Půlnoční autošťára

Půlnoční autošťára

16. 3. 2015

Na Žižkově v Praze začala nově platit zóna placeného parkování. Měla napravit nedostatek parkovacích míst. Nenapravila samozřejmě nic. Jen se pohnuly kšefty obvodnímu úřadu. Ani za poplatkové peníze zase není kde zaparkovat. Tak naši občané jen vyhodili peníze za nejistotu, kde zase večer zaparkují.

Ulice naší čtvrti byly vykrášleny četnými a drahými dopravními značkami. Je na nich napsáno: 08 - 06 parkování s kartou, 06 - 08 parkování bez karty. Nikdo tomu nerozumí. V kolik hodin je povoleno stát s povolením a v kolik hodin je to možné zadarmo?  Asi to vyplodil rádoby anglofonní blbeček.  V České republice se čas vyjadřuje česky. Nepoužíváme zatím "am." ani "pm.". Vyjadřujeme čas číslicemi 0 - 24 hod.

Včera ve 23 hodin mne probudil hrozný rykot z naší ulice. Šel jsem se podívat, co se to děje? Před domem řádili policisté, odtahovací zřízenci a odtahový náklaďák. Buď to byli státní zaměstnanci nebo uniformami okrojovaní zloději. Vybrali si jen jedno parkovací místo, to okrajové, z tady 50 zaparkovaných vozidel. Baterkami svítili do auta a fotografovali si ho s láskou ze všech stran, jako nahatou pornomodelku. Pak nastoupili technici a jeřábem zdvihli automobil na korbu náklaďáku. Alarm kradeného auta začal hlasitě houkat. V úzké a tím už neprůjezdné ulici se z přijíždějících aut vytvořila dopravní zácpa. Troubilo se. Tak ta vozidla odkláněli do vedlejší ulice. Byla však slepá a vozidla se vracela zase zpět, za odtahováky. Vznikla vřava. Troubili a hlasitě nadávali všichni a všem. Vypadalo to jako počínající revoluce. Odtahovák odjel a policisté jakoby odešli. Za pár vteřin už stálo na stejném místě další auto.

Policisté se objevili znovu a přijel vyprázdněný odtahovák. Znovu přišly na řadu baterky, portrétování auta a hlučné nakládání. Naložené auto zase začalo poplašně houkat. Odtahovák s ním ujížděl jako zloděj. Nakonec se pracující obyvatelstvo naštvalo a na policajty přivolalo Policii České republiky pro rušení nočního klidu. Ti přijeli a zatkli všechny „okrojované“ zloděje. Najednou všichni tiše zmizeli z místa činu.

Tak znovu nastal noční klid nad žižkovskými pěti hřbitovy, dvěma popravišti a jedním krematoriem. Dva miliony nebožtíků už mohly dál poklidně odpočívat. Na uvolněném místě opět zastavilo teď už třetí auto. Nikdo si ho už ale nevšiml.

Tak skončil běs žižkovské noci. Novým, rádoby moudrým nařízením se vůbec nic nenapravilo.

Můj příběh
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA