávej. ***
Jitka Chodorová
Děkuji děvčata za komentáře,ale ani Zuzčina intuice a nabídka Vandy není k zahození.Díky,díky,díky...
Vanda Blaškovič
...jo Zuzko, myslím že máš správnou intuici a setká se nás tam víc...všechny víme o koho se jedná..:)) bude to fajn a budeme tančit a mávat těm zemitým námořníkům toulavým...:)
Zuzana Pivcová
Píšeš o své touze po moři často, ale vždy v tom zazní opět nový prvek, nová struna. Možná, že nezažiješ přesně to, o čem tu sníš (např. já už večery, které protáhnou se k ránu, ani nemusím :-)), ale k moři doputuješ. A to podle mé intuice už letos!! Co říkáš, Vando?
Jana Šenbergerová
Když čtu tvoje verše, Jitko, uvědomuji si, jak moc jsem se vzdálila moři v nás. Někteří ho v sobě nosí dosud, jiným stačí odsolené deště., studánka, bystřinka, říčka, maximálně klidná hladina rybníka, jezera nebo přehrady. Moc ti to moře přeji. :-)
Soňa Prachfeldová
Jitko , na co moc myslíš, o tom se Ti zdá, přeji Ti, aby se Tvůj sen vyplnil, nejlépe již letos.
Jarmila Peerová
Hučení moře,západ slunce,sklenka moku dobrého v jedné ruce,v druhé držíš ruku blízkého člověka,srdce láskou přetéká a oči slzí,nad tou božskou nádherou...To mám před očima po přečtení Tvé krásné básně.Tak se má užívat ten báječný čas u moře a to Ti Jituško z celého srdce přeji..nejen snít,ale i konat.
Hana Rypáčková
To těšení je taky hezké....Ale rychleji to tam utíká...
Marie Magdalena Klosová
Milá Jitko,máš to moře prostě pod kůží,tak Ti přeju,aby tě co nejdříve pohladilo PO kůži.Tvá přání se vyplní,stále je měj před očima.mm
Vanda Blaškovič
...už mne ladíš Jitko, krásné ...já Tebe a i ostatní opravdové zatím "jen" internetové kamarádky ráda pozvu k nám na ostrov. Předpokládám, že se domluvíme v Poděbradech. Žádná oficiální cestovka ale osobní setkání spřízněných duší. Už se těším jak Vás bude moře objímat, kolébat a hýčkat..:)
Alena Tollarová
Už se těším, až se zase ohřeje a otevře svoji náruč - pěkně pár metrů od břehu, kde stačím. Jinak by mě z ní nepustilo. Vidím to na červen :)
Jaroslava Handlová
Jituš, když to moře nemáme, tak si o něm aspoň necháváme občas zdát, že. Hezky jsi to vyjádřila, tak ať se Ti sen brzy splní.