Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

26. 2. 2015

Máte chuť na pizzu a málo času? Vyzkoušejte rychlejší variantu z listového těsta, které je dostupné v každé roční době, jakož i zelenina. Ani nečekaná návštěva vás nezaskočí.

Ingredience
listové těsto
cibule
paprika zelená i červená
rajská jablíčka
sůl, pepř

Postup
Z listového těsta vyválíme plát a přeneseme na plech. Okraje mírně zvýšíme. Těsto hustě poklademe na kolečka nakrájenou cibulí, následuje vrstva nakrájené papriky a zakončíme na kolečka nakrájenými rajčaty. Osolíme, opepříme.  Pečeme v troubě, až budou mít okraje zlatavou barvu. A pizza je na „světě“. Podávámejak teplou, tak studenou a je to mňamka.

Doboru chuť!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
A chutná. Je to základní varianta, lze přidat vejce nebo rybičky, ale sýr nedávám. Doprovodná fotografie u receptu je ilustrativní, jako u všech mých receptů a vkládá je redakce, za což redakci dodatečně děkuji.
Libor Farský
Ale mně se zdá, že na povrchu vidím ještě roztavený sýr. Nezapomněla jste ho, Danuško, uvést v ingrediencích?
Zdenka Jírová
To je dobrý nápad a zdravý. Zkusím.