Když se mi zdá o moři

Když se mi zdá o moři

19. 1. 2015

Pár slunečných rán

pod křídly kormoránů,

pár vlahých večerů,

co protáhnou se k ránu.

 

A moře píseň zpívá,

trochu se taky chvěje,

když potkáme se,

tak nejsme bez naděje.

 

Otevře svoji náruč

a šeptá slůvka sladká

a já k srdci svému

odemknu zadní vrátka.

 

Budeme spolu tančit

a námořníkům mávat,

a o takových chvílích,

nechám si zatím zdávat.

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Dobrý večer, mám čas a tak se vracím k starším příspěvkům....Jitko, kam jsi se nám ztratila?? Musíme se domluvit na tom moříčku ! O.K.?
Vladka Steinová
Dobrý den, Jitko,krásně vyjádřeno.
Olga Štolbová
Ahoj Jíťo, krásná, krásná, krásná. Určitě se do té náruče ještě přitulíš, jen to nevzdávej. ***
Jitka Chodorová
Děkuji děvčata za komentáře,ale ani Zuzčina intuice a nabídka Vandy není k zahození.Díky,díky,díky...
VANDA Blaškovič
...jo Zuzko, myslím že máš správnou intuici a setká se nás tam víc...všechny víme o koho se jedná..:)) bude to fajn a budeme tančit a mávat těm zemitým námořníkům toulavým...:)
Zuzana Pivcová
Píšeš o své touze po moři často, ale vždy v tom zazní opět nový prvek, nová struna. Možná, že nezažiješ přesně to, o čem tu sníš (např. já už večery, které protáhnou se k ránu, ani nemusím :-)), ale k moři doputuješ. A to podle mé intuice už letos!! Co říkáš, Vando?
Jana Šenbergerová
Když čtu tvoje verše, Jitko, uvědomuji si, jak moc jsem se vzdálila moři v nás. Někteří ho v sobě nosí dosud, jiným stačí odsolené deště., studánka, bystřinka, říčka, maximálně klidná hladina rybníka, jezera nebo přehrady. Moc ti to moře přeji. :-)
Soňa Prachfeldová
Jitko , na co moc myslíš, o tom se Ti zdá, přeji Ti, aby se Tvůj sen vyplnil, nejlépe již letos.
Jarmila Peerová
Hučení moře,západ slunce,sklenka moku dobrého v jedné ruce,v druhé držíš ruku blízkého člověka,srdce láskou přetéká a oči slzí,nad tou božskou nádherou...To mám před očima po přečtení Tvé krásné básně.Tak se má užívat ten báječný čas u moře a to Ti Jituško z celého srdce přeji..nejen snít,ale i konat.
Hana Rypáčková
To těšení je taky hezké....Ale rychleji to tam utíká...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...