Asijská nit

Asijská nit

21. 2. 2015

Když už mi praskl rozkrok u druhých kalhot, odhodlal jsem se odnést je ke švadleně. Asijské nitě už nejsou ty totalitní. Jsou pevné, praskají až po prvním vyprání. Krejčovská dílna je nově na Žižkově, vedle rodného domu herce Jiřího Krampola.

V krámu na lavici tam ležel český kojenec (dle vietnamského zvyku). Školky jsou tu také předražené. Prodavačka mi vzala jen jedny kalhoty, druhé musím předem vyprat, třemi kapkami bláta dole na nohavici by se prý švadlena šijící je v rozkroku zardousila! Roztěkán požadavkem jsem si zapomněl objednat i novou gumičku do pasu.

Vrchní švadlena (matka představená) byla napravená kuřačka, mé prokouřené kalhotu jí páchly dýmem. A to vykuřuji o metr výše. Druhý den jsem si jedny vyzvedl za 200 korun, druhé, ještě navlhlé, tam ponechal. Zítra si pro ně jdu, snad se doplatím? Podnikání je tu předražené, nedivím se bankrotům nových podnikatelů.

Celkem jsem ke švadlenám šel šetkrát a zaplatil dohromady 500 korun. Příště si na opravy zajdu do Holešovické tržnice, vietnamští spoluobčané tam mají ceny poloviční.  A možná se vyplatí koupit úplně nové zboží, i vyprat ho tu je dost drahé!

Moje próza
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA